Jump to content

Jetta


cipriangolf
 Share

Postare recomandată

Salutare tuturor sper ca ma poate ajuta si pe mine cineva.Am un prieten care detine in Volkswagen Jetta din 1988,are Jante pe 13 cu dimensiunea 155 70 13.Am incercat sai montez Jante pe 14 de aliaj care sunt 6 j Et 35 dimensiunea anvelopelor fiind 185 60.pe fata nu sunt probleme dar pe spate atinge anvelopa de arc.oare de ce??masina are inaltatoare pe spate.orice dimensiune as pune mai mare de 155 atinge de arc.doare arcul nu trebuia sa fie sus si nu jos?astept orice parere sfat va rog mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Încercați cu anvelope 165/70-14 sau 155/65-14.

Problema este la latimea anvelopelor.

O alta idee este sa căutați jante cu alt ET.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Freaca in arcuri din cauza ca ET-ul jantelor este prea mare. Aceeasi problema am avut-o si eu cu un set de jante. Cauta jante cu et maxim 32. Si cu jantele stock toleranta este foarte mica intre roata si arc. Alta idee ar fi sa pui distantieri.

Modificat de vwjetta
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK multumesc de raspuns.cred ca voi incerca cu distantiere.sau alte Jante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

cauta jante scoase mai in afara .... eu am omologat 185/60/14 si nu imi freaca nici pe spate si nici pe fata .... am si suspensie sport pe masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!