Jump to content

Exista mk2 D (sau TD) cu AC?


rzone
 Share

Postare recomandată

Cum nu prea sint vitezoman si nici la demaraje nu ma prea infig - arareori i-am "dat" peste 3500 rpm (poate la drum intins) ma gindesc cum ar fi un diesel. Ce ma mai retine e ca, daca la servodirectie renunt destul de usor, AC-ul e bun vara...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica vrei sa-ti cumperi sau ce?..... Exista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa-mi cumpar, dar vreau sa am si compresorul ala care mi s-a parut ca vine exact in locul pompei de injectie de la diesel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am aer conditionat pe motor 1.8 8valve tip PB (82kw). iti pot face o poza, sa vezi unde vine instalatia. eu cred ca tu, la diesel, nu vei avea probleme. toata aparatura vine in partea stanga, iar compresorul mi se pare ca este in fata alternatorului, putin mai jos decat acesta. deci nu cred ca ai probleme. parca asa e la mine, nu mai stiu pe de rost, ca la mine sunt o droaie... alternator, pompa servo, compresor aer...

daca vrei, zi-mi si fac poza. in + motorul meu e mai mare, deci la tine chiar ar trebui sa incapa fara sa-i faci anumite modificari :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa semnaturi avem acelasi motor. Compresorul vine sub alternator, unde e si pompa de injectie la diesel. Daca exista cum a zis b 80 gtd trebuie sa fie alte prinderi si n-o sa-l pot folosi pe al meu...finally daca gasesc un diesel care sa merite il pun fara si basta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA DIESEL SAU TURBODIESEL ESTE IMPORTANT SUPORTUL PT COMPRESOR, NU ESTE LA FEL CU CEL DE PE MOTOARELE CU BENZINA, DAR DACA VREI SE POATE ADAPTA SI ESTE OK

BAFTA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu vrea sa pun AC pe masina. Cred ca ceea ce limiteaza este puterea motorului, am inteles ca AC se pune pe masini cu peste 100CP.

Oricum, daca se poate sa ne dea cineva detalii, de la cum se face si pina la cam cit costa ar fi super.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu vrea sa pun AC pe masina. Cred ca ceea ce limiteaza este puterea motorului, am inteles ca AC se pune pe masini cu peste 100CP.

Oricum, daca se poate sa ne dea cineva detalii, de la cum se face si pina la cam cit costa ar fi super.

De ce esti limitat de puterea motorului ? Cum ramane cu Matizurile sau Ticourile cu AC?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce esti limitat de puterea motorului ? Cum ramane cu Matizurile sau Ticourile cu AC?

acelasi lucru vroiam sa-l spun si eu :D

sau solenza, supernova, logan, bora, golf 4-5, passat, toate sub 100cp? :P

ideea este sa se poata adapta acel compresor la motorul masinii, astfel incat sa fie functional. baietii au pus si pe oltcit pe aici :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in iunie anul trecut cind am luat masina, am vrut sa iau cu AC dar pe motor cu putere sub 100CP nu am gasit AC, asta am tras ca si concluzie cind am cautat prin tirg. Plus am discutat si cu alte citeva persoane si cam asta ar fi unul dintre criteriile dupa care producatorul pune AC pe o varianta de motorizare sau alta.

Oricum ... vrea sa pun si eu daca se poate! Sper doar sa nu ajung cu toate celea la sute de euro!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!