Jump to content

Octavia 3 TDI DSG 4x4


sosoktm

Postare recomandată

update pe zgomotul de "planetara" - care provenea de la scutul de tabla aftermarket ce atingea intr-un surub de la tamponul de cutie. Acum e iar liniste. Zilele astea implinesc 60.000 , masina e in continuare ok, nu a mai cerut bani neprogramat.

Link către comentariu

Ai scăpat foarte elegant de zgomot.

Nu stiu daca ai văzut,la mine s-a ars pompa haldex. La 90000 si am schimbat pe garanție. Se pare ca e problema "știuta".

Link către comentariu
  • 5 months later...

pe la 70.000 senzorii de parcare fata au decedat, cica a fost o problema la cablaj. Nu stiu exact ce problema, pare ca nu eram primul caz rezolvat de avia pe subiectul asta. In curand ating 75k si 2 ani, totul in limite uzuale. Decat ca vreau mai multa putere si mai mult cuplu, dar fara sa schimb masina :)

va urma....

 

 

Modificat de sosoktm
Link către comentariu

Îs curios inde ajungi, presupun cutie+motor pt putere sau?

Link către comentariu

si eu sunt  :))

pasul 1...resoftare ...soft, cu multumiri colegului Corsei pentru ca a deschis drumul ;)

pasul 2...vedem dupa

Link către comentariu

@corsi sigur a facut ceea ce multi nu s-au incumetat :D ai apucat sa o vezi/simti dupa?

Stiam ca urmeaza, insa eu am fost prins cu alte rahaturi, si ca un neserios, nu am mai dat nici un semn :(

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!