Jump to content

Jucarie


CrS1985

Postare recomandată

Cu placere, anunta-ma daca e.

Pai da, or avea din 2015 tocmai pentru ce spuneam: ca inca nu au adus cum trebuie, e mult prea devreme. Nici preturi prea bune nu vei gasi din acelasi motiv - inca nu e sezon si cerere..

Link către comentariu

Da, te anunt.

Oricum, actiunea va demara la inceputul lunii octombrie. ;)

 

Modificat de CrS1985
Link către comentariu

De ce nu iei nokian wr d4? Eu pe astea le-am ales și au indice A la frânare pe suprafețe umede ceea ce pt o anvelopa de iarna este excepțional. 

Link către comentariu

Salutare,

Cred ca e suficient WRD3 pentru ca n-o sa merg iarna asa mult si chiar la limita... WRD3 are B, cred ca e suficient :)

Eu voiam initial sa-mi iau Falken sau Debica, deci oricum am ridicat stacheta.

Exact cum am facut si cu masina cand am cumparat-o... am plecat de la 1.8 TSI Seat si buget maxim 22 mii euro si uite la ce am ajuns :))

Cheers,

Link către comentariu

Salutare,

Deja incep sa ma gandesc sa fac diverse "chestii" pe la masina iar clipul de mai jos chiar ma inspira :D

Proprietarul zice ca ar fi evacuare standard la RS 230... indoi-m-as...

Bine, nu stiu pe nimeni cu RS230, insa e cam "belea" evacuarea ca sa fie stock.

Ce parere aveti? Eu unul sunt :wub:

 

Link către comentariu

Mi se pare mult prea tare fart-ul ca sa fie standard...

Oricum insa, mie nu imi place: in sarcina nu se aude aproape nimic, iar fart-ul ala e mult prea zgomotos-oribil daca ma intrebi pe mine. 

Ori pui ceva finut (caz in care fartul ala e mult prea aiurea zic eu), ori daca vrei ceva mai zgomotos - nu e cazul mai sus ca in sarcina nu se aude nimic..

 

 

Modificat de CristiALF
Link către comentariu

Clar n-as vrea ceva zgomotos, fart-ul acela s-aude in turatii mari, cred ca R-ul 7 are tipul asta de evacuare.

Am auzit si un Leon 280 ca scoate ceva zgomote, insa oricum mai discret decat masina din clip.

Sub nici o forma nu vreau sa fac zgomot sa trezesc tot cartierul. Ce sa zic, imi place cum s-aude RS-ul asta 230 stock.

Sa inteleg ca tipul asta de fart-uri e caracteristic DSG-ului. Cred ca poate fi reprodus si pe manuala..

Mai cercetez :)

Link către comentariu

Cred ca nu are nici o modificare facuta masina respectiva, tine strict de aparatul cu care se filmeaza... stiu de la mine de la evacuare, pe filmare nu e cine stie ce .. pe cand in realitate e cu totul altceva.

Uite inca un videoclip in care si in ture mari se aude ok-ish evacuarea... si din nou, tind sa cred ca nu capteaza aparatul sunetul corect.

Fart-urile mi se par ok, oricum ar fi .. ce n-as da sa aud asa ceva pe diesel :)

Succes!

 

Link către comentariu

Pff cum s-aude de bine... E tot cu DSG masina... :)

Revenind la partea cu jantele... cred ca totusi am gasit varianta mea preferata.

Cred ca am petrecut ore intregi in ultimele zile, am vazut sute de modele de jante :banghead:

Janta Aliaj BORBET BS5 Metal Grey 7,5XR17 5X112 ET 50.

Cheers,

Borbet.jpg

Link către comentariu

E OK, așa greu mi-a fost și mie să aleg. Îmi place și asta. Am văzut că e și ceva promoție, dar o mai fi modelul în stoc.

Link către comentariu

Salut,

Da, am vorbit deja si se pare ca mai e pe stoc.

In principiu cam astea raman + anvelopele Nokian WRD3 = Love :))

 

Link către comentariu

Will Do.. Planuiesc sa fac "argoanta" la inceputul lui octombrie.

Pe masina vor ajunge cel mai probabil prin Noiembrie... depinde de vreme, mai fortam un pic vara :)

Cum intru in posesie, voi fac cateva poze. Le cam iau pe "Nevazute", sper sa se potriveasca fara probleme, probabil ca si prezonale de pe jantele pe 18 merg.

Om trai si om vedea :scratch:

Cheers,

Link către comentariu

Ar trebui să întrebi. Eu am primit gratis prezoane la jantele OZ, nu se potriveau cele de pe mașină.

Modificat de c6t9
Link către comentariu

Voi intreba clar, mai ales ca n-o sa ma duc cu masina la ei sa le incerc.

Par foarte cumsecade, mi-au dat mai multe avantaje, inclusiv posibilitate montaj gratuit, deci nu cred ca ar fi vreo pro cu prezoanele.

Link către comentariu

Legat de Borbet cauta niste poze reale cu ele, pe o masina. Asa in poza de la Borbet arata foarte bine pentru ca ti le arata cu latime si offset agresive. In realitate mie se pare ca arata un pic dubios. Daca vrei genul ala arunca un ochi si la RH AR1.

Si eu am fost in cautare de jante pentru iarna in ultima saptamana si pana la urma m-am decis, Borbet V.

Ce vrei tu, negru + ceva, nu cred ca o gasesti cu finisaj rezistent. Sigur vei gasi negre complet sau gri/antracit. Asa ceva?

borbet_tl_skoda%20octavia%20rs_2016_500x

Legat de ce zice @The_Ego, sunt si jante aftermarket cu prezoane sferice; jantele aprobate ECE, la care nu trebuie nici o aprobare suplimentara (in Germania) si sunt cu adevarat plug&play. Asa ar trebui sa fie Borbet-urile pe care le-am luat eu, dar sa vedem cand ajung.

 

PS: am facut subscribe ca sa nu mai raspund dupa o saptamana :(

Link către comentariu

Intr-adevar, in poze arata bine... sper sa fie si rezistente. Mie mi se par aratoase si pe configurator Borbet :)

Metal Grey sunt alea pe care vreau sa le comand, insa in configuratorul de pe site nu am gasit BS5 decat silver :251:

Plus ca nu au culoarea de "Furie Verde", am facut o simulare pe rosu :) Ce parere aveti?

toni, tu de unde ai comandat jantele? De pe site-ul lor?

Vii cu ceva detalii? dimensiuni, culori, eventual un link pentru inspiratie :D

Am luat cu ET50, apropiat de janta OEM care e pe 49.

Multam,

 

Borbet.jpg

Link către comentariu

Bine.. colegul corsi a ajuns deja la alt nivel, eu-s pe la piciorul broastei la capitolul modificari etc :))

Ma chinui de vreo 2 saptamani sa ma hotarasc pe niste jante :scratch:

Intre timp am gasit in configuratorul Borbet si culoarea mea la masina.

PS: Am vazut un fulg de nea in dreptul unor jante Borbet de pe site.. sa inteleg ca alea ar merge si iarna sau..?!

Modificat de CrS1985
Link către comentariu

Daca tot m-ați băgat in seama☺️,pot sa va spun ca jantele mele au ET 40 si personal mi se pare ca arată mult mai bine decât ET 49. Iar cele anterioare(Momo Revenge) au ET 35 si rulează fără probleme.Deci poți sa te orientezi si un pic diferit de stock.

Link către comentariu

Cu ET-ul asta nu ma impac eu deloc... deci pot sa merg si pe ET-uri mai mici de 40?

Am inteles ca este distanta de montaj fata de centrul rotii... Cum stiu daca merge un ET mai mic si cat de mic sau mare ar trebui sa fie? :scratch:

Ca asa am mai vazut ceva modele ok, insa voiam sa fiu cat mai aproape de standard/stock.

 

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!