Jump to content

VW Golf 6 R20 - Blueee


Roberto666

Postare recomandată

o sa incep cu o mica descriere:)


Bi Xenon adaptive cu corner light, lumini ambientale, geamuri colorate, alarma, abs, esp, comenzi volan, Car kit OEM, navigatie cu rds, cd/dvd, mp3, slotcard, sistem audio dynaudio, interior textil, senzori ploaie si lumini, senzori parcare fata si spate, duze spalare faruri, faruri bi-xenon, stopuri led,computer bord, pilot automat, cotiere fata si spate, torpedou cu racire, presiune pneuri, suspensie electronica ddc, climatronic


Modificari:

Capota din carbon, Frane 372mm TTRS cu 4 pistonase , evacuare completa 76" cu tobe topgear si tipsuri Ulter, intercooler front mishimoto, dv forge, pompa benzina autotech, admisie EVO motorsport, bobine S8, buji NGK, PVC fix, valva presiune RS4, arcuri H&R 20mm

 

Planuri pentru viitor:

 

Turbina k04 hibrida ca sa fie 400cai curati si schimbat diferential si ambreiaje la cutia de viteze(fiind dsg), un polish si de reparat cateva zgarieturi micute

post-46642-0-96542300-1433250746_thumb.j

Link către comentariu

Acum ai si cum sa pui puterea la sol!

Multa bafta cu masina, sa citim numai de bine pe aici.

 

Este fosta capota de pe TFF?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Da,e fosta capota de pe TFF, noul proprietar a vrut sa isi pastreze opera de arta care a facut-o pe capota stock:) Nu am putut sa il refuz:)))

Modificat de Roberto666
Link către comentariu

No offence pentru noul proprietar, dar am vazut la intalnire acea capota. Nu are nicio treba cu estetica, o capota gaurita si niste grile mari in ea. Nu e nici macar functionala.

Pe cand capota asta de carbon e ce trebuie pe o masina de atatia cai  :icon_thumleft:

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Te superi daca iti cerem sa postezi mai multe poze si chiar niste filmulete? :)).

Link către comentariu

cand iese din service o sa postez mai multe:) am dat azi comanda de un LSD si de un kit nou de ambreiaje cu toate ca nu necesitau schimbare am zis ca daca tot umblu in cutie sa le fac pe toate dintr-o singura demontare- devizul e pe undeva pe la 2300Euro :mop:

Link către comentariu
hallucinogen

Foarte tare mașina ! Sa o conduci cu plăcere - cred ca esti tot un zâmbet cand ii dai talpa :) la câți cai vrei sa te oprești ? O sa fie daily ? Bafta !

Link către comentariu

P-asta iti iei LSD, pe ailalta nici nu voiai sa auzi :D

 

misto utilajul, totusi - si excelent ca ai scapat de mize... pardon capota aia, si ai pus-o pe asta de carbon.

 

distractie placuta iti urez :)

Link către comentariu

sa inteleg, e masina lui TEFF sau e capota lui pe asta si o capota urata (conform mad_kat, The_Ego) pe a lui (sau a vandut-o) ?

Link către comentariu

Muale...masina am luat-o de la Andrei baiatul care a luat masina lui Teff(asta a fost si motivul pentru care a vandut-o), capota e de pe fosta masina a lui Teff , nici mie nu imi placea capota lui stock asa ca a fost un win win cand am luat capota de carbon:)))

 

LSD-ul are farmec mai mult pe o masina care poate sa puna si puterea jos, pe Gti nici cu mama LSD-urilor nu puteai sa pui puterea jos, ca putere nu vreau sa urc mai mult de 400cai, mi se pare mai mult decat suficient pentru nevoile mele, e masina de zi cu zi asa ca trebuie sa fie functionala nu sa stea toata ziua in service pentru diverse probleme

Link către comentariu

Foarte frumos R-ul. Avea cumva numarul DSG?

Link către comentariu

Catalinmiti - masina avea 300 dsg la numar inainte

Link către comentariu

Felicitari de achizitie !

Aratoasa masina :) s-o circuli sanatos , 4x4 rules ;)

Iar dupa negru :D , albastru acesta de pe R este cel mai tare !!

:beer:

Modificat de s3r61u
Link către comentariu

Ms, momentan asteapta diferentialul care intarzie sa apara, au ajuns doar ambreiajele :)

Link către comentariu

F frumos, sa-l stapanesti sanatos si fara incidente, capota aia de carbon e senzatie. Moar pics  :icon_bounce:

Modificat de luciteck
Link către comentariu

Ms:) revin cu poze si un filmulet :)

Modificat de Roberto666
Link către comentariu

mai ai pe masina evacuarea custom, fara catalizator?

Link către comentariu

normal:) masina a schimbat doar capota , restul au ramas

Link către comentariu

Am participat si eu putin la constructia evacuarii, acum doi ani :D. Imi aduc aminte ca am tot admirat R-ul atunci

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos!

M-am intersectat cu fostul proprietar de cateva ori prin Militari, am admirat-o si atunci.

Link către comentariu

heh! Sa o stapanesti sanatos! Poate ne vedem prin cartier... chiar si pe ploaie :D verifica semnatura mea :)) 

Link către comentariu

Ne vedem:)  cum sa nu ne vedem :beer: , vreau sa iti vad si eu noua achizitie , momentan ma distrez maxim cu posta romana, ca mi-au blocat diferentialul in vama pentru inca 5zile

Modificat de Roberto666
Link către comentariu
  • Ioana a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!