Jump to content

Passat B6 1.9 Tdi/Cl.B-87-PDJ


mrn_smn

Postare recomandată

Azi am reusit sa montez scaunele de B7...perfect functionale,desi exista diferente intre cablajele si mufele de la cele 2 modele

Rezulatul ....

20160320_215327.jpg

20160320_215414.jpg

20160320_215421.jpg

20160320_215425.jpg

20160320_220546.jpg

20160320_220624.jpg

20160320_220629.jpg

Link către comentariu

exact:)

am transplantat mufele mele de la airbag-urile din scaune(si mufa si pini sunt diferiti)...apoi la centuri am am luat cablajele de la ale mele si am pus la cele noi.

Totul a mers perfect.

in schimb au facut un sistem de prindere la banchete(sezut) un carlig si 2 sarme....te doare capu cu atat economie,ma asteptam sa fie ceva mai tzapan.

Link către comentariu

merge modificat, am mai facut si eu - dar - exact cum zici, e cu ieftineala, la modelele mai noi.

Link către comentariu

Foarte frumos B6 le tau,il faci asa cum imi place si mie adica "clean",sper sa l tii asa..

Ai aceeasi motorizare ca al meu,numai ca ai mai multe dotari (ma refer la cele din fabrica) :))

De unde ti iei jucariile pentru el? curand o sa incep si eu sa l mai imbunatatesc .

Stima!

P.S Rcd 510 are si iesire usb,adica citeste muzica de pe stick? (asta ar fi prima schimbare la al meu)

Modificat de alexu1.4
Link către comentariu

Ms alexu!!!

Si mie imi place cat mai clean look...nu vreau sa ies in evidenta si nici nu vreau sa am o sorcova:)

de obicei incerc sa iau piese Oem(cel putin cele importante-module,controllere...etc, fie ele sh daca pretul pt nou e exagerat) care sunt de calitate mult mai buna.

plasticaraie sau nimicuri cum ar fi leduri,ornamente...etc ce nu s-a pus din fabrica gasesti pe ebay,olx,aliexpress fara stres.

Doar rcd-ul de china(delphi) are iesire ptr usb(si eu am avut si e ok)...consider totusi suficienti 32 gb pe sd card  ca sa mai pui si pe usb.

Bafta la modificari!!!

Link către comentariu

E parfum atunci,ma gandeam ca nu are slotul si pentru a pune muzica pe el,e mult mai usor si mai practic,decat sa stai sa tot arzi cd uri.

Multam'...

Link către comentariu

si inca un cadou frumos...la care ma gandeam de ceva vreme

20160329_211055.jpg

20160329_211106.jpg

20160329_211110.jpg

20160329_211119.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...

frumos imi place :icon_thumright: de ce ai renuntat la drl-uri ? 

Link către comentariu

daca te referi la cele care erau in grile....probleme cu politia rutiera,am fost oprit de 2 ori in 2 saptamani si m-au avertizat sa le dau jos ca sunt ilegale sau sa le aduc documente oficiale de la un service autorizat care are dreptul sa comercializeze si sa monteze asa ceva.

decat sa risc ridicarea talonului si mai bine clasic:)....sincer bateau prea tare seara/noaptea,altfel nu ma opreau,nu aveau dimmer pe scurta si stateau mereu la intensitate maxima.

 

Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Nu aveau ele dimmer sau nu au fost montate corect? Stiam ca toate au dimmer

Modificat de Mihai.Nechifor
Link către comentariu

nu aveau modul ptr dimmer....se conectau direct la baterie si se aprindeau/stingeau la contact.

aveau doar 2 fire,daca aveau dimmer trebuia sa le conectez si la far...le-am vandut instant:)

 

 

Link către comentariu

Mie imi place mai mult asa fara drl-uri,mi se par kitch, bine gusturile nu se discuta.

Cat despre jante,frumoase,i se potrivesc de minune,sa le rulezi lin.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

loading...muffler delete...straight pipe...60 mm

double end exhaust pipe pilot power

 

IMG-20160512-WA0006.jpg

IMG-20160512-WA0007.jpg

IMG-20160512-WA0008.jpg

IMG-20160504-WA0001.jpg

IMG-20160504-WA0002.jpg

Link către comentariu

job done.....prea tarziu pt poze sper sa reusesc maine.

Tot astazi am reusit sa maresc puterea masinii de la 105 cp la 140 cp multumita celor de la Chiptuning Upsolute.

Ca prima impresie.....sunt foarte multumit de raspunsul masinii cu noua ''remapare''

IMG-20160512-WA0033.jpg

Link către comentariu
F l o r i n

poate faci o poza pe zi, asa nu prea se vede ce si cum..... sa vedem cum da per ansamblu

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

trebuie sa ajung cu masina si la spalatorie.....la cate ploi au fost e plina zoaie.

Link către comentariu

Imi place ce imbunatiri ai adus la acest B6 in special la interior.

cat costa folia aceea de aluminiu de izoleaza fonic? din ce stiu mai pun baietii cu sisteme audio performante

Link către comentariu

Salut,

Multumesc de apreciere.

Folia aluminizata a fost in jur 70 lei rola,reduce efectul de sunet metalic/rezonanta.

 

Link către comentariu

Deci pana la urma ai simtit nevoia de cei 35 de cp :)

Link către comentariu

Salutare, folia aceea argintie folosita sub banchete spate este pentru antifonare ? 

Se simte efectul? de unde ai achizitionat-o (si aprox cat costa) ?

Mersi :D

Foarte frumos cum ai grija de masina, cu bun gust !

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!