Jump to content

dop crapat


john k
 Share

Postare recomandată

Salut.Unul din dopurile(alea care sar in caz ca o uiti cu apa iarna)este putin fisurat si imi pierde antigel.Nu stiu ce sa ii fac ca are o pozitie.....E in spatele motorului.Mi-a zis cineva ca merge cu pozipol dar cum il lipesc ca nu ajungi la el.Aveti idee ce as putea saii fac?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti slefui putin locul si cu un tub de Bizon (un fel de plastilina) remediezi defectiunea.Spor la treaba si nu uita sa ne spui cum ai rezolvat problema. :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa-l schimbi, costa 3-4 RON . Poxipolul la 100 gr C se inmoaie, este doar o solutie de moment.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut pe la Discovery puneau un ou crud in instalatzia de racire :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut pe la Discovery puneau un ou crud in instalatzia de racire :D

Am vazut-o si eu pe aia cu oul.Super tare.CAt despre schimbat cum se scoate ala crapat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SALUT, SOLUTIILE DATE PINA ACUM

SINT ...., FI ATENT CE TREBUIE SA FACI,

DACA REUSESTI SA SCOTI PASTILA DIN BLOC, O INTORCI INVERS II DAI UN CIOCAN, PUTIN SILICON PE MARGINE O PUI LA LOC SI II DAI UN CIOCAN,

DACA NU O SCOTI INTREAGA(O DEFORMEZI) TREBUIE SA CUMPERI ALTA, NU ESTE SCUMPA

SUCCES

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SALUT, SOLUTIILE DATE PINA ACUM

SINT ...., FI ATENT CE TREBUIE SA FACI,

DACA REUSESTI SA SCOTI PASTILA DIN BLOC, O INTORCI INVERS II DAI UN CIOCAN, PUTIN SILICON PE MARGINE O PUI LA LOC SI II DAI UN CIOCAN,

DACA NU O SCOTI INTREAGA(O DEFORMEZI) TREBUIE SA CUMPERI ALTA, NU ESTE SCUMPA

SUCCES

Nu pot sa o scot .Am incercat si nu merge.Si oricum e crapat nu curge pe langa el.Deci solutia e sa il stric si sa pun altul.Oricum trebuie sa astept sa se indrepte vremea.Pana atunci tot completez cu antigel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am patit si eu acelas lucru.cea mai buna si sigura solutie...este urmatoarea...se scoate dopul de acolo....si se inlocuie cu unul nou....are un rol destul de important si nu merita sa te joci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!