Jump to content

cupra R


bbm

Postare recomandată

Fiind mai rece, concentratia de O2 e mai mare si explozia e mai puternica la aceeasi cantitate de benzina => putere mai mare. Asa as intelege eu utilitatea FMIC-ului.

Io stiam ca e mai mult O2 => mai multa benzina....

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bbm

    106

  • nadir@boosted.ro

    32

  • Shtrumf2k

    11

  • Bogdan_wrc

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asa da :offtopic: sa vedem si noi bestia mai in detaliu......

Sunt invidios pe jantele tale :) si baga si niste poze si cu interiorul.

Link către comentariu
Asa da :( sa vedem si noi bestia mai in detaliu......

Sunt invidios pe jantele tale :( si baga si niste poze si cu interiorul.

la interior sint mici detalii care difera leon cupra R de leon simplu sau FR si nu cred ca acestea se pot observa in poze - mai ales ca pozele trebuie sa aiba o dimensiune mica ca sa fie "agatate" aici !! poate incearca ceva michael cind ne mai vedem si are aparatul la el !!

o sa fac in seara asta un filmulet cu telefonul sa auziti BOV ul de la bonalume, l-am montat si merge brici !! iar sunetul este intr -un mare fel - asta pentru amatorii de "whossshhhhhh"

Link către comentariu

Interiorul arata excelent negru complet, ma tot bate gandul sa incep sa vopsesc usile si partea inferioara a bordului la mine :P

Hai cu filmuletul ala :o

Link către comentariu
Interiorul arata excelent negru complet, ma tot bate gandul sa incep sa vopsesc usile si partea inferioara a bordului la mine :P

Hai cu filmuletul ala :P

din pacate nokia 6230 al meu face niste fimulete cu o extensie ciudata - amr - si nu am reusit sa le vad pe calculator cu nici un soft asa ca o sa o auzi live la o intilnire vwforum

Link către comentariu
  • 1 month later...

ceasurile - presiune turbo, presiune ulei, temperatura ulei, ceasurile sint albe cu lumina rosie (ca si restul bordului) , in realitate nu sint asa de "aprinse" cum apar in poza - tel este de vina !!

Link către comentariu

de ce scrie RATE pe geamul tau :)

sa le stapanesti sanatos, sunt 'piesa' :mop:

cat mai multa presiune in turbo :)

Link către comentariu
de ce scrie RATE pe geamul tau :lol:

sa le stapanesti sanatos, sunt 'piesa' :hainoroc:

cat mai multa presiune in turbo :lol:

pt moment ajunge aprox 1.1 overboost si 0.9 constant......pt moment, inca nu -s 100% decis daca incep propiectul sau nu (FMIC, suspensie, LSD, chip).

Link către comentariu

Foarte bine arata CupraR!!!

Spune-mi cum are Seat-ul intercoolerul? tot pe o parte? daca da atunci un truc care chiar merge bine si e si mai ieftin este spray cu Nitro pe intercoolerul stock sa vezi atunci racire si putere :hainoroc:

Ai in plan sa schimbi si turbina?

Link către comentariu

Desi dam in tehnicalitati ( :vaidecapulmeu: ), LCR-ul are 2 IC-uri plasate in lateralele masinii.

@Shtrumf: nu numai ca e in Rate, dar cica e si flexibil si rapid :D

Link către comentariu

mask, detaliaza putin legat de turbo ala... ma bate si pe mine gindul la asa ceva...la anul desigur :vaidecapulmeu: cine ti-l pune, de unde stiu ce merge pe masina mea, chestii din astea.

sa nu uit, sint total boboc in tuning.

masinuta mea nu este prezentata ink pe aici :D

ea este unik:) mai este una la polonezii aia nebuni!!!

o sa fac si eu niste poze si o sa fac o scurta prezentare desi mai am multe de facut !

a si apropo cine aduce asa ceva la noi in tara , sau cum se poate intra in posesia unui diferential, nu de alta dar e o necesitate , vreau sa-mi pun turbo si atunci nu stiu daca o sa mai pot sa ma mai misc dupa loc daca apas mai tare acceleratia!

Link către comentariu
Foarte bine arata CupraR!!!

Spune-mi cum are Seat-ul intercoolerul? tot pe o parte? daca da atunci un truc care chiar merge bine si e si mai ieftin este spray cu Nitro pe intercoolerul stock sa vezi atunci racire si putere ;)

Ai in plan sa schimbi si turbina?

personal as opta pt FMIC in locul nitro - mult mai safe si face mai bine la motor + daca schimb turbo, FMIC este un "must" !! si nici nu cred ca este atit de ieftin nitro ala in comparatie cu FMIC

dar sa nu o dam in date foarte tehnica ca ne ia adminul la ochi !!

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

nu stiu daca s-a mai discutat dar vreau sa zic ca am ramas impresionat si de Furia rosie Turbo al lui BBM !

;))

felicitari inca o data !

Link către comentariu
nu stiu daca s-a mai discutat dar vreau sa zic ca am ramas impresionat si de Furia rosie Turbo al lui BBM !

;)

felicitari inca o data !

te cred si eu, ca doar ai mers in ea cu 200 km/h !!

Link către comentariu

Jantele astea superbe, mortale, prea frumoase :( de pe actualul LCR .. vor fi si pe viitorul Cupra R ?? Dupa mine, arata prea frumos masina (si chiar noul Leon ar arata) ca sa le inlocuiasca, in schimb nu imi plac deloc noile jante de 18" de pe FR, cred ca mai frumoase sunt cele de 17" stock.

BBM .. felicitari ptr jucarie :), a ta si fosta lui Shtrumph imi placeau/plac la nebunie ca si modele ale seriei 1 Leon !

Link către comentariu

@ Karmann_16v

apropos, am vorbit cu cineva care are nitro pe intercooler si nu este deloc incintat de rezultate deci clar nu o sa am asa ceva never ever pe masina !!

@nae

scuze , nu am inteles la ce te referi; intreaba ma intr un PM ca sa nu o dam in tehnice aici si sa ne "delete" adminul

@vrajit de fabia

multam de urari, si eu sint de aceeasi parere, cupra Mk1 arata mult mai bine decit orice leon 2 vazut pina acum; pt moment am vazut cupra 2 numai in poze si.....ma abtin de la comentarii pentru a nu fi acuzat de subiectivism !!

Modificat de bbm
Link către comentariu
nadir@boosted.ro

weeee un raspuns mai bun ;:)

... se auzea ceva de un blocant de cupraR ... oare pt cine ?

Link către comentariu
@vrajit de fabia

multam de urari, si eu sint de aceeasi parere, cupra Mk1 arata mult mai bine decit orice leon 2 vazut pina acum; pt moment am vazut cupra 2 numai in poze si.....ma abtin de la comentarii pentru a nu fi acuzat de subiectivism !!

Chestie de gusturi/obisnuinta, zic eu :hainoroc: E frumoasa masina ta, dar strict vorbind de design, eu prefer Leon 2; iar in realitate mi se pare ca arata mai bine decat in poze..

Oricum, s-o stapanesti sanatos!

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!