Jump to content

SEAT Ibiza Reference 1.6 TDI


Andrei AXN

Postare recomandată

Asa ceva nu ti-ar place?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Audi-A3-Gear-knob-Black-8L-S-Line-6-speed-Model-Facelift-01-03-GENUINE-NEW-/271214025214

 

Exista si cu 5 viteze, am avut eu la Ibiza, am dat cam 50 Euro si vine cu tot cu manson, insa nu se poate folosi.

 

E si in Germania mai ieftin:

http://www.ebay.de/itm/Audi-Original-A3-S3-8L-S-line-Leder-Schaltknauf-5-Gang-Facelift-Schaltmanschette-/281018805807?pt=DE_Autoteile&fits=Model%3AA3%7CPlatform%3A8L1&hash=item416e06ae2f

 

Cred ca a fost cea mai buna investitie pe care am facut-o la vremea respectiva.

Foarte ieftin si de calitate schimbatorul, culmea ca la fel, se putea adapta pe generatia mai noua (A3 8P, Golf 5, etc) si era la jumatate de pret.

Link către comentariu

Eu l-am folosit 4 ani si cam 90.000 km, timp in care a ramas ca nou, nu s-a tocit pielea si nici nu s-a zgariat aluminiul.

Link către comentariu

Imi place si cel de A3...iar calitatea lui este foarte buna. Schimbatorul de pe A4 pe care il avem are 7 ani si ~320.000 Km si se prezinta foarte bine (uzura minima).

Analizez toate variantele si vad ce varianta aleg...oricum nu e mare graba cu el.

Bogdan...daca iau unul care necesita adaptare...te caut. :)

Va multumesc mult pentru sugestii si pentru preturi!

Link către comentariu

S-a rezolvat cu schimbatorul. :D

 

Desi nu aveam de gand chiar acum, pana la urma l-am comandat azi pe cel de Ibiza FR non facelift, cod 6J0711113F 041 (cel din poza).

Vine in ianuarie se pare.

 

Am cerut si primit poze detaliate cu volanul din anuntul pus de Rave si cred ca il comand luni.

post-6569-0-74960700-1419007723_thumb.jp

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu

Am tot incercat diverse odorizante de-a lungul timpului, inclusiv CWS si California Scents, insa tot braduletii Wunder-Baum de vanilie imi plac cel mai mult.

Azi am luat de la benzinarie odorizant la sticla Wunder-Baum cu miros de vanilie...miroase exact cum trebuie si cred ca tine destul de mult.[emoji3]

post-6569-14191964696047_thumb.jpg

In alta ordine de idei...acesta este volanul. Ce parere aveti de uzura? Merita cei 270 RON?

Oare se potriveste cu airbag-ul meu?!

post-6569-14191968434147_thumb.jpgpost-6569-14191968502959_thumb.jpgpost-6569-14191968560813_thumb.jpg

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu

Am comandat volanul. Sper sa fie ok si sa se potriveasca airbag-ul.

Oricum, in cazul in care nu imi place cum arata pielea, pe viitor il imbrac si primeste cusatura rosie.

Link către comentariu

Merge airbag-ul, stai linistit.

cat despre piele sunt multe produse de curatare /intretinere / vopsire

Modificat de Georgik
Link către comentariu

A sosit astazi volanul. Este in stare impecabila, fara uzura, mult peste asteptari.

L-am curatat temeinic cu servetele demachiante si este pregatit de montaj.

Eram pregatit sa il trimit la retapitat, insa chiar nu este cazul.

Sa vad daca gasesc pe cineva maine sa il montez.

post-6569-14193565099735_thumb.jpg

Link către comentariu

Gata...volanul este pe masina.

Schimba mult interiorul, are grip foarte bun, se simte bine in mana...sunt 100% multumit.

Acum astept schimbatorul si vreau sa ma mobilizez sa montez difuzoarele & co.

post-6569-14194259300911_thumb.jpg

Link către comentariu

Arata misto, felicitari!

Unde montezi muzica? Si eu vreau sa o montez undeva unde sa stie ce fac.

Link către comentariu

Cunosc un baiat care a lucrat la un service de car audio si acum este pe cont propriu. Ma cheama el in diferite locuri unde poate, uneori chiar si pe strada. Eu am apelat la el de prin 2006 si am fost multumit, insa nu i-am dat lucrari de foarte mare dificultate. Daca vrei te pun in legatura cu el.

 

bgd...ai grija ce postezi pe acest forum :icon_thumleft: observ ca se sterg la greu posturi si discutii despre masini. Cred ca ar trebui sa discutam despre alte lucruri pe aici. :ceuameni:

 

Pacat!

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu

Super bine da volanul!  :icon_thumleft:

LE: Volanul masinii lui, da!? Cel aflat pe masina lui, cea despre care se vorbeste in acest topic, da? ;)

Modificat de Rave
Link către comentariu

Super! Volanul e ca nou!

Să ai grijă când lași mașina în soare, să acoperi volanul. La fel dacă obișnuiești să mânui olanul cu podul palmei, zona unde se freacă de mână se va deteriora în timp. Dacă ai vreun copilaș pasionat să muște din tot ce-i cade-n mână... o să trebuiască să retapițezi volanul. Glumă, glumă, dar astea sunt pe bune.

Să învârți de el cu spor! :

Link către comentariu

Da...da...al meu este volanul...cel din topic. [emoji16] Multumesc Bogdan!

Phlom...multumesc pentru sfaturi...dar nu cred ca sta masina la mine pana se toceste volanul. Pare ok ca si calitate pielea de pe el, iar daca se va uza il voi "imbraca" frumos.

Am gasit o chestie super tare pentru interior...grile aerisire de Audi A1. Se potrivesc cu adaptare pe Ibiza (trebuie taiat ceva din lungimea lor). Ma tenteaza doar daca pica ceva la pret bun...fiind foarte scumpe.

post-6569-14194507055469_thumb.jpg

Link către comentariu

Subscriu :) arata super ; si cu schimbatorul va fi wow :)

E scris mai in spate, 270 lei era volanul pe un site.

Link către comentariu

Blacka intreba de pretul gurilor de aerisire de A1, nu de volan. Si eu sunt de parere ca merita schimbatul lor, arata cu totul altfel bordul cu ele.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!