Jump to content

Golful meu 1.6 16V AZD


ionutMK4

Postare recomandată

A sosit si footrest'ul de Audi TT, original, de pe o masina dezmembrata.S-a potrivit perfect, sta fix, doar in partea stanga, jos, ramane putin neacoperit. Dar nu ma deranjeaza deloc. Chiar schimba mult interiorul acum si cred ca, fara footrest, nu e complet setul de pedale de aluminiu, si e cam cea mai importanta piesa din set.Si niste poze:

13820411_1204447702951517_2111878638_n.jpg13819675_1204447642951523_1803609244_n.jpg13820883_1204447796284841_632986040_n.jpg

Modificat de ionutMK4
Link către comentariu

Am, dar l-am scos cand am facut montajul ca ma incurca putin.Maine cred ca imi ajunge si bratul de stergator pentru luneta de Fabia 1.

Si diy'ul pentru cei interesati: http://web.archive.org/web/20050305112139/http://homepage.ntlworld.com/dgace/skoda_rear_wiper.htm

 

Modificat de ionutMK4
Link către comentariu

Am montat si stergatorul de luneta de pe Fabia 1.Eu am comandat alt model, dar am primit alt model, pare sa fie de Golf 5. E bun si asta pana la urma.Urmeaza si oglinda mare pe dreapta, si sa le colantez cu folie brushed aluminium, gen Audi.Si pozele:

IMG_5265.JPGIMG_5267.JPG

Modificat de ionutMK4
Link către comentariu

N-are nici o legatura cu ce pusesesi tu...

Eu te asteptam sa vad cum arata si sa-ti cer codul :) Nici asta nu e rau, oricum.

Link către comentariu

Se pare ca mi-a trimis de Fabia 2, iar eu vroiam de Fabia 1. Raman cu asta, nu ma plang.

 

Link către comentariu

Trebuia sa mergi pe cel de audi a4 avant.e mult mai aratos

 

2golf_a4_rearwiper_02.jpg

Modificat de cxr2test
Link către comentariu

E mai frumos cel de Audi.Momentan raman cu asta, fata de cel vechi tot e o schimbare si sterge si mai bine.

Link către comentariu

daa, eu am 19% folia si este ok. inca o data,frumoasa masina, ce planuri mai ai?

Link către comentariu

Mersi! Planuri si idei am o gramada, bani sa fie.Pe exterior vreau un eleron, fusta spate, praguri, oglinda mare de Anglia pe dreapta si stopuri led.As vrea si eu niste arcuri sport dar imi e greu sa renunt la confort, prin judetul Botosani e cam rau drumul.La interior o navigatie si o plafoniera cu lumini ambientale, folii noi la ceasuri. Sunt multe detalii din astea, mai ieftinache asa.As vrea sa pot sa investesc mai mult si sa imi imbrac scaunele si fetele de usi in piele si alcantara, un kit exterior R32. Dar asta cand o sa castig si eu mai mult.Dar in timp tot mai sterg cate ceva pe lista. Sunt multumit ca partea mecanica am pus-o la punct si nu am probleme.Acum pot sa investesc usor in partea estetica si benzina.

Modificat de ionutMK4
Link către comentariu

Spor la rezolvat ce iti doresti ! Stergatorul montat mai are fanta sa sprituie apa ? Si apropo am vazut un 1,6-16V pe forum cu 150cp la semnatura,nu avea topic cu masina,poate te intereseaza... 

Link către comentariu

Multumesc, am de gand sa tin masina mult timp si sa o fac pe gustul meu.Stergatorul are decupajul exact ca si la cel original.150 de cai, suna bine, o sa ma interesez ce ar insemna asta. Am vopsit astazi etrierele in galben, si cu ocazia asta am cantarit si jantele. 18,9 Kg cu tot cu anvelopa.Rezonabil zic eu, tinand cont cat de pline sunt.

WP_20160804_11_16_08_Pro.jpg

WP_20160804_11_16_36_Pro.jpg

WP_20160804_11_23_16_Pro.jpg

WP_20160804_16_44_19_Pro.jpg

Modificat de ionutMK4
Link către comentariu

Imi place ce ai pana acum la masina :icon_thumleft:. Legata de arcuri sport, intr-adevar ar arata mult mai bine lasata...dar daca stii ca nu prea ai drumuri bune pe unde circuli cu masina nu merita sa mergi cu "frica" doar de dragul esteticului.  Spor in continuare la modificari si drumuri bune!

Modificat de bogga
greseala
Link către comentariu

Am montat astazi o grila metalica tip fagure.Imi place cum se vede in realitate.Nu am facut poze cu masina in ansamblu pentru ca e murdara, si nu o spal momentan pentru ca vreau sa se usuce bine vopseaua de pe etrieri. Si ma gandesc sa ii vopsesc marginea de jos ori rosu, ori in galben ca mi-a mai ramas de la etrieri.Sau exista varianta sa o las all black.Acum sta putin distantata pentru ca nu am strans tare suruburile prinderilor, ma gandesc sa o vopsesc astazi si sa nu desfac prea mult. Astept niste pareri:

WP_20160806_12_35_45_Pro.jpg

WP_20160806_12_35_57_Pro.jpg

1.jpg

2.jpg

Modificat de ionutMK4
Link către comentariu
1 hour ago, ~LauR~ said:

All black !

Tu oricum esti fan all black:)Mie parca imi place cum vine rosu ala.Mereu mi-a placut pe GTI' uri.

Modificat de ionutMK4
Link către comentariu

Nu e vorba ca sunt fan all black, doar ca sunt de parere ca acea dunga acolo pica naspa...acum iti dai seama fiecare face cum vrea :)

Link către comentariu

eu cu jante Parabol 8.5j 50 et R17 si anvelope Uniroyal Rainsport 3 aveam 24kg/roata, cu jante pe 15 am 16 kg/roata, diferenta este imensa, e drept nu prea aveai cum sa spargi jantele parabol.

Link către comentariu

De unde ti ai luat grila ?Oare se poate monta sigla pe ea ?

Link către comentariu

24kg, deja e cam mult.Si ale mele sunt sunt solide.Oricum merita sa ai janta cat mai usoara.Ai multe beneficii.

In legatura cu grila cred ca ii fac dunga rosie pana la urma, dar vreau sa vad cum ii prind sigla prima data.Fara ea arata cam aiurea din cauza scobiturii din capota si bara.Cam asa arata in capul meu: 

1zwyzt.jpg

4-r32_gtg_67.jpg

2009_09_06_01_39_18_aloma.jpg

RS7R0224.jpg

2 minutes ago, vali0615 said:

De unde ti ai luat grila ?Oare se poate monta sigla pe ea ?

Chiar astazi m-am gandit ca trebuie sa ii pun sigla neaparat. Gasesc eu o modalitate sa o prind. Grila o am de pe OLX, dar vanzatorul avea doar o bucata. Este facuta de firma INXX, dar nu prea am gasit pe internet detalii despre firma.

Modificat de ionutMK4
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!