Jump to content

cam lever/ roller rocker arm


htctunat
 Share

Postare recomandată

depide ce au verificat ,dar iti spun ca ai sa fii surprins sa auzi cum merge un 2.5 V6 fara doi culbutori . daca nu desfaci capacele de chiulasa niciodata nu o sa stii ca 2 supape nu merg .

Eu nu neg asta.

Dar tre sa fii un mecanic tampit sa lasi clientul sa plece fara culbutori si sa-i spui ca motorul merge perfect fara ei.

Uite ca in sarcina nu mai e asa perfect. Nu mai spun pe termen lung.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin şi cu un feedback, poate mai sunt şi alții cu problema.

O zi întreagă am testat maşina cu şi fără tuningbox, dar aceleaşi trepidații. Cu tuningbox erau mai tari vibațiile.

Azi am fost la alt service, a ridicat maşina si s-a uitat la flanşă/rulment(eu scriu ce a zis mecanicul, nu ştiu cum e denumit) intermediar cardan. Se pare că acel cauciuc ce există acolo e "moale", nu e rupt, dar tot acel cardan lung se mişca in sus şi jos cu vreo 2cm - din flanşa/rulment. În schema ataşată nu are număr, e piesa de la mijloc.

Vă mai cer odată ajutorul, am găsit asta pe ebay: http://www.ebay.de/itm/Mittellager-Kardanwelle-VW-Passat-3B-3BG-Syncro-4motion-2-Jahre-Garantie-/271114329872?pt=DE_Autoteile&hash=item3f1fac5f10
Găsesc oare aşa ceva în țară la noi? LE: nu am gasit in tara. :( 

 

Si mai grav, service-ul a zisca nu stie daca se poate schimba, pt ca softul de la reprezentanta nu o da ca piesa de schimb. Cardanul complet e vreo 5000+lei. :(

Am sa caut in noaptea asta prin forum, dar daca exista cineva care a facut acesta operatie cu success, il rog sa-mi spuna (ca se poate).

Mulțumesc.

post-86970-0-49702200-1420825066_thumb.p

Modificat de htctunat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!