Jump to content

Back to the future! Leon-ul meu 1.4


Rave

Postare recomandată

1.200 de euro! :O

 

Costul mare vine din faptul ca este reglabila si pe duritate, nu doar pe inaltime, si este special gandita sa fie confortabila cu un drop minim.

http://www.kwsuspensions.com/kw/info/coil_overs/kw_street_comfort/

 

Inca 10-15mm pe langa ce am acum e tot ce vreau si faptul ca ea se vrea o suspensie confortabila, spre deosebire de a fi mai dura, e cam tot ce trebuie de la o masina de strada.

Link către comentariu

Ai rezumat f bine cam ce m-ar interesa si pe mine. :)

 

Si tu ai suspensia sport standard, nu? Ar trebui sa fim cam identici ca drop si feel noi doi.

Link către comentariu

Exceptand faptul ca eu am semi-rigida pe spate si tu independenta, da, ar trebui sa fie la fel suspensia. Pe mine pe 17" nu ma deranjeaza, chiar e foarte, foarte ok. Dar as vrea putin mai jos, si atunci lucrurile se schimba. 

 

Un motiv in plus pentru care imi place asta, si un alt plus pentru suspensie, este ca are arcuri liniare. KW V1 si V2 au ambele progresive. Si, desi arcurile sunt destul de dure, ei promit ca suspensia e mai confortabila decat V1 si V2...

Link către comentariu

De ce nu mergi doar pe niste arcuri -30mm? Pastrezi mult din confort actual, la pret clar.

Cat de confortabila e o suspensie ramane la latitudinea fiecaruia :)).

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

La KW ai posibilitatea sa reglezi înălțimea și duritatea din soft, din mașină?

Ai putea sa te joci cu ea chiar și din IPhone? Ar fi super jmecherie de jucărie.

:-)

Link către comentariu

Doar pe KW DDC, adica top of the line ca pret si performanta

http://www.ebay.de/itm/KW-DDC-Modul-mit-DDC-Gewindefahrwerk-VW-Golf-VII-AU-AUV-mit-DCC-05-13-/391100070486?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item5b0f617a56

 

De la 1:40 se vede mai bine diferenta intre diferitele duritati.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Arcurile, in primul rand sunt fixe. Si tare as prefera sa pot sa ridic masina iarna. Streeet Confort-ul are inaltimea maxima, inaltimea stoc a masinii. In rest, mai toate au inaltimea maxima -30.

Plus ca majoritatea arcurilor sunt progresive. Ceea ce inseamna si o lipsa de predictibilitate, dar si tinuta de drum mai proasta pe drumuri proaste. Eu vreau sa fie cel putin la fel pe orice fel de drum, si Street Confort cam asta promite, la un drop minimal. Dar la de vreo 5  ori mai multi bani... :S

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Publicat (modificat)

M-am uitam ceva vreme la solutii RSE, in special pentru iPad, si, dupa ce am studiat muuult suportul OEM VW am decis ca nu merita cele aproape 200 de euro. Nu neaparat ca e extrem de scump si ca nu ofera nimic in plus fata de altele de 50 de lei, dar sta si la distanta foarte mare de tetiera, ceea ce inseamna ca e aproape de picioarele juniorului.

Aftermarket, pe langa multitudinea de plasticarii chinezesti mi-a sarit in ochi asta de la Griffin care e foarte subtire si tine tableta foarte aproape de tetiera.

post-12783-14324623483187_thumb.jpg     post-12783-14324623634417_thumb.jpg     post-12783-14324623776997_thumb.jpg

Modificat de Rave
Link către comentariu

Foarte tare setup-ul pentru cel mic! :icon_thumleft:

Link către comentariu

Fără legătură cu mașina ta, dar în legătură cu numerele tale de înmatriculare, iată-l pe " tatăl și mama" WOB-urilor

post-4613-14326368414759_thumb.jpg

Link către comentariu

Nu prea. Prima oara am vazut acest gen de schimbator la R8, apoi mai recent la S3.

2014-audi-r8-v10-plus-gear-shift-knob.jp

audi-s3-3-door-mqb-type-8v-105.jpg

Poti sa zici ca merge textura cu butoanele de la climatronic.

Shifterul stock mi se pare f ok insa.

Link către comentariu

Mie nu prea-mi place si l-as schimba, dar inca nu am destul curaj sa tai din tija pentru cel de GTI 7 asa ca ma uit si prin curtea vecinilor. Are pret bun asta de S3 asa ca... :)

Link către comentariu

Mda .. .ce sa zic, eu cand a fost virba de taiat tija aia nu m-am sfiit. Am facut-o cu alte chestii, nu zic nu.

Link către comentariu

Arata bine schimbatorul de aluminiu Audi, insa are o problema...vara se incinge foarte tare si practic nu poti sa pui mana pe el...te frige.

 

Am testat personal si am primit feedback de la clienti. pe tema asta. :D

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • cristi511 a deschis acest topic
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!