Jump to content

VW Golf 6 R20 - Blueee


Roberto666

Postare recomandată

nu am mai postat de ceva timp, am apucat sa ii fac cateva poze weekendul trecut cand am facut un drum pe Transfagarsean si in Poiana Brasov, masina se comporta incredibil pe curbe , diferentialul isi face treaba de minune, f rar vad bec de esp aprins

post-46642-0-45168500-1439379778_thumb.j

post-46642-0-33407500-1439379788_thumb.j

post-46642-0-13411800-1439379795_thumb.j

Link către comentariu
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Cum vi se pare ca arata cu rotile astea? Sunt de R8 forjate , cred ca sunt mai usoare decat cele pe 18 OEM ale mele. Am schimbat si franele, am trecut la etrieri cu 6pistonase, urmeaza sa primeasca si o vopsire etrierii dar aveam nevoie urgenta de masina si nu puteam sa o las fara:)

 

In rest nu a mai primit modificari, doar am schimbat bieletele de la bara stabilizatoare ca una din ele avea cauciucul rupt

 

Consumul se mentine decent , am pe ultimii 2500km facuti doar in bucuresti 12.2 , avand in vedere ca e 4x4  cu 400HP si ca nu am nici niste cauciucuri de din categoria A de consum eu zic ca e bine:)

post-46642-0-32922100-1445866594_thumb.j

Link către comentariu

Parerea mea,

Arata foarte bine, parca si masina "da" mai bine cu jantele mai deschise la culoare...cu cele negre...parca era unpic...monotana...asa..parca e mai cu viata si cand sta :D +daca sunt si mai usoare...si daca sunt si forjate...clar un mare plus si la functionalitate.

In general masina arata foarte bine !

S-o stapanesti sanatos...daca n-o s-o vinzi :)

Modificat de s3r61u
Link către comentariu

Cu jantele astea arata "civilizat"

Cu alea negre "suparata"

 

Tu decizi :)

 

Cu 12.2-ul asta in oras, cred ca vrei sa o vinzi in curand :10[1]:

Link către comentariu

Acum depinde si ce medie de km/h are cu acel consum de 12,2% ;)

 

Avand in vedere ca si eu am un consum de 10-11% cu o medie de 12-15km/h, nu e un consum deloc exagerat

Link către comentariu

Nici asa nu mi se pare exagerat, avand in vedere cati CP, precum is 4x4

 

Te asigur ca cei care se sperie, circula preponderent in weekend, cu o medie de 35-40km/h. Am in familie un alt motor 1,2 benzina, Euro5, care consuma 9-10 in oras, in aceleasi conditii, deci ce consum sa ai la unul aproape dublu ca si capacitate si de 4 ori mai multi cai?

 

Probabil ca cineva mai varstnic ar scoate mai putin, dar nu e pacat de acei cai sa nu-i folosesti util? ;)

 

Eu zic s-o mai tii, arata foarte bine, mai ales cu noile jante ;)

Link către comentariu

Eu ziceam ca e buna de vandut cu acest consum - in sensul de ce reclama buna-i face :)

Link către comentariu

imi trebuie ceva mai mare , ca trebuie sa imi mai plimb nepotelul si e f. incomod cu scaunelul in spate, altfel cred ca nu ai ce sa iti doresti mai mult de la o masina, le are pe toate, putere, look, 4x4, isi mentine si valoarea fiind asa rare, pe casco inca o am asigurata la 21000euro

Link către comentariu
  • 1 month later...

Am trecut si eu la incaltarile de iarna si cu o mica modificare pe parte de franare:) Comparativ cu cele de TTRS franarea este mai progresiva si mai puternica, probabil si pentru ca placuta si suprafata de contact pe disc este de 2ori mai mare

post-46642-0-06634700-1449578879_thumb.j

post-46642-0-99915900-1449578888_thumb.j

post-46642-0-19801600-1449578895_thumb.j

Modificat de Roberto666
Link către comentariu
  • 4 months later...

Nu am mai postat de ceva timp, am mai facut nu mic update la frane:) Discuri fata spate slotate si perforate vopsite intr-o vospea speciala care se incarca la lumina sau se aprinde la caldura, in rest masina merge in continuare fara probleme

IMG_7596222.jpg

IMG_7594654674.jpg

IMG_75892212.jpg

IMG_75884545.jpg

IMG_75732424.jpg

IMG_75582443.jpg

Link către comentariu

Ce discuri / placute folosesti? Unde ai vopsit etrierii?

 

Lumineaza extreme de puternic pe intuneric! :D.

Link către comentariu

Discuri Mtec, placute TRW fata si Ebc Yellow pe spate, etrierii au fost vopsiti la Babauu Garage cu care colaberez foarte bine pe partea asta , vopseaua este 1200euro/litru :)

Se simte diferenta mare fata de discurile ATE care le-am dat jos, dupa 2-3 franari mai puternice se incalzeau f rau si ramaneam fara frane

Link către comentariu
21 hours ago, Roberto666 said:

Discuri Mtec, placute TRW fata si Ebc Yellow pe spate, etrierii au fost vopsiti la Babauu Garage cu care colaberez foarte bine pe partea asta , vopseaua este 1200euro/litru :)

Se simte diferenta mare fata de discurile ATE care le-am dat jos, dupa 2-3 franari mai puternice se incalzeau f rau si ramaneam fara frane

Nici nu este foarte scumpa vopseaua! :)) . Oare exista si alte nuante nocti-luminisciente? Cum te intelegi cu TRW-urile de pe fata (scartait, praf etc.) ? Ce lichid de frana folosesti?

In alta ordine de idei, DA, masina este bomba! Sa te folosesti de ea cu maxima placere! :D .

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu

Trw-urile chiar mi se par ok, mai bune decat Ferodo Premier, lasa f putin praf, in schimb EBC-uri de pe spate scartaie  si lasa mai mult praf(chiar surprinzator) lichid de frana am un lichid sport de la Mtec dot 5 parca

Link către comentariu
  • 1 month later...

Topicul se poate inchide, masina sa vandut, probabil noul propritar o sa faca un topic nou cu bestia:) Urmeaza un nou proiect killer:)

Link către comentariu
  • Ioana a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!