Jump to content

Back to the future! Leon-ul meu 1.4


Rave

Postare recomandată

A facut asta mic o iritatie urata si a trebuit sa dau o fuga la farmacie sa iau o crema.

Odata si odata o sa stau si eu mai mult...

Link către comentariu

Offf,,,,sa speram ca se face bine. :icon_thumleft:

 

Masina arata senzational, chiar daca spui ca nu se compara cu golful. :D

Link către comentariu

Ramasesem dator cu un verdict: asa ... pe repede inainte (pentru ca stapanul a fost chemat degraba in cetate) as zice ca da, acum interiorul Leon-ului arata intr-un fel. Pentru gusturile mele este un interior care nu iti scoate ochii cu nici o prostie. Oricum, este evident un mare salt inainte fata de ceea ce stiam eu despre Seat.

 

PS: sa nu uitam ca vorbim despre un FR.

Link către comentariu

FR, care la fel ca golf Edition, a devenit o linie de echipare, nu un model de sine statator. :icon_thumleft:

 

Oricum saltul fata de modelul anterior este mai mult decat evident. Seat a facut o treaba buna cu Leonul cel nou.

Link către comentariu

Daca e sa compari interiorul de acum al leonului cu cel de TL avut initial la golf diferentele nu sunt enorme, iar viitorul suna foarte bine :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Fata de cel stoc diferentele sunt enorme. Fata de cum l-am lasat nu e chiar atat de diferit, dar "fura ochii", e ok!

Per total masina e ok, clar isi merita banii in detrimentul unui Golf. Cel din urma are interiorul mai bun, nu neaparat mult mai bun, dar vine si cu un pret pe masura...

Link către comentariu

Sper doar sa nu ajunga pe aceeasi linie de "tuning" ca modelul anterior, cu faruri Dectane, eleroane JeDesign si body kit-uri care mai de care mai nefesiste...

In august, daca ai vreo cateva zile libere, da o fuga la Mendig, la intalnirea europeana a posesorilor de SEAT. O sa orbesti :)

Inca de anul trecut s-au gasit flacai cu spirit artistic sa isi bata joc de 5F (inclusiv de Cupra 5F). Nu pun poze, ca poate ai mancat recent si regurgitezi peste tastatura.

Modificat de starchaser
Link către comentariu

Se pare ca butoanele de la Leon sunt maj mari decat cele de Golf VII, stickerele sunt de Golf VII, asa ca daca e un posesor de asa ceva care le vrea... ;)

post-12783-14216670645853_thumb.jpg

Link către comentariu

Help!!! Am nevoie de o cutie in care sa intre doua faruri! Sau doua in care sa intre cate un far! :))

Link către comentariu

daca le trimiti cu fan, gasesti cutii de vanzare (vreo 4 dimensiuni).

au cutii si la posta. depinde care ti-e in drum.

 

sau...o tura pe la un supermarket si le ceri .

 

deci usor-usor ai dezechipat golf-ul

Link către comentariu

Nu l-am dezechipat, dar am dat jos tot ce nu era 100% ok pentru ca nu am vrut sa vand masina cu chestii care nu functionau cum trebuie.

 

Climatronicul avea butoane de scaune incalzite si eu nu apucasem sa montez incalzire, plafonului ii lipseau stalpii C si nu prea mai avea rost sa dau bani in plus (plus ca i-l promisesem lui Ego), si la faruri nu mergea nici macar faza lunga, nu mai zic de auto-leveling sau AFS.

In rest masina a ramas, si cel mai probabil va ramane, asa cum era. Scaune, volan, schimbator, bluetooth, RNS, pedale si restul de diverse lumini si accesorii au ramas toate pe masina.

 

Am oferit scaunele catorva persoane dar m-au refuzat toate !!!! Asa ca singurul schimb care m-ar mai interesa, din punctul asta de vedere, ar fi cu scaune de HL cu incalzire, atat.

Asta m-ar ajuta sa vand masina ceva mai repede deoarece pentru oamenii normali mai mult conteaza "piele" si "incalzire" decat "suport lateral", "comfort" si "aspect"...

 

Acum trecand la problema zilei, sun la Fan si le cer sa-mi aduca si cutii si apoi sta nenea langa mine pana le impachetez?

Link către comentariu

Eu am trimis farurile la carsystems in cutii de ikea si au venit inapoi altele tot in ele, deci daca iti este la indemana sunt ok.

http://www.ikea.com/ro/ro/catalog/products/60047151/

Intra la fix cu fata in jos si coltul ascutit al farului in coltul cutiei, eu am mai bagat si niste pungi cu aer pe langa dar merge sa bagi si ziare, si le-am legat intre ele cu scoci astfel incat sa devina un singur pachet.

Modificat de TDR
Link către comentariu

Recomand acele cutii. Rezista bine si suporta multe abuzuri. Eu le-am abuzat cu o greutate excesiva si n-au cedat.

Link către comentariu

Am oferit scaunele catorva persoane dar m-au refuzat toate !!!! Asa ca singurul schimb care m-ar mai interesa, din punctul asta de vedere, ar fi cu scaune de HL cu incalzire, atat.

Asta m-ar ajuta sa vand masina ceva mai repede deoarece pentru oamenii normali mai mult conteaza "piele" si "incalzire" decat "suport lateral", "comfort" si "aspect"...

 

 

Ce oameni. Daca mai aveam Golf-ul ti le luam eu, arata super, chiar daca eu prefer scaunele cu suport lateral si incalzire. :p Acum e prea tarziu :(

 

Apropo cum te impaci cu pedala de acceleratie? Adica faptul ca nu mai e pe podea.

Link către comentariu

Exceptand aspectul, pentru ca arata mai bine cea mare, nu am simtit nicio diferenta.

In ambele masina piciorul il tin fix la fel si la drum lunk oricum folosesc tempomatul asa ca nu ma afecteaza cu nimic dimensiunea ei. Nici macar in bara la bara!

Link către comentariu
  • cristi511 a deschis acest topic
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!