Jump to content

mestec in cutia de viteze


floryneg
 Share

Postare recomandată

am plecat de dimineata la lucru cu brutus al meu(golf III CL) iar pe drum am sesizat ca nu mai intra in a treia decat dupa cateva incercari-am crezut ca nu m-am trezit de tot ;) ulterior, a trebuit sa opresc intr-o curba pentru a ocoli niste "cratere " de pe sosea. surpriza ! masina nu mai intra in treapta I de viteze ;) in fine am plecat de pe loc cu a II-a si am tinut-o tot asa pana la lucru. la intoarcere am constatat ca pot merge doar cu treptele 2 si 4 dar 4 doar uneori ... mi s-au incurcat de tot vitezele, la un moment dat nu mai stiu in care viteza eram-- pozitia manetei era ceva "intre" : ;) dupa turatie parea a II -a....in sfarsit , in parcare nici marsarierul n-a mai functionat :) ;) .... parerea voastra? e clar, e ceva la cutia de viteze ... dar.... o fi grav? ma gandesc la ... how much money ?...

Modificat de floryneg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gandesc sa fie totusi timoneria? Daca da, n-ar fi asa grav.

Nu-mi dau seama cum s-ar putea ameti asa tare cutia, in timp atat de scurt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In 99% din cazurile in care un set de trepte nu intra bine si celalalt intra este de vina sistemul de schimbare a vitezei, mai exact cablurile si / sau timoneria. Cutia de viteze propriu-zisa nu prea are cum sa fie de vina in cazul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SALUT

TIMONERIA ARE 2 CUPLE DE PLASTIC,CARE FAC TRECEREA DE LA MANETA LA CUTIA DE VITEZE,VERIFICALE, AI UNA RUPTA

SUCCES

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!