Jump to content

VW Golf 4


bogga

Postare recomandată

Offtopic:  Cred ca ai putea sa incerci sa atasezi pozele altcumva sau ceva nu procedezi corect, nu se pot deschide mare decat asa mici ..... :tuktuk:

 

LE: Acuma e ok ... alta viata! 

Modificat de Bogdamn
Link către comentariu

Am incercat sa rezolv problema ... sper sa mearga acum.

Link către comentariu

Crimă pentru bucșăraie   :lol:

Link către comentariu

Arata bine masina si stiu ca gusturile nu se discuta,pe mine personal ce ma deranjeaza,sa zic asa, ar fi acea "trecere" cu negru de la fusta fata catre bara,de aproape poate pare ok, dar totusi parca ceva nu ii de acolo.

 

La combinatia cu negru/gri metalizat ti-ar merge f.bine (parerea mea) bandourile in culoarea masinii,in rest benzina sa fie si drumuri bune (daca avem asa ceva) ;) :D

 

Cat despre jante pe 18 da f.bine doar ca eu m-am invatat minte cu ele,in 7 luni mi-au cedat rulmentii fata asa ca am renuntat la ele,am trecut pe 15' si apoi pe 16'.Deocamdata totul e ok

Modificat de cxr2test
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Multumesc! Pe interior am dat 500 lei.

 

Intre timp am curatat bara fata de acel negru deasupra fustei si am colatat cu folie Oracal  elementele centrale + manerele interioare.

5wjazn.jpg

10cqagy.jpg

211titl.jpg

Link către comentariu

+1 pt bara din fata,altfel arata!

 

Sa imi spui dupa 1-2 luni cum se prezinta capacul de la scrumiera (ai sa vezi tu dc) :)

Link către comentariu

ornamentele cromate din jurul manerului de deschidere usi chiar trebuie sa fie acolo? neaparat?

In rest arata bine masina, sa te bucuri de ea!

La elementele exterioare mai bine le vopsesti tine relativ putin folia..., poti sa-i faci si urechile negre

Link către comentariu

cxr2test: Ms! Sper nu se desprinda folia de pe capacul scrumierei, am incercat sa nu trag foarte tare de folie(sa nu fie foarte intinsa).

 

guppster: Nu stiu daca trebuie neaparat sa fie acolo ornamentele cromate :P , le am de ceva timp si m-am obisnuit cu ele. In legatura cu folia, adevarat ca nu tine foarte mult. Pe viitor am sa vopsesc elementele interioare.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

De cateva zile am facut rost de la un prieten de o toba sport, foarte putin folosita. Urmeaza montata pe masina.

 

2d9vdiv.jpg

j73uk5.jpg

3e8mt.jpg

14v5wkz.jpg

Link către comentariu
  • 2 months later...

N-am mai postat nimic de ceva timp. Noutati nu prea sunt, decat benzina si kilometrii. Masina merge foarte bine neavand nici o problema . Urmeaza peste o zi sau doua sa fac revizia, aprox. 8500km. Am cumparat filtre Mann si acelasi ulei pe care il folosesc de 3-4 ani, Vapsoil 5w-30.

 

6p7zow.jpg

 

e85x6o.jpg

 

2s6kih3.jpg

Link către comentariu

Salut.O masina frumoasa si felicitari pentru modificarile facute si grija care i-o oferi.Multi km fara probleme.Doar la ceasuri as pastra inele doar la vitezometru si turometru.Pe cele de la computer si temperatura le-as scoate.Poti sa imi spui cum ti se par scaunele fata de cele stock? Maine imi ajung si mie acest model de scaune.Am observat ca difera putin aripioarele fata de recaro 1. 

Link către comentariu

Multumesc! Ceasurile in viitor vreau sa le schimb cu modelul vdo, pana atunci cred ca le las asa.

Scaunele sunt un pic mai rigide fata de cele stock, aripioarele sunt mai mari, stai mult mai bine in ele la viraje...Eu per total sunt foarte multumit de ele, e o diferenta mare fata de cele stock!

Link către comentariu
  • 1 month later...

Astazi i-am facut o baie si 2,3 poze. Urmeaza maine sa pun rotile de iarna.

 

wuphzp.jpg

 

rvx4ky.jpg

 

111leo6.jpg

Modificat de bogga
Link către comentariu

Leaga capacele :D Legat de folie , ca sa reziste , cauta gen cum cea carbon , dar sa fie usor plastificata . Rezista mult mai bine in timp si e mai protectoare ! 

O da bine cu toba noua :D

Probleme grave ai avut cu ea ? 

Aveam o prietena ( acum a plecat din tara ) , care avea un golf 4 cu motor de 1.6 benzina , nu stiu cati cai putere si mereu se plangea de consum . Ca ii consuma mult ! Am observat ca a ta e in 16 valve , e mai rapida , cu consumul cum e ? 

Legat de jante , atentie la parcarea laterala ! :D

Modificat de Nenciu Victor
Link către comentariu

Nu m-am gandit sa leg capacele, sper sa raman cu setul complet pana la primavara :lol: . In legatura cu folia, daca te referi la cea din interior, pe viitor vreau sa o dau jos si sa vopsesc acele elemente.

Probleme grave nu am avut pana acum cu masina. Legat de consum is oarecum multumit: in oras cu jante de 18 undeva la 10-11%, in afara orasului 6.3-7.4%.  Multumesc pentru sfaturi :icon_thumright: ! 

Link către comentariu

Nu ai pentru ce ! 

Ai mei dupa ce au cumparat masina , Bora , tot asa cu capace , jante de tabla ... dupa 2 saptamani , i-au furat capacele :)) Asta fiind , toamna ... I-au furat doar 2 de pe o parte ... De atunci au luat jante si le schimba cu cele de talba iarna .. Deasta ti-am spus sa le legi ... Cu coliere de plastic ... Sau cu surub in centru ... Daca mai exista metoda :D 

Link către comentariu

daca e sa fur niste capace, nu mi-e greu sa tai 1-2 coliere de plastic.

se leaga mai mult sa nu iti sara pe sosele , cred.

Link către comentariu

Nu stiu cum se fura :D Colierul strange bine capacul si cand il tai daca nu stii cum il poti zgaria si ii scade pretul de vanzare ... Eu asa am vazut la majoritatea masinilor ... 

Link către comentariu

se leagă să nu sară.

cu un şfic nu dureză 3 secunde să tai toţi şoriceii şi două pisici.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Pana la urma a sosit mult asteptatul volan in 3 spite :). Volanu arata bine, doar ca pe unele zone vopseaua e cam stearsa  si m-am gandit sa-l vopsesc. Vreau sa folosesc Vopel( vopsea + lac fixator), am inteles ca ar fi destul de ok.

 

79100908_2_1000x700_volan_3_spite_airbag

Modificat de bogga
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!