Jump to content

Jucarie


CrS1985

Postare recomandată

Pacat de janta, spre totusi sa o scoti cu basma "curata" ulterior remedierii eie... Si pe mine ma mai trec fiorii cand spal masina sa nu observ ceva, respectiv, dupa ce vine sefa acasa cu masina, sa nu fi bifat ea :))

 

Iti doresc sa fie singurul incident cu masina :D

 

Cat despre intalnire, cu cea mai mare placere, cu conditia sa fiu in tara cand mai treci prin Cluj ;)

Link către comentariu

@DDoc - Multumesc frumos, iti doresc si tie sa te bucuri de masina ta si sa n-ai nici un eveniment.

 

Tocmai ce am aflat ca o sa am petrecerea de Craciun a firmei undeva prin Maramures.

Deci o sa trec prin Cluj, insa o sa fiu cu masina de firma. :lol:

Este o Skoda Rapid... n-are nici o legatura cu "Jucaria" :Driver:

 

Sper sa rezolv cu janta sapt asta.

Toate bune,

Link către comentariu

Numai bine atunci daca ne intalnim, nu ma simt subclasat la maxim :))

 

Sunt curios de poze dupa cu janta si costuri aprox aici sau pe privat te rog, sa stiu sa pun la "plic" de pe acuma ^^

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Salut,

 

Am reusit sa ajung si eu cu janta pentru revopsire, sablare + refacere.

 

O treaba super reusita de baietii de la Top wheels auto.

 

Au facut toate eforturile sa nimereasca fix culoarea originala a jantelor.

 

Recomand cu incredere. :icon_thumright:

 

We're back in business!

post-24328-0-20604700-1443798694_thumb.j

Link către comentariu

Foarte misto jucaria si inspirata culoarea. S-o stapanesti sanatos in continuare fara evenimente neplacute :) 

Link către comentariu

Merci Edy, la fel iti doresc si tie. Tare frumoasa masina ai, deosebita si puternica, sa te bucuri de ea!

 

Referitor la Jucarie, sper ca acum a fost "inaugurata" si n-o sa mai am nici un eveniment. :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

frumoasa foc jucaria!

 

aveam in vedere pentru achizitie aceeasi combinatie culoare + pachet challenge + culoare scaune, asa ca pozele de pe topic m-au facut sa fiu mai decis :)

Link către comentariu

Multumesc Ovi,

 

Ma bucur ca ti-am fost de ajutor in vederea alegerii viitoarei tale "jucarii".

 

Din informatiile mele, ar fi a 2-a masina din Bucuresti culoarea asta, sper sa nu ma insel. :blah_:

 

Totusi poate te conving sa mergi si pe varianta benzina, e diferenta semnificativa fata de diesel.

Toate cele bune,

Link către comentariu

Pe principiul iarna nu-i ca vara...

 

Zilele astea nu prea e de mers, asteptam timpuri mai bune :icon_bounce:

post-24328-0-80333400-1451998188_thumb.j

post-24328-0-33055900-1451998261_thumb.j

Link către comentariu

Cum e garda la sol ?

vRS-ul e suficient de jos incat ar fi plug pe stradutele mici care nu sunt curatate ?

Pe ce jante ai cauciucurile de iarna ?

Link către comentariu

Salut,

Pe stradute necuratate clar atingi de sleauri, dar cu ce masina nu atingi?

N-am cauciucuri de iarna pe ea, nu ies cu ea cand e zapada, avand masina de serviciu.

Anvelopele de iarna + jante care se pun pe rs sunt 225/45/r17.

La anul cred ca ma voi axa si pe aceasta investitie.

Am gasit in jur de 4000 lei investitia.

Link către comentariu
  • 2 months later...

Salut,

Niste poze de sezon, a venit primavara!!! :wub:  

Urmeaza un full detailing exterior + polish integral caroserie cu scos niste pete, probabil aparute de la lichidul de parbriz.

Aplicare ceara de protectie contra UV si a diversilor compusi chimici din atmosfera.

De asemenea, se vor face niste corecturi la ceva zgarieturi aparute.

Am 7500 de km, aproape un an... la fel de indragostit ca-n prima zi... This is a Keeper! :icon_thumright:

Cheers,

20160403_121359.jpg

20160403_122732.jpg

20160403_135342.jpg

Link către comentariu

Foarte frumoasa, mai ales trapa aia de mare efect ! :D

 

Link către comentariu

Merci bubu, trapa e de nota 20... o recomand oricui intreaba, pe orice versiune.

Pur si simplu ai impresia de mult spatiu. E o placere sa mergi cu trapa deschisa, mai ales duminica dimineata pe trafic lejer, cu muzica in difuzoare ;)

Plus ca masina e ca un espresso venit exact cand ai mai mare nevoie... Face viteza incredibil de repede si trage absolut fenomenal in orice treapta, pe toata plaja de turatii.

Recomand oricand RS benzina daca se fac mai putin de 15.000 km/an. Consumul in oras il am pe undeva la 12.6-13 la suta, mai mult decat decent pentru performantele pe care le ofera. Combinat pe o distanta mai mare este undeva la 8.5-9.

La masina de drive test pe diesel, automata, consumul era undeva la 10.5-11... deci pentru 1-2 l la suta, benzina rules! :)

Revin cu poze dupa detailing.

Cheers,

Link către comentariu

Tratament exterior si polish profesional pentru indepartarea unor pete de pe caroserie&parbriz.

Masina arata impecabil, ca scoasa din showroom, un super detailer!

Suntem oficial gata pentru sezonul estival! :Driver:

 

RS_Detailing.jpg

Link către comentariu

Felicitari , ne poti spune unde anume ai facut operatiunea , eventual un pret .

La trapa , iti recomand sa o gresezi anual si sa eviti sa mergi cu ea ,deschisa ,cand afara bate vant puternic ,ploua, intra praf  , frunze  si o sa apara zgomote plus alte neplaceri.

Felicitari inca o data pt masina:)

Modificat de b97dmt
Link către comentariu

Salut,

Multumesc pentru aprecieri!

La recomandarile unor colegi de forum, am apelat la serviciile lui Cristi de la Dub Detailing. Cu siguranta am facut alegerea potrivita!

A fost super atent la toate detaliile si masina a iesit impecabil. De 2 zile de cand am luat-o straulceste, efectiv nici praful nu se pune pe ea.

Pretul a fost in jur de 350 lei, insa eu am avut si o polishare pentru indepartarea unor pete de pe capota.

Am mai pus niste poze de cand am ridicat-o. E tipla, exact ca atunci cand am luat-o de la dealer. :beerchug:

Referitor la trapa, intr-adevar, am inceput s-aud niste zgomote cand trec peste denivelari. Imi poti recomanda unde sa ma duc sa-i fac o intretinere?

Multumesc,

Toate bune,

RS1.jpg

RS2.jpg

RS3.jpg

RS4.jpg

RS5.jpg

RS6.jpg

Link către comentariu

De asta n-a avut timp de mine.. :))

Arata foarte bine si ma bucur ca esti multumit.

Link către comentariu

La trapa , poti cere la dealer o gresare .Nu cred sa coste foarte mult .

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!