Jump to content

cupra R


bbm

Postare recomandată

Apropo de filtre dastea BMC CDA cine mai vrea repede poate sa cumpere de la mbm....mie mi-a venit intr-o saptaman si din cate stiu mai are cateva pe stoc si pretu e in jur de 250E daca nu ma insel. Io il am montat pe masina pe ala mare care zice ceva gen "only for track use" e o aberatie...se poate folosii linisti doar grija la balti ca are traseu prin care trage aere pana jos lin bara langa proicetor. Zgomot face da nu exagerat.

Link către comentariu
  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bbm

    106

  • nadir@boosted.ro

    32

  • Shtrumf2k

    11

  • Bogdan_wrc

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

bbm :somnmare: Zi-ne si noua situ:) :vaidecapulmeu:

Macar pe privat

Si ca sa fiu On Topic.... nice car dude :icon_thumright:

Link către comentariu

http://www.europerformance.co.uk/

spor la cumparaturi :cheers:

PS: nu va lasati dusi de val in cazul in care vreti sa cumparati o piesa mica ca volum / greutate redusa iar pretul ei este ok, asteptati sa mai gasiti pe cineva si sa cumparati mai multe chestii de acolo altfel riscati sa platiti pe transport mai mult decit pe piesa

Link către comentariu

ehe unii stim bine locul de cumparaturi numa ca ei fac livrari dkt in UK, tre sa ai pe cineva acolo, le trimiti la el., dupa care prietenul ti le tirmite tie. cam asa vad eu lulcrurile cu EuroPerf din cate am inteles de la ei de pe site. probabil livreaza si in afara dar sigur e f scump, stie bine Mihai ce spune, am mai cumparat si eu catva chestii din UK.

sunt preturi bune acolo si gasesti cam de toate.

Link către comentariu
ca ei fac livrari dkt in UK

Te rog renunta la chestiile astea.

Ontopic: bbm, tot respectul, in special pt atitudinea vis-a-vis de masinile din "grupa mare" :)

Link către comentariu
  • 1 month later...
inca nu e pus pe masina, am invatat sa plec cu "juma' de pedala" iar rezultatul l ai vazut aseara; ideea e ca daca dau in ea ca inecatul (pedala la fund) in 1 si 2, mai mult stau pe loc; si eu sint curios sa vad rezultatul dupa ce trece sesiunea si montez LSD ul

E, asta e marea mea problema momentan....1 si 2, stau pe loc mai mult.

Trebuie sa exersez, ma bucur ca ti-e ti-a reusit, pentru ca stiu ca e posibil :offtopic:

up date: am montat LSD de la quaife, masina este chiar senzatie, a disparut "scirtiitul" de roti in gol pe treptele 1 si 2 iar virajele....nu am cuvinte, parca ia singura virajele, mult mai repede se inscrie pe "trasa" ; deci, pentru amatori, diferentialul este o investitie chiar foarte buna

Si eu am diferential...dar tot imi patineaza in gol in 1 si 2

Link către comentariu

@airscape: daca dai drumul la ambreiaj "de sus" ca la o plecare de 4*4 pe o pista de draq, cu siguranta scirtiie gumele - eu din propria experienta spun ca, sensibil mai putin acum cu LSD; am o intrebare pt tine, esti sigur sigur ca ai LSD? era o experienta folositoare pt tine daca conduceai masina si fara si cu LSD - vreau sa spun ca simteai cumva diferenta.

Link către comentariu

Da, sigur sigur. Am si documentele de atestare TUV si tot.

@airscape: daca dai drumul la ambreiaj "de sus" ca la o plecare de 4*4 pe o pista de draq, cu siguranta scirtiie gumele - eu din propria experienta spun ca, sensibil mai putin acum cu LSD; am o intrebare pt tine, esti sigur sigur ca ai LSD? era o experienta folositoare pt tine daca conduceai masina si fara si cu LSD - vreau sa spun ca simteai cumva diferenta.
Link către comentariu
bbm: Nu iti smuceste volanul din mana in viraje sau e un LSD mai deschis?

este un LSD "light" ca sa zic asa, ajuta putin la plecare si la viraje (nu mai exista acea "topaire" a botului masinii), parca citisem undeva pe un forum din UK sau pe siteul producatorului ca limiteaza alunecarea pina la 20%-25% maxim (cu alte cuvinte te ajuta doar cu 25% maxim din cit de ajuta unul de curse care este 100%); deci nu ai probleme la viraje, nu se aud acele zgomote ciudate de parca se rup planetarele asa cum probabil ati mai auzit unii la masinile de VTM sau rally

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

un mic up date si la masina mea, softul acum este facut de SKN + bujii ...... andrei tentean stie de care dar sint foarte bune cu softul nou

Modificat de bbm
Link către comentariu
cum este masina acum?

ai facut noi teste

(fa acum cat inca nu ploua/ninge)

am facut niste teste cu un M3 e46 :icon_thumright: intreaba-l pe andrei si o sa-ti spuna el mai multe ca era cu mine in masina :)

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

felicitari

se pare ca ai facut o alegere mai multe decat buna!

uite ca din intamplare SKN astia fac si custom .... si culmea le mai si nimeresc! ura si la mai mare!

Link către comentariu
felicitari

se pare ca ai facut o alegere mai multe decat buna!

uite ca din intamplare SKN astia fac si custom .... si culmea le mai si nimeresc! ura si la mai mare!

da, fac si custom, nu este o practica curenta la ei dar se mai "intimpla" :) si cum spuneai tu, le mai si nimeresc :)

:icon_thumright: cind scoti masina?

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

luni m-au mintit ca Vineri .... de atunci si pana acum nu mi-au mai raspuns la telacum sunt curios daca o sa o iau maine! ce e drept am fost fff ocupat in ultimile 2 sapt nu am apucat sa termin pana in ora 18 ca sa ajung pana la ei sa vad ce si cum!oricum mai am de asteptat pana la sf lunii pentru celelalte piese ca sa ma pot mandri iar cu masina :)

L.E. cand ma dai o tura?

Link către comentariu
L.E. cand ma dai o tura?

cind iti scoti si faci masina, ne vedem la mai multe ture :icon_thumright:

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

astia ma tot mint ca mi-o dau vineri si tot asa

trebuia sa o iau de vinerea atrecuta si apoi mi-au zis ca vinerea asta si acum mi-au zis ca luni-marti!

oricum nu ma dau pana nu imi pun ce am de pus dar te astept sa ma uimesti cu jucaria ta

Link către comentariu
  • 1 month later...

am schimbat si eu epuratorul care era aproximativ spart si lasa dire de ulei care nu sint tocmai placute la vedere ; adaugat una bucata boost controller forge - merge mai bine decit cel pe care il aveam inainte - asta pina o sa l montez pe cel electronic pe masina; momentan stau si analizez varianta inlocuirii epuratorului cu un oil tank, inca nu am gasit suficiente date care sa ma faca sa scot banul si sa -l iau;

PS: se pare ca in aceasta iarna voi utiliza ceva mai mult decit anul trecut anvelopele de iarna :) acum si in combinatie cu LSD :) + ceva mai multi caluti decit anul trecut

Link către comentariu

Catch Can-ul este o solutie foarte buna, dar scumpa daca o cumperi ca solutie "la cheie". Varianta DIY iese ieftin daca ai de unde sa iei piesele, iar aici ma refer in special la rezervor.

Link către comentariu
Catch Can-ul este o solutie foarte buna, dar scumpa daca o cumperi ca solutie "la cheie". Varianta DIY iese ieftin daca ai de unde sa iei piesele, iar aici ma refer in special la rezervor.

multumesc mult toni, am gasit la nicu un rezervor si tot la el sint si furtune, fitinguri , etc ideea este ca trebuie sa i mai gasesc si loc pe la motor

da -mi mai multe detalii (in PM sa nu facem OT aici), crezi ca este o solutie mai buna decit epuratorul?

Link către comentariu
  • 4 months later...

Poate faci niste poze cu el montat pe masina sa vedem si noi cum arata pe masina.

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

asa ma laudate =))

dar ne spui si noua cate zile ai stat sa poti sa aflii in primul rand cate chestii poate face jucaria!

Link către comentariu
asa ma laudate =))

dar ne spui si noua cate zile ai stat sa poti sa aflii in primul rand cate chestii poate face jucaria!

pai nici acum nu stiu sa umblu la el, manualul are 60 de pagini si dupa primele 3 m au lasat nervii, l au setat baietii de la skn si asa a ramas; are zeci si sute de functii, meniuri si submeniuri......am setat doar presiunea in turbo in functie de turatia motorului astfel incit la turatii mici sa faca presiune pina in 0,8 bari si dupa 3500 rpm sa treaca la 1.5 bari; nu am mai stat sa fac setari si pentru fiecare treapta de viteza pt ca nu mi trebuie si mai si dureaza mult pina ma prind ce si cum, etc

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!