Jump to content

Blocare usita alimentare combustibil


codz
 Share

Postare recomandată

F l o r i n
10 hours ago, F l o r i n said:

Nu exista asa ceva. E defect actuatorul.

Normal ca ai, ti-am scris mai sus. Cumpara, monteaza și vezi dacă lucreaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ingineru007
în urmă cu 10 ore, F l o r i n a scris:

Normal ca ai, ti-am scris mai sus. Cumpara, monteaza și vezi dacă lucreaza

Inițial înainte de a posta aici am fost cu mașina la un asa zis mecanic și el mi a spus ca nu am cum sa închid acea usita pt ca nu am acuator! Cred ca nu am din fabrica de asta întreb!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andrei_221

are actuator. este in tamburusul care impinge usita in afara cand apesi pe ea sa o deschizi

Tamburusul se roteste cu 90 grade cand incui si descui masina. Apoi are si arculet sa impinga usita in afara cand apesi pe ea

 

Cand se strica, nu se mai roteste si ramane blocat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ingineru007
49 minute în urmă, andrei_221 a scris:

are actuator. este in tamburusul care impinge usita in afara cand apesi pe ea sa o deschizi

Tamburusul se roteste cu 90 grade cand incui si descui masina. Apoi are si arculet sa impinga usita in afara cand apesi pe ea

 

Cand se strica, nu se mai roteste si ramane blocat.

Îți mulțumesc pentru explicații Într adevăr are un tamburas Unde se poate schimba această piesa? La un mecanic sau la un electrician? Din clipuri pe YouTube observ ca trebuie sa mai fac o facultate ca să înțeleg ce se petrece acolo Necesita desfăcute o jumătate de mașina Ma îndoiesc ca cineva poate repara asa ceva...cred ca în reprezentanta mai de curand

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

10 min durează inlocuirea

1 hour ago, ingineru007 said:

Inițial înainte de a posta aici am fost cu mașina la un asa zis mecanic și el mi a spus ca nu am cum sa închid acea usita pt ca nu am acuator! Cred ca nu am din fabrica de asta întreb!

Atat s-a priceput

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ingineru007
7 minute în urmă, F l o r i n a scris:

10 min durează inlocuirea

Atat s-a priceput

Totuși dăduse la o parte lucrurile prin portbagaj și se uitase pe acolo! Dar totuși va întreb și pe dv Unde pot schimba acel actuator? Mecanic sau electrician? 10 minute de schimbat probabil pentru un Mecanic.. Nu cred ca vii asa de pe strada și te apuci de ciocănit pe acolo pe la mașina și în 10 min gata ..și credeți-mă nu sunt chiar atehnic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In parcare il schimbi singur. Ce cauta in portbagaj ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ingineru007
19 minute în urmă, Al Bundy a scris:

In parcare il schimbi singur. Ce cauta in portbagaj ?

 

Golf 7 scurt? Pai pe YouTube par mult mai complexe Adică doar scoți actuatorul din mufa?

2 minute în urmă, ingineru007 a scris:

Golf 7 scurt? Pai pe YouTube par mult mai complexe Adică doar scoți actuatorul din mufa?

Nu se poate fără sa scot piesa aia la culoarea mașinii Dacă rup urechiușe de prindere?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BA da, nu trebuie sa scoti usita de pe suportul ei.

Poftim si pentru scurt. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ingineru007
19 minute în urmă, Al Bundy a scris:

BA da, nu trebuie sa scoti usita de pe suportul ei.

Poftim si pentru scurt. 

 

Maestre deja asta e mult mai complicat ! Nu cred ca ma descurc sa desfac juma de mașina..nu ma caracterizează  Prefer sa plătesc pe cineva sa facă treaba ok !  Dar mai vin cu o singura întrebare stimați domni care mi ați răspuns  Un mecanic sau un electrician?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ingineru007

Mulțumesc tuturor celor care și au răpit din timpul lor și mi au oferit un răspuns din care am înțeles multe lucruri Respectele mele și mii de mulțumiri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
ingineru007

Mulțumesc tuturor Am rezolvat prin schimbarea actuator original la un mecanic ! Nu a fost scump deloc în jur de 350 ron cu tot cu piesa originala !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n
On 5/15/2024 at 7:15 PM, F l o r i n said:

10 min durează inlocuirea

Atat s-a priceput

Foarte bine. Ti-am spus ca nu este complicat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!