Jump to content

VW Golf 4 - TM79MKY


AleahimMiky

Postare recomandată

Pacat.Dar sa nu dam vina pe motorul de 1.4.Daca ii schimbai distributia, sigur nu mai aveai probleme de genul.Oricum, cu ceva resurse, reusesti sa faci motorul, daca crezi ca merita.

Link către comentariu
AleahimMiky

Da, asa e .. e vina mea ca nu am schimbat-o la timp... si da, cum zici tu cu resursele... se rezolva ;) si merita, e o masina buna... 

Link către comentariu

Si eu cand am cumparat masina nu am facut distributia imediat ci dupa aproximativ 2 luni. Cand am schimbat-o mi-a spus mecanicul ca daca ii dadeam o frana de motor mai periculoasa riscam sa o rup, avea intr-un loc dintii de la curea foarte tociti. :blink:

Link către comentariu
AleahimMiky

Mda ... eu am masina de 1 luna si 1 saptamana .. si mi s-a intamplat...si imi e ciuda ca saptamana asta trebuia sa ii schimb distributia..si ar fi fost totul ok ..dar acum..sunt distrusa si astept sa fie gata .. :(

Link către comentariu

Poate era momentul sa te gindesti la alt motor,la cel de 1,6 sau mai sus...

Link către comentariu
AleahimMiky

E indeajuns si 1.4 :) maine mi se va da comanda pt distributie, motor..si toate cele ...

Link către comentariu

Depaseste puterea motorului de 1.6 (101-105 CP) cu mai mult de 30% puterea motorului de 1.4 (75 CP) si e mai costisitoare omologarea la RAR.

Link către comentariu
apocalips80

Și pentru mine, motorul de 1.4 e mai mult decât suficient, cel puțin pentru nevoile mele.

Link către comentariu
AleahimMiky
Publicat (modificat)

Pentru mine parca e prea mult   :)) poate trebuia sa aspir la 1.2 :))

Modificat de AleahimMiky
Link către comentariu

Cind rezolvi si e ok poti sa ii faci dirigentie varului ca nu s-a uitat la distributie sau e contabil la service ?

Link către comentariu
AleahimMiky

S-a uitat ... vina a fost a mea.. ca am tot amanat :) 

Link către comentariu
AleahimMiky

A iesit MKY din service..acum e bine !  :icon_bounce:

Link către comentariu

Te-ai miscat repede.Presupun ca nu ai avut prea multe de schimbat.Vezi ca acum motorul este in rodaj.

Link către comentariu
AleahimMiky

Da... destul de mult ...

 

 

Stiu ca este in rodaj :)

Link către comentariu

Ai primit bonus si un trandafir? :)

 

Job completed! :)

 

Iti doresc cat mai multi km fara probleme!

Link către comentariu
AleahimMiky

Hello ... azi e ziua mea ... iar aseara am iesit in oras si am primit un trandafir  :wub: dar si cateva cadouri...flori...  :)

 

 

Primul trandafir am vrut sa fie alaturi si de MKY :)) 

post-152586-0-29774500-1432490972_thumb.

Link către comentariu

Eee... La multi ani, sa fii sanatoasa si multe impliniri alaturi de MKY!

 

Nu am fost atent la info de pe forum :icon_rendeer:

Link către comentariu
AleahimMiky

Multumesc frumos !! :*  

 

 

P.S. : M-au asaltat baietii ! :))  :banghead:  A fost MKY prea frumoasa ... 

post-152586-0-59452300-1432493305_thumb.

Link către comentariu

La multi ani!  

Eram sigur ca era 28 Mai la profil ....  anyway  :beer:

Link către comentariu
AleahimMiky

haha , multumesc frumos :* e 24, nu 28 :D 

 

:beer:

Link către comentariu

Felicitari de achizitie si un intarziat la multi ani~!si eu am tot 1.4 si daca crezi ca ai putina putere exista metode de imbunatatire (nu ma refer aici la seria fast&furious)

 

Masina cere in primul rand jante (cand/daca ai ocazia) restul deja devin chestii mai serioase (minidot,maxidot,grile bora,etc)

Daca o sa ai grija de masina o sa aibe si ea de tine,cand nu o sa mai ai chef de ea nu o sa mai aibe nici ea de tine :D

 

In rest,benzina si drumuri fara incidente!

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!