Jump to content

Back to the future! Leon-ul meu 1.4


Rave

Postare recomandată

Ne intalnim si incercam, daca vrei. :)

Am mai activat asa:

- leduri spate active pe DRL

- cornering pe proiectoare ( e dezactivat din fabrica pe farurile LED )

- extins durata maxima a LH si CH pana la 60 secunde ( limita maxima din fabrica e de 30 de secunde )

- staging

- lap timer

- pliere oglinzi automat la blocarea masinii ( din fabrica se pliau doar la apasare lunga pe buton )

Si parca atat...

Link către comentariu

Bun asa...te-ai distrat cu toate astea. Ai grija cu plierea oglinzilor cand ai zapada inghetata sau la alte posibile intemperii.

Vreau...cum sa nu vreau :) ...poate mai activam una alta si pe la mine.

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu

Ca best family car totusi octavia ar fi trebuit sa fie datorita portbagajului si al spatiului...family= 3-4 persoane deci bagaje multe :D

Link către comentariu

Adevarat. Chiar e bizara prezenta Leonului pe primul loc la family car. Octavia ar fi trebuit sa ia primul loc. A pierdut primul loc ca nu e "posh" in interior, dar mi se pare un interior mai sobru, de familist decat ce ofera leonul si nu e sub din punct de vedere al calitatii. Apoi ei zic de Golf ca impune standardul clasei, dar il plaseaza pe 5.

Suntem off topic oricum.

Link către comentariu

Acum cat inca mai are numerele astea! Dar o sa o pot recunoaste dupa insertul din sigla pe viitor :icon_thumleft:

Link către comentariu

Frumos arata...nu te bate gandul sa colantezi rama grilei cu negru lucios?! Este singura parte de crom de pe masina.

Link către comentariu

Ba da, dar cred ca o sa o fac atunci cand pun si folie. Accept recomandari unde sa fac cele doua chestii! ;)

Link către comentariu

Pai si eu vreau sa fac ambele lucrari...folie pe geamuri si colantarea grilei...dar mai tarziu putin pt. ca am bugetul "sifonat" dupa toate investitiile astea. [emoji3]

Link către comentariu

Distantiere de 15 sau chiar 20 pe spate. Cred ca vor fi bune chiar si pentru rotile de vara.

 

E misto culoarea. Cand inca nu aveam masina mea nu concepeam altceva inafara rosului. Acum, de cand cu Polacul nu cred, ca voi mai lua altceva decat argintiu. Poate alb :)

Link către comentariu

Nu stiu ce sa zic, mi-e sa nu fie prea agresive pentru mine. Ma gandeam la un 8 fata cu 10 - 12 max pe spate...

Legat de culoare, cred ca asta se potriveste cel mai bine pe Leon-ul asta. Asta si Alor Blue dar aia are un pret... :(

Cred ca la fiecare masina se preteaza o culoare anume, nu sunt adeptul "toate masinile aceeasi culoare".

Andrei, vorbim. Daca e, mergem impreuna..

Modificat de Rave
Link către comentariu

Eu am pus la Kaf folia de protectie de pe caroserie. Pentru geamuri omul adopta NUMAI solutia cu geamurile date jos. Un coleg de serviciu a pus la el (la Kaf) si lui i-au iesit impecabil.

Omul este tipicar si dedicat, dar mai da si rasoleala. Ca sa iasa perfect trebuie sa stai cu el si sa ai grija ce face.

 

Sa imi spuneti si mie unde mergeti.

Link către comentariu

Arata bine si Alor Blue, dar rosu este perfect pt. Leon.

Sunt foarte buni cei de la Kaf, dar eu nu sunt de acord cu demontatul fetei de usa. Am vazut cand am pus boxele cat de greu se da jos fata de usa la Ibiza asta si nu am incredere decat in putini oameni sa faca asta fara sa rupa din prinderi.

Daca ne sincronizam, mergem impreuna...obtinem si oferta mai buna. :)

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu

Mda... Sincer sa fiu prefer varianta clasica. Decat sa rupa ceva sau sa apara vre-un greieras, oricum cica benzile led de pe usi sunt predispuse la asa ceva, mai bine traiesc cu marginea aia de folie si riscul de a se duce in timp.

Pe Golf le-am avut asa 3 ani si ceva si au rezistat foarte bine, ma declar multumit, nu ma astept sa tina o viata...

Farurile LED pe scurt: secventa reglaj, flash, faza lunga.

Link către comentariu
  • cristi511 a deschis acest topic
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!