Jump to content

Passat CC


hallucinogen

Postare recomandată

Da, era diferenta mica, dar nu conteaza, sa ai parte de ea :D

Cum spuneau si colegii, nici din fabrica nu vin cateodata perfect. 

Link către comentariu

Mersi Bebeee !

Nu stiu daca asa e la toate dar cel putin la CC si din fabrica se vede diferenta de nuanta atat pe bara fata cat si pe bara spate. Poate datorita faptului ca e alt material (plastic sau ce e) si nu tabla. Si eu am vopsit o bara la reprezentanta si la fel a iesit. Din punctu meu a iesit super. Ia si da-i sandale si bucura-te de ea. :D

Pe mine unu nu ma deranjează :)

Sunt alții care vopsesc integral mașinile si după aia daca vopsesc in acelaș loc doar un element tot altceva iese.

Mersi !

Link către comentariu

Da ! :D am lăsat la vopsitorie ca sa o aducă la culoare. Nu vroiam sa las mașina la vopsit

Modificat de hallucinogen
Link către comentariu

Mersi ! Dă-i claxon data viitoare

Link către comentariu

Mulțumesc băieți ! Sunt in căutare de praguri acum - nu ma grăbesc.

Cu bara asta de R-line mai trebuie sa comand scutul si carenele de jos pana in iarna pentru a nu avea neplăceri.

Una peste alta am dat o fuga pana la mare in Weekend 4 hăndrălăi cu câte o geanta sport ca bagaj.

140 setat pe tempomat am avut consum de 6,9 7%.

Top speed la prima încercare 215 si mai creștea dar prea greu asa ca am lasat'o balta 235/35/19

Sunt bucăți de drum cu denivelări pe autostrada in care practic îți rupi mașina. Tipul din dreapta ia sărit berea pe el la o denivelare. Cum se poate asa ceva ?!?!

Modificat de hallucinogen
Link către comentariu

Nu s-a tinut bine de cutia de bere.  :D

 

Daca mai aveai si bass-ul la maxim...

 

Link către comentariu

Cum arată furnalul după un drum București > Mamaia si înapoi :D

post-43557-14350802522739_thumb.jpgpost-43557-14350802588989_thumb.jpg

Link către comentariu

Frumoasa masina,sa o folositi sanatos!Va deranjez cu o mica intrebare.Au meritat banii anvelopele Michelin?Intreb pentru ca recent am achizitionat un CC fabricat in 09/2011 ,care a venit de la mama lui cu pachet R-line si jante Lugano R19 cu ceva anvelope Conti Sport,care anul acesta mai merg,dar la anul ma asteapta o gaura serioasa in portofel,si as vrea o opinie legata de anvelope.

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Christian.B77

Pana iti raspunde, pot sa spun si eu ca am trecut de la continental la michelin si se simte diferenta in bine, mai ales in privinta franarii. Go Michelin :)

Link către comentariu

Black ass :)

@viasat, si de la mine un plus pentru Michelin, sunt foarte multumit de ele.

Link către comentariu

Frumoasa masina,sa o folositi sanatos!Va deranjez cu o mica intrebare.Au meritat banii anvelopele Michelin?Intreb pentru ca recent am achizitionat un CC fabricat in 09/2011 ,care a venit de la mama lui cu pachet R-line si jante Lugano R19 cu ceva anvelope Conti Sport,care anul acesta mai merg,dar la anul ma asteapta o gaura serioasa in portofel,si as vrea o opinie legata de anvelope.Multumesc anticipat!

Salut !

Mulțumesc - si tu la fel ! Așteptam sa îți deschizi topic pentru mașina.

Înainte sa cumpăr am căutat peste tot / teste si opinii si am auzit / văzut numai commenturi bune despre modelul asta. Unul costa 930 RON cand le am cumpărat.

Cele de iarna pe 17 tot Michelin sunt pilot Alpin Pa4 si sunt foarte bune le am cumpărat in 2012 - am fost de multe ori la munte cu ruta prin Râșnov.

Am luat curbele mai tare pe condiții meteo nefavorabile si nu m-au pus niciodată in pericol.

Recomand !!!

Cam negrut fundul :-)

Black ass :)

@viasat, si de la mine un plus pentru Michelin, sunt foarte multumit de ele.

N am ce sa ii fac ! Cand o calc asa își face fundul :))

Mai cerem alte versiuni de soft :))

Oricum cred ca le am făcut capul calendar băieților de la Revo

Seara buna !

Link către comentariu

@hallucinogen

Multumesc pentru raspuns si pentru completarile privind cele de iarna,sunt mai mult decat binevenite,achizitionarea unor jante de 17 plus anvelopele aferente sunt prioritare in urmatoarele doua luni.

Stiu ca CC si R-line nu prea se impaca in aceeasi fraza cu "masina de familie" dar la mine a fost "dragoste la prima vedere" si toate principiile sanatoase ce le aveam in minte pentru achizitionare unui Variant s-au dus naibii.

Cel mai apreciat lucru de catre mine din topicul tau este "ass lift-ul" ,daca vreodata voi avea posibilitatea,il voi face si eu.

Sper sa gasesc un meseriasin zona sa ma ajute macar cu schimbarea de bucse de Audi.

Inchei aici,nu iti mai poluez topicul si bafta in continuare la modificari!

Link către comentariu

xDaniel, nici cu GTI de 211 cai nu creste prea usor peste 200 kmh. Mie si la Cupra cu 370 cai mi se parea grea cresterea de la 220 in sus. Acolo conteaza si cilindreea, unde un motor de 2L este o sticla de Cola :)

Link către comentariu

Am aflat ce piese lipsesc pentru bara de R Line

Cei care vor face acelaș retrofit vor avea nevoie de următoarele :

22 si 23

3c8807651b 9b9 250 Ron

3c8805915 9b9 150 Ron post-43557-14352444250044_thumb.jpg

Toate bune !

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Protecție nano ceramica Koch Chemie 1K-nano

post-43557-14368165225166_thumb.jpgpost-43557-14368165848019_thumb.jpgpost-43557-14368168143605_thumb.jpgpost-43557-14368168271237_thumb.jpgpost-43557-14368168673189_thumb.jpgpost-43557-14368169147568_thumb.jpgpost-43557-14368169212121_thumb.jpgpost-43557-14368169743582_thumb.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!