Jump to content

Rupt cablu deschidere capota VW Passat B6


pezero
 Share

Postare recomandată

Multumesc de sfaturi si toate cele bune pe viitor. Sanatate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Cum spune Florin e cel mai simplu. Dati sigla jos,bagati mana si desprinde-ti cablul din cleme il agatati cu o sarma prin grila si trageti. E simplu..acum. Cu elevatorul ,scutul si surubelnita e complicat. Succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Azi venind de la Baia Mare imi arata capota deschisa. Ei am oprit am desfăcut grila din fata si am vazut senzorul picat de la încuietoare.  Am pus banda izolatoare cu poziția inchis. Cine a mai patit asta trebuie schimbata încuietoare complet? Ca senzorul din cate am vazut are suportul rupt acolo unde era fixat.!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa incerci sa-l lipesti cu poxipol.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Salut,

Help! :) 

Are cineva idee cum pot deschide o capota de Passat B6? 

Satana de capota ii blocata, bateria s-a descarcat peste noapte si nu pot incarca acumulatorul.

Din cate am vazut a mai fost o incercare de a o deschide, probabil cu succes intrucat se deschidea pana a ajuns la mine in curte. Surubelnita masinii ii indoita si urma de pe plastic arata clar ca a fost cineva puternic.

Cablul pleaca din inchizatoare direct pe partea stanga a masinii, camasa nu ii prinsa in nimic din cate se simte la mana cand se actioneaza levierul din masina.

Am filmat pozitia cablului intrucat nu am reusit sa fac poze focalizate in spatiul ala mic.

 

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rezolvat!

Nu stiu cum, la noroc apasand cu un imbus lung introdus pe gaura din spatele siglei am reusit sa deschid capota.

Cu suruburile scoare de la inchizatoare nu am reusit, apoi am vazut de ce, statea in cablu si nu am tras suficient de tare. :) 

 

WhatsApp Image 2022-08-03 at 9.30.47 AM (1).jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!