Jump to content

sfat de la cei care cunosc....


sharky
 Share

Postare recomandată

la masinutza din semnatura....mk1 din 77 vreu sa las garda la sol un pic.....cum fac?ce trebuie sa fac?sa tai din arcuri?...astept sfaturi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ma poate ajuta cineva?.... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ma poate ajuta cineva?.... :D

Nu prea e bine sa tai din arcuri.Mai repede sa-i pui arcuri sport ( te pot ajuta sa-ti iei de spate) are blr dar de fata vezi si tu.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De obicei se face cumparand un set de arcuri + amortizoare care coboara garda la sol.

Eu nu sunt adeptul taiatului din arcuri. Prin taiere, automat amortizoarele nu vor mai lucra la parametrii lor si se vor uza mult mai repede si posibil sa nici nu mai fie eficiente. Pentru o garda joasa, trebuie si amortizoare mai tari, gandite pentru acea garda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda...merci de sfaturi....nci eu nu prea era de acord sa trai din arcuri...logic..se duceau amortizoarele mult mai repede...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca tai prea mult din arcuri s-ar putea sa pierzi si din eficienta directiei! nu e indicat !din pacate eu asa am pe fata !o sa imi iau un set de arcuri si de amortizoare ! Dream Day

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai grija cat vrei sa lasi masina, si ce tipuri de roti ai. cat de late sunt, adica. am un prieten cu mk1 cu garda la sol standard, si cu cauciucuri 185/60 R14. masina ii face urat de tot la micile denivelari, freaca pe spate contraaripile. deci sa ai grija ce faci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

toate cele 4 arcuri ....40 euro?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, plus 11 transportul pe posta (in germania), pt romania mai vin v-o 15...:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi para rau sa te contrazic deluca dar nu e adevarat ca cele mai multe arcuri sport lasa masina cu 40 -60 mm , masina poate fi lasata dupa dorinta cam intre 25 si 60 mm conform alegerii fiecaruia si aici nu vorbesc de amortizoare cu inaltime reglabila ci doar de arcuri sport.

de asemenea nu va sfatuiesc sa va bucurati la lucruri f ieftine nu de alta dar cati bani dai cam atitia kilometrii te tine si sa nu ai supriza ca dupa cateva jde mii de km si nu multi sa ti se inmoaie arcurile si sa ai masina barca. Mai bine dai un ban pe un produs bun dar macar stii ca nu il mai ai :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va multumesc mult pt sfaturi....dar cred ca o las asha...dar nu de altceva...suspensia pe ea este bestiala...ce rost are sa ma apuc acum de modoficari...cand o sa am bani ...dau 200 300 euro pe un kit de suspensii si o rezolv..pana atunci....mai am un pic de lucru la ea....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s-ar putea sa devina deranjanta suspensia sport.

em am masina foarte joasa si suspensia rigida. vreau sa zic ca stiu orice crapatura in asfalt in Galatzi. ca efect psihologic e naspa. am observat ca mergand de ex pe o starda mai bushita cu alta masina, tzin dintzii stranshi cu toate ca aia merge foarte lin. asta pt ca pe aceeasi strada cu masina mea parca merg pe un camp minat. la toate shantzurile, canalizarile, pavajele, liniile de tramvai ai sa ajungi sa strangi din dintzi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... dar gandeste-te ce bine ar arata asa :

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va multumesc mult pt sfaturi....dar cred ca o las asha...dar nu de altceva...suspensia pe ea este bestiala...ce rost are sa ma apuc acum de modoficari...cand o sa am bani ...dau 200 300 euro pe un kit de suspensii si o rezolv..pana atunci....mai am un pic de lucru la ea....

ARAT BESTIAL ASA !!!!! eu asa vreau sa o fac pe a mea...sper sa si reusesc...!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va multumesc mult pt sfaturi....dar cred ca o las asha...dar nu de altceva...suspensia pe ea este bestiala...ce rost are sa ma apuc acum de modoficari...cand o sa am bani ...dau 200 300 euro pe un kit de suspensii si o rezolv..pana atunci....mai am un pic de lucru la ea....

estetic, dupa gustul meu s-ar impune lasarea garzii cu cativa cm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic ca golfu1 arata bine asa mai ridicat.... acuma depinde si de ce spoilere i pui....asa cum e acuma arata super asa mai ridicata... un kit de suspensii merita numa in cazu in care sa o lasi pana jos jos ceea ce in romania nu e cazu..si nici nu va fi prea curand......

:) @ scirocco: cu ce ai modificat poza?? sorry pt :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

problema sta asha.....momentan masinuta nu are absolut nimik in ea...este perfect goala...o sa vad cat de joasa este abia dupa ce pun tot interiorul.......asha ca...mai vedemm....dar mai este ceva......nu-i asha ca este bestiala? :) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

taiarul din arcuri rezolva tzinuta de ....statzionare. in mers practic suspensia lucreaza la fel, doar ca se muta palierul de lucru mai sus si astfel apar probleme gen frecat/lovit in aripi...etc. ca sa nu mai vb ca in curbe....tot barca e. garda la sol se rezolva prin kit complet amortizoare+arcuri, ca sa nu mai vb ca si alea tre sa fie "imperechiat" adica cat de cat gandite una pt alta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!