Jump to content

Back to the future! Leon-ul meu 1.4


Rave

Postare recomandată

Baejnebun!?

post-12783-14306483865273_thumb.jpg

Ia uite Bogdane cum arata R-ul! Ai dat banii degeaba...

Link către comentariu

Si mai exact ce anume ar trebui sa ma faca sa cad de pe scaun :D ?

Trimite-mi poza pe mail sa o pot studia cu atentie.

Link către comentariu

Ma lasa rece R-ul. Imi place 11-le  :D .

La un anumit moment de timp as fi jurat ca masina mea va fi culoarea asta. Dupa care mi-a deschis mintea prietena mea, motiv pentru care ii sunt recunoscator cu toate problemele actuale legate de revopsirea anumitor elemente de caroserie.

Link către comentariu

4x4 cred ca scrie in fata, ca eu nu l-am vazut.

 

Dar ... are trapa. Ceea ce nu e chiar de colea.

Link către comentariu

Pai R=4x4... nu? Pe fata avea inca o sigla de .:R, n-am apucat sa vad daca avea si pe laterale. Pacat de fata care il conducea, ca era draguta. Sper ca nu a pus ea siglele alea! :))

Link către comentariu

4x4 de la garda la sol am zis eu :)).

Sa stii ca am observat destule masini cu asa zis tuning conduse de fete.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

In alta ordine de idei, cu 30 mai putin tot as intra prin subterane, nu? Ca asta e una din cele mai abrupte pe care le stiu...

post-12783-14306591395668_thumb.jpg     post-12783-14306592220726_thumb.jpg     post-12783-14306592430217_thumb.jpg

Modificat de Rave
Link către comentariu

Sunt parcari cu intrari mult mai abrupte, insa intr-adevar, pentru parcarile centrelor comerciale exista normative care impun limite maxime, deci nu cred ca vei avea probleme nici cu -30mm mai jos.

Link către comentariu

Vrei sa zici cu 15mm mai jos fata de acum sau te referi la Eibach Sportline?

Link către comentariu

Da, ma refeream la -15. Am ramas setat pe Golf si uit ca am suspensie sport pe asta...

Link către comentariu

Aia e light, eu cu golful stock la garaj abia am loc sa bag un deget intre mijlocul pragului si muchia de la inceputul pantei iar cu fata sterg cu maturatorul de pietre.

In parcarea de la universitate ai incercat?

Modificat de TDR
Link către comentariu

La Universitate este testul suprem. Eu cu -35 am zis ca las bara acolo...

Link către comentariu

Adevarat, la universitate e marea incercare. Daca nu dai cu bara la intrare, atunci foarte posibil sa atingi intre punti la iesire. Daca mai este si lume in masina reteta aproape garantata la -30mm.

Link către comentariu

N-am fost in viata mea acolo, sau nu-mi aduc aminte sa fi fost...

post-12783-14306798227856_thumb.jpg

Dar am incercat azi Conti-urile pe ud si foarte ud, ca am reusit sa plec fix prin ditamai furtuna, si stau foarte, foarte bine. Macar isi scot basmaua curata cu asta daca tot fac zgomot mai ceva decat alea de iarna...

Link către comentariu

Frumos! Camera rear, KW reglabila si esti all set :D

Link către comentariu

Pana la KW, ar merge alte roti. Acestea pastrate de iarna. Cele de G6 oricum nu au ce cauta pe masina sunt si mult in interior.

 

Inteleg ca noile unitati media sunt toate compatibile cu rvc? 

Link către comentariu

Jantele de G6 le-am dat noului proprietar al Golf-ului odata ce le-am pus p-astea de vara. O sa caut unele de Leon, dar tot pe 16", nu are rost sa renunt la cauciucurile de iarna care au doar vreo 3.000 Km.

 

Ma bate gandul sa cobor putin masina si ma gandesc ori la VWR, ori sa o fac ca la carte si sa iau un KW Street Confort :D dar jantele nu le-as schimba.

Sau daca le-as schimba m-as uita direct la 19", desi nici Speedline-urile lui Cogdao nu aratau rau deloc, dar sunt prea multi bani pentru ceva ce nu ma intereseaza atat de mult. Masina arata decent si asa, mai ales coborata si cu niste distantiere.

 

Toate astea cu unitate separata, de pe modelele noi, stiu RVC, da, dar nu ti-as recomanda sa o omiti la configurare. E vreo 300 de euro camera de Golf 7 ( fara montaj ) si vreo 200 ( parca ) la configurare, asa ca nu merita luata ulterior.

Si, avand in vedere ca astea stiu si video, si doar prin Media In, ti-as recomanda sa comanzi asta. :)

Link către comentariu

E mult mai confortabil iarna pe 16",uite niste table tocmai bune pentru iarna (daca te coafeaza aspectul mai oldschool):

http://vwforum.ro/topic/118065-jante-tabla-16-oem-vw-capace/     :)

19" in Bucuresti mi se pare overkill, si nu mai vorbesc de costurile nejustificate in opinia mea.

Modificat de TDR
Link către comentariu

19 strici tot confortul si remember dambul de pe A3 care sigur va face pui.

Rvc e prima in configurare, nu vreau sa mai existe vreo tentatie de retrofit.

Link către comentariu

N-as vrea table, vreau sa caut niste jante de 5F Style, pe 16". Erau vreo doua seturi pe Ebay pe la vreo 300-300 si ceva de euro. Vad daca mai apar si comand asa, am timp pana la iarna...

Link către comentariu

sa o fac ca la carte si sa iau un KW Street Confort :D dar jantele nu le-as schimba.

 

Ai idee cam la cat se duce?

Link către comentariu
  • cristi511 a deschis acest topic
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!