Jump to content

Back to the future! Leon-ul meu 1.4


Rave

Postare recomandată

Multumesc tuturor!  :icon_thumleft:

 

Sa o folosesti cu placere!

Ce ii mai faci si asteia?

 

OEM+ as usual!

Nu-i OEM+daca nu-l faci kombi :) felicitari & spor la invartit volanul.

Cine care ce conduce acuma?

Link către comentariu

Catalina nu are, inca, permis asa ca am de ales in fiecare dimineata! Dar e o alegere foarte usoara! :))

Link către comentariu

Asa e cand ajungi la o varsta, rezultatele muncii se vad in numarul de chei agatate  in cuier dimineata cand pleci la munca :D  :))

Link către comentariu

Inseamna ca nu am ajuns inca la varsta aia, ca un set de chei o sa dispara cat de (sper eu) curand! :))

Link către comentariu

Tare ce scrie pe cluster  :))

 

Farurile cu led sunt dementiale. 

 

Acuma nah...jante pe 18 cu suspensie si o sa fie.... :drunken:  :drunken:  :drunken:

Link către comentariu

No, no! Fara jante pe 18! Cele stoc sunt foarte frumoase, mie imi plac foarte mult, asa ca vreau sa le pastrez. Desi parca as incerca niste Bilbao... :))

O sa le scot in evidenta cu niste distantiere si, poate, o sa mai cobor masina putin. In rest e ok exteriorul!

La interior mai am cateva scapari ale Seat-ului de corectat: pedale, footrest, schimbator, poate scaune, d-astea...

Link către comentariu

O sa o scoti in evidenta cu distantierele si pe urma o sa le dai rapid jos cand o sa constanti ca se comporta ciudat la viraje si creste consumul.

 

Eu asta am observat cand am incercat jante cu ET35. Prin urmare, inainte sa cumperi distantierele fa o proba cu jante cu et mai mic sau imprumuta niste distantiere

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina, asteptam sa postezi in noul topic ca sa iti spun felicitari si sa o stapanesti sanatos si sa te duca multi km in siguranta si cu privirile intoarse catre tine ca merita! 

Mai multe poze din interior, chiar daca vrei sa-l schimbi :)

Link către comentariu

Cum e media system plus comparativ cu rns310? Ca navigare prin el, calitate ecran. La functii si informatii afisate este net superior.

Volanul e varianta mai noua aka mai gros, nu?

 

Ai fost in parcarea de la jr si n-ai dat de veste :)). Distantierele sunt ok atat timp cat sunt de calitate (eibach, h&r). Arata tare ciudat cu jantele atat de mult intrate.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

E foarte ok MSPlus. Se misca decent, are ceva mai mult lag decat RNS-ul 315 dar era de asteptat. Se misca cam ca RCD-ul 510, pana si rezolutia e aceeasi :))

Volanul, si restul, e varuanta 2015. Nu se (mai) simte mai subtire decat cel de GTI 6, e chiar ok. Suspensia e surprinzator de dura, dar confortabila, e aproape perfecta. Ar mai merge coborata insa... ;)

De distantiere, sper sa fie ok. Nu o sa ajung la ET 35, ci pe la 43-44 asa. Sper sa fie ok!

Link către comentariu
Master_Blaster

Felicitari pentru achizitie, misto masinuta.

 

O comparatie directa xenon vs led? Se observa vreo diferenta?

Link către comentariu

Sa o folosesti cu placere!

Ce ii mai faci si asteia?

Stiu eu primul lucru. camera de mers inapoi.

Link către comentariu

O comparatie directa xenon vs led? Se observa vreo diferenta?

Mersi mult, Mihnea. 

Nu cine stie ce, nu. Xenon-ul e mai puternic, se vede ca face mai multa lumina si creeaza o zona de lumina foarte puternica aproape de masina, dar nu e neaparat o lumina utila.

Ledurile astea nu fac "pata" aia de lumina dar de vazut se vede perfect, sau cel putin la fel de bine ca la xenon, si temperatura luminii e aproape identica cu cea a xenonului.

Asta e strict ce am observat prin zone intunecate din oras. Maine fac o plimbare pe autostrada si o sa vreau sa ma intorc pe noapte sa vad exact ce si cum. Deocamdata imi plac, dar pe drumuri de munte, de exemplu, tind sa cred ca xenon-ul e superior, cel adaptiv cel putin.

Stiu eu primul lucru. camera de mers inapoi.

M-am cam dezumflat. N-as pune chinezarie pe ea asa ca mai astept pana gasesc exact o camera OEM care merge.

Crezi ca un High de Golf VI ar merge fara modul? A, si maine esti acolo sa activam una-alta?

Link către comentariu

Aaa ce ieftineala dom'le sa puna indicatoare cu leduri pentru benzina si temperatura apei... Exact ca la A3...

 

 

Glumesc oricum toate sunt digitale si arata temperatura si nivelul exact dupa cum sunt programate, mie imi plac bordurile fara ceasuri. :D

Link către comentariu

Razi tu, razi, dar nu-mi plac deloc dungile alea acolo. Preferam niste ceasuri "retro", dar daca nu se incadrau in linia masinii...

Link către comentariu

Sunt ciudate, dar o sa te obisnuiesti, nici nu o sa-ti mai dai seama dupa ceva timp. Cum ti se pare la viteza fata de Golf, ca antifonare, stabilitate si altele?

Link către comentariu
  • cristi511 a deschis acest topic
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!