Jump to content

VW Golf 4 - TM79MKY


AleahimMiky

Postare recomandată

AleahimMiky

Salutare tuturor , m-am decis sa-mi prezint si eu masina pe care o detin de aproape 1 luna , este vorba despre un VW Golf 4  1.4 16v - an 2003 , Euro 4 , 105.080 km reali.  :D  Masina este adusa din Germania, acolo avand doar un proprietar, sunt in posesia ei chiar din prima zi de 'viata' in RO   :lol: Este o masina stock: AC, CB, ABS, ESP, 4 geamuri electrice, oglinzi electrice + incalzite , scaune incalzite ( doar in fata ), clima , jante r14 , cauciucuri M+S. E o masina spatioasa si se aseaza foarte bine pe drumurile patriei...inca nu i-am facut revizia, dar va urma. Atasez acum cateva poze, dar voi mai atasa si cu alta ocazie ... D.p.d.v. al intregii masini sunt foarte multumita de ea, sper sa am parte la cati mai multi km si fara pupicuri rutiere  :biggrin:  :wub:

 

P.S. : sunt foarte ''indragostita'' de ea... in prima saptamana daca nu o conduceam cel putin 10 minute sau sa ma duc prin oras cu ea.. ma simteam bolnava !  :lol:

post-152586-0-49639000-1430651538_thumb.

post-152586-0-68092100-1430651544_thumb.

post-152586-0-46329700-1430651550_thumb.

post-152586-0-01797200-1430651559_thumb.

post-152586-0-72355200-1430651566_thumb.

post-152586-0-46208000-1430651587_thumb.

post-152586-0-48096200-1430651621_thumb.

post-152586-0-02390300-1430651622_thumb.

post-152586-0-55045800-1430651622_thumb.

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatoasa!

Scaune incalzite montate de fabrica nu are, ar fi trebuit sa fie butoanele in bord langa ESP si dezaburire luneta.

Din ce vad nici CB nu are(computer bord).

Modificat de haro
Link către comentariu

Frumoasa masina,bucurate de ea.

Link către comentariu
AleahimMiky
Publicat (modificat)

 @ Haro, multumesc ! 

Intr-adevar cum zici si tu , referitor la scaunele incalzite... nu,nu sunt din fabrica ... modificarea a fost facuta de catre prropietarul anterior .. am 2 butonase pt. chestia asta ( am atasat cele 2 poze)  IMG_20150503_161117_zps8m5q9oo3.jpgIMG_20150503_161815_zpspwvhezm1.jpg

 

Iar legat de CB , am uitat sa precizez ca urmeaza a fi montat.

P.S. : Mi-a fost prea mare entuziasmul  :tuktuk:  + graba strica treaba ... le-am insirat pe toate si am zis ca adaug ulterior mica precizare ca urmeaza sa fie montat. Scuzele mele ! :P


@ Marius-Dan , multumesc frumos !  :D

Modificat de AleahimMiky
Link către comentariu

Sa-l stapanesti sanatoasa! 

Legat de CB: cand o sa vezi cum sare consumul instant la o plecare mai in forta, o sa-ti para rau ca l-ai pus.  :lol:

Link către comentariu
AleahimMiky

@ ADiBHN , multumesc ! 

 Deci , mai bine sa nu pun CB ?  :lol:  Dupaia sigur o sa fiu asa ...  :banghead:  Haha ! 

Link către comentariu

La mine nu s-a pus problema sa iau masina fara CB. Putea sa aibe masina 3 roti, dar sa aibe CB, numai ca au fost momente cand mai bine nu il aveam la ce scoruri dadea acolo.  :lol:

Daca tot faci operatiunea asta poti sa cauti ceasuri de Edition. 

dsc00608j.jpg

Link către comentariu
AleahimMiky

@ VladSeat ... Dap, sunt reali !  

Link către comentariu

Este frumoasa masina.

Sa o stapanesti sanatoasa.

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatoasa ,este frumoasa iar din poze pare ingrijita :D

Un plus pentru km in cazul in care sunt reali.. dar nu poti fi niciodata sigur :D si pt. culoare ca nu se murdareste asa repede :D eu o am neagra + ca mai stau si la tara si nu este asfaltat.. iar cand vad cum se face dupa un singur drum parca nici nu as mai pleca cu ea :))

Link către comentariu
AleahimMiky

@KanameSTG ... iti multumesc frumos !

 

Va fi ingrijita mereu ... totusi, fiind si eu o domnisoara...si masina mea trebuie sa arate impecabila, nu ?!  :lol:

 

Km sunt reali.

 

Hmmm . ..cand o mai ''racoresc'' si o las sa se odihneasca ...mai trece vreun retardat si face un praf nemaipomenit ... si vad urme 'fine' de praf ..simt ca inebunesc ! :( Imi place sa fie curata, sa fie totul ok !  :icon_bounce:

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatoasa sa ai grija si sa te bucuri de ea.

Ca mica observatie, masina ta are aer conditionat nu clima(tronic) cum ai specificat.

Niste jante, un BC si benzina apoi totul va fi perfect :)

 

P.S. Tocmai ca esti o domnisoara, regula (ma bucur totdeauna de exceptii) e ca masina e cam neglijata.

Link către comentariu
AleahimMiky
Publicat (modificat)

@guppster  ...Merci

Neglijata in ce sens ? :)) in afara jantelor .. nu vad nimic aiurea la ea..care sa ma faca sa zic ca e cam neglijata...  :dry:

Modificat de AleahimMiky
Link către comentariu

N-am zis ca e acum neglijata, n-am zis nici ca va fi neglijata vreodata.

 

Regula, daca pot sa-i spun asa, e ca lumea sa inteleaga din mentenanta sa o tina curata si sa o duca la service cand se strica.

 

In general masina merge si cu cate un bec aprins in bord, uleiul se verifica la service cand ajung cu masina stricata, presiunea in pneuri se verifica la vulcanizare cand se face schimbul de primavara/iarna sau cand se face o pana, orice troncanit scartait se remediaza din butonul de volum de la muzica, pamantul din contraaripa se scoate de tinichigiu cand se duce masina la vopsit dupa ce a ruginit aripa, etc etc etc :)

 

Nu spun ca esti asa, ma bazez pe ce am vazut pana acum si marea majoritate a masinilor de domnisoare care le-am condus/vazut, desi erau curatele (unele), tehnic erau obosite rau. Masinuta nu mai e chiar la prima tinerete, necesita o atentie... mai speciala sa spunem elegant :)

Link către comentariu
AleahimMiky

Am inteles acum :) A mea va fi curata ...ca doar nu o sa o fac cocina .. totusi  :dry: nu mi-ar placea mie ..Da , cum zici tu , necesita o atentie... care o va primi curand !  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Daca ar gandi toti asa, lumea ar fi un loc mai bun!  :icon_thumleft:

Link către comentariu
AleahimMiky

Nu, nu am cotiera... inca nu imi e necesara deocamdata ..:)

Link către comentariu

Si dupa ce o sa-ti pui sa vezi ce o sa o mai cauti cu cotul cand o sa mergi in alte masini care nu au. :lol: Cum faceam eu azi intr-un Polo: mi s-a parut ca e ceva in neregula dupa cativa km ca imi tot fugea cotul si cand ma uit dupa cotiera, ia-o de unde nu-i!  :sick:

Link către comentariu
AleahimMiky
Publicat (modificat)

Haha ..sunt obisnuita fara cotiera... adica oricum nu simt nevoia sa imi sprijin cotul de cotiera :)) dar mai stiu eu ce ma loveste vreodata ... ? :))

Modificat de AleahimMiky
Link către comentariu

si eu ziceam la fel....ca am destul suport lateral si cotiera este doar un moft, dar acum n-as mai putea fara ea  :icon_geek:

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!