Jump to content

Probleme-va rog UN SFAT!


maryo
 Share

Postare recomandată

Am o mica problema(stresanta de altfel).Pe fata dreapta,cand merg pe piatra cubica se aude un zgomot de tabla desprinsa.Am desfacut roata si am vazut la placutele de frana 2 table care ar trebui sa tina fixe aceste placute.

INTREBARE-aceste placute mai sunt tinute si de un arc sau de un alt sistem-cand merge pe denivelari placutele se misca in sus-jos cam 3mm-de aici zgomotul respectiv.Vreau sa stiu daca este o problema cu acele 2 table sau mai trebuie si altceva(un arc sau o parghie care sa preseze acele tablite).

Va multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deoarece am avut si eu asta vara aceeasi problema (si pe dreapta si pe stinga "zanganea" ceva in fata cind mergeam pe drumuri rele, de intorcea lumea capul dupa mine), imi permit sa-ti spun cum am rezolvat eu problema. Ei bine, era tocmai dupa ce am schimbat placutele si am constatat ca acele tablite cum le spui tu sint de fapt sigurantele placutei, care nu coincideau exact ca forma cu cele vechi. Le-am indoit ceva mai mult capatul, pentru a sta fixe si problema a disparut.

Motto: daca nu se potriveste, ia un ciocan mai mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mii de multumiri!

Asa am sa fac!Vroiam doar sa stiu ca nu e o problema de "siguranta"!

Deoarece am avut si eu asta vara aceeasi problema (si pe dreapta si pe stinga "zanganea" ceva in fata cind mergeam pe drumuri rele, de intorcea lumea capul dupa mine), imi permit sa-ti spun cum am rezolvat eu problema. Ei bine, era tocmai dupa ce am schimbat placutele si am constatat ca acele tablite cum le spui tu sint de fapt sigurantele placutei, care nu coincideau exact ca forma cu cele vechi. Le-am indoit ceva mai mult capatul, pentru a sta fixe si problema a disparut.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 years later...

Salutare tuturor nam vrut sa deschid un topic nou asa ca intreb aici ,stie cineva daca pe 25,26,27 iulie  este intalnire {cenzurat} la Brasov,ca am auzit de asa ceva si as vrea sa stiu daca merg sau nu,stima tuturor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Topic inchis

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!