Jump to content

Passat CC


hallucinogen

Postare recomandată

Exact asa am patit si eu, trafic bara la bara, telefon si poc. Si tot asa "Dar nu are nimic, nici nu se vede..." Pai mergi tu inapoi de unde ai iesit daca nu se vede, ca e masina mea si si 1 cm se vede. Si asigurarile.. No comment. Noroc ca cine m-a lovit pe mine avea la Allianz si in 3 zile am avut banii (600 lei - pt revopsire). Si Astra la fel o sa vrea sa procedeze, iti arunca niste bani si.. Descurca-te :-(

Modificat de Bebeee
Link către comentariu

Pacat! Mor pe faze din astea. Credeam ca numai eu am ghinion. Acum vreun an-jumate nici nu luasem masina de 2 luni si mi-a deschis un taximetrist usa de mi-a facut-o de toata frumusetea, usa, aripa, geam, oglinda...paguba de 100 mil. Pacat, te-ai chinuit atat sa ii faci spatele si vine un bou care se uita la luna si te loveste...

Link către comentariu

Incredibil !!!! [emoji35][emoji35] prietene...sabia in cap si mana in portofel, fa-l sa plateasca cash pt tot, la reprezentanta vw, inclusiv pt timpul si nervii tai !!!!

Link către comentariu
hallucinogen

Astra !!! &€%#£< !!! In Pantelimon după avia este un service care care si constatare. Am fost astăzi acolo si cică un om a ajuns la 7:30 si era 12:40 si încă nu intrase la agent. România țara de [cenzurat]. Poți sa faci online la un alt service dar cică durează o vesnicie!

Astra nu prea mai plătește si nici service'uri nu prea mai lucrează cu ei - asa ca riști ca service'ul sa îți facă mașina si tu sa stai mult si bine cu mașina blocată pana îți fac ei plata.

Plus de asta risc sa imi pună bara cu care a fost mașina din fabrica mode vechi.

Asta ma face sa ma gândesc mai bine dacă imi pun kitul de r-line - o sa am aceeleasi probleme.

Acum regret ca nu am Casco - chiar dacă valoarea mașinii este foarte mică pentru accidente ușoare este sfânt.

Bafta!

Link către comentariu

Offtopic: ma baieti ma...hai sa va intreb altceva: cati dintre voi aveti rca facut la TIRIAC? (actiune voluntara si neconditionata)

Asta e cu RCA-ul...multi dintre noi ne uitam la pret ca asta e adevarul...iar cu astea ieftine ( carpatica, astra, euroins) e simpla treaba...il pocnesti pe vreunu- e problema lui...sanatate; te-a pocnit vreunu- e problema ta...sanatate.

Nu pun partea nimanui dar nu schimbam noi rotatia Pamantului acum daca tragem un partz in sens invers. Asta e economia de piata, asta e democratia fie ca ne place sau nu.

Edit: vrei liniste completa...iti asumi un contract CASCO in care poti prinde orice echipament aditional montat pe masina si cu asta basta.

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Din pacate, o sa iti puna cu siguranta bara aferenta VIN-ului. Nu te astepta sa primesti o bara de R-Line daca nu a avut din fabrica asa ceva.

Link către comentariu

Eu am rca si casco la Allianz de 4 ani.

Pacat de patanie, insa pana nu se scot in afara legii aceste societati care nu platesc, oamenii tot o sa se asigure la ei.

Link către comentariu

vezi cat iti da astra (mai mult ca sigur trece "reparat", nu "inlocuit" pe deviz.

bara noua originala + vopsit nu ai sanse.

alta varianta: repari tot din banii tai si duci factura+chitanta la Astra.

Link către comentariu
hallucinogen

vezi cat iti da astra (mai mult ca sigur trece "reparat", nu "inlocuit" pe deviz.

bara noua originala + vopsit nu ai sanse.

alta varianta: repari tot din banii tai si duci factura+chitanta la Astra.

Bara asta care o am acum am înțeles ca este in jur de 2700 RON + manoper + vopsit ma duc dreaq !

Nu știu dacă se vede din poze dar bara a flambat acolo unde este crăpată. Nu știu dacă poate sa o facă cineva

Dacă nu era spartă era alta poveste.

Link către comentariu
hallucinogen

Wow ! Centrul de constatare Astra CarKraft service - am așteptat 15 minute asta in cazul in care aveam încă o persoana in fata. Agentul constatator foarte amiabil a făcut dosarul de dauna si pozele la mașina. Au urcat'o pe elevator si au luat codul de piesa pentru bara pentru a da comanda de una noua. Sper sa fie totul bine - bara a fost data spre înlocuit. Vorba aia dracul nu este asa de negru. Acum aștept sa ma sune cand are bara si sa o las la vopsit.

Link către comentariu

de obicei ag constatator este amabil.

neplacerile vin ulterior, din deviz (cel putin eu asa am patit).

sper sa fi fost exceptia.

Link către comentariu
hallucinogen
Publicat (modificat)

post-43557-1432982427773_thumb.jpg

Lambda_dryver MacGyver ematrex

Modificat de hallucinogen
Link către comentariu

Ai primit votul meu, spatele nou cu fata veche este cc-ul perfect.

Link către comentariu
hallucinogen
Publicat (modificat)

Mersi ! Credeam ca nu mai ajung astăzi - imi cer scuzele de rigoare daca nu am fost prea vorbăreț dar am petrecut pana dimineața. Eram pe pilot automat :))

Modificat de hallucinogen
Link către comentariu
hallucinogen

M au sunat cei de la CarKraft service si mi au spus sa vin cu mașina la 10:30 pe 8 Iunie. Va țin la curent

Link către comentariu
hallucinogen

Am lăsat mașina la CarKraft - m au lăsat sa văd și bara spate care au comandat'o de la Avia in cutie frumos ambalata cu codul de piesa ștanțat pe interior. Nu a venit cu găurile pentru senzori - le vor da ei, au locurile marcate din fabrica(am sa cer si factura - ei au spus 2500ron). Le am spus sa nu imi găurească bara pentru suportul de număr si sa imi pună instalația pentru 6 senzori de parcare care o aveam in portbagaj.

Pana acum nu am nimic de comentat servicii de nota 10.

Sa vedem cum iese culoarea la vopsit.

Toate bune

Link către comentariu

Am ridicat mașina ieri - după părerea mea a ieșit bine la culoare.

Cu ocazia asta am făcut rost si de factura de proveniența pentru bara spate Facelift pentru Casco.

post-43557-14340036793177_thumb.jpgpost-43557-14340036916843_thumb.jpgpost-43557-14340037018037_thumb.jpg

Si bineînțeles un mic teazer :))

post-43557-14340037513888_thumb.jpg

Link către comentariu

pana la urma culoarea e ok?

in poze se vede o diferenta de culoare, bara e mai deschisa.

Link către comentariu

Posibil sa se vada mai putin diferita in realitate.

Nu te potolesti deloc nici tu :)

Link către comentariu

Se vede diferența - dar tot asa era si cu cea anterioară. N-am ce face nu cred ca avea rost sa o las sa o revopsească. Sunt fericit ca mi au dat bara noua.

Codul de bara R-line 3C8807221C 4 senzori de parcare cu stropitori faruri.

Modificat de hallucinogen
Link către comentariu

Nu stiu daca asa e la toate dar cel putin la CC si din fabrica se vede diferenta de nuanta atat pe bara fata cat si pe bara spate. Poate datorita faptului ca e alt material (plastic sau ce e) si nu tabla. Si eu am vopsit o bara la reprezentanta si la fel a iesit. Din punctu meu a iesit super. Ia si da-i sandale si bucura-te de ea. :D

Link către comentariu

post-43557-14340149824004_thumb.jpgpost-43557-14340150038095_thumb.jpg

Pun poze cum arata cu bara anterioară - mi se pare ca si atunci era o diferența

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!