Jump to content

Passat CC


hallucinogen

Postare recomandată

hallucinogen

 Frumos, bravo so felicitari pentru reusita!

 

Mersi Adrian 80 - inca nu este gata 100%

 

Arata superb!

 

Multumesc - si eu sunt de aceeasi parere si nu imi pare rau de pasul facut.

Bravo, felicitari pentru realizare!

E o modificare majora si foarte potrivita pentru masina asta. Partea din fata sa nu o schimbi, e perfecta asa cum e.

Mersi cogado - nu vreau sa ii fac facelift

 

Eu cred ca este mult mai agresiv modelul asta vechi de cat cel de facelift care are trasaturi comune cu celelalte modele. 

 

Inca nu ma pot bucura de stopuri 100% ca nu am reusit sa le fac sa stea aprinse - mai ales noaptea este cam periculos sa conduci asa.

 

Acum astept sa vedem daca le pot rezolva cat mai repede - Asta cu ajutorul lui F l o r i n sau sa nu imi mai pun ambitia si sa ii platesc 300 RON tipului care a facut retrofit'ul si aia e.

 

Din cate am cautat eu pe forumurile din afara respectiv cele din vortex retrofitul a fost facut in 2012 dar nu sunt oferite prea multe detalii. 

 

Toate bune ! 

Link către comentariu

sa ne pui link-ul de unde ai cumparat piesele. nu au fost scumpe deloc

 

si asteptam DIY asap :icon_bounce:

Link către comentariu
hallucinogen

Update ! Am renunțat la rezistente - am legat firele exact cum le are băiatul care si a făcut retrofit'ul si acum se aprind toate luminile pe spate.

Pe timp de zi am activat sa se aprindă si pozițiile de pe exterior odată cu frâna - am sa fac o poza cât de curând.

Acum pot sa zic ca am terminat retrofit'ul 100%.

Toate bune !

post-43557-14308638925537_thumb.jpgpost-43557-14308639014676_thumb.jpgpost-43557-14308639096653_thumb.jpg

Link către comentariu

Cum ai facut pana la urma? ai dat 300 de lei sau te-ai prins singur? :)

Link către comentariu
hallucinogen

Foarte misto, felicitari!

Mulțumesc ! In sfârșit :D

Felicitari, superb! :icon_thumleft:

Mersi ! Noaptea se vede tare rău !

Cum ai facut pana la urma? ai dat 300 de lei sau te-ai prins singur? :)

M am răzgândit cand am cumpărat rezistentele :)

A mai scăzut din preț si cum prefer sa fac totul cât mai OEM fără țiganii am mers pe calea asta.

Link către comentariu

pai si link-ul de piese si un DYI??

facem si noi daca ne ajuti

Link către comentariu
hallucinogen

iobau998 

 

Piesele le-am luat de pe allegro.pl - este ca un ebay al lor in care gasesti vrute si nevrute. Problema este ca nu prea vorbesc engleza si trebuie sa dai mailuri cu google translate sau unii nu trimit in afara tarii. ( aici trebuie sa gasesti pe cineva sa aduca piesele de acolo )

 

In rest multa rabdare la cautat si bani :))

 

DIY - trebuie sa fac lista codurilor de piese  / poze nu prea am ce sa pun. 

 

Am sa editez postul asta maine cand ajung la masina sa iau codurile pentru piese.

Link către comentariu

Ma gandeam eu ca de acolo. Stiu site-ul, au preturi bune. Paritatea este aproape 1 zlt= 1 leu, nu?

Site-ul este f laudat inclusiv de cei din SUA ( citeam pe cateva forum-uri). Cica polonezii sunt f seriosi.

Astept codurile de piese ca sa ma apuc si eu.

Intre timp continui proiectul cu kessy, am strans codurile de piese si astept confirmarea lor de la electrician ca sa le comand. Azi ma duc sa fac scanarea sa vad daca modulul confort si motorasele de la usa stiu kessy, poate scap mai ieftin.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
hallucinogen

Cu doamna la Spa :))post-43557-14323660520575_thumb.jpgpost-43557-14323660698324_thumb.jpg

Link către comentariu
CosminBalan26

O minunatie , felicitari pentru toate upgrade-urile. Am parcat acum 2-3 zile la mega mall la  2-3 masini distanta de tn , nu am putut sa nu o remarc.Jantele mari cat casa sar primele in ochi :)).

Link către comentariu
hallucinogen
Publicat (modificat)

@CosminBalan26 mulțumesc mult ! Ma bucur ca imi apreciați munca depusă :))

Am terminat cu baia !

post-43557-14324110906701_thumb.jpg

post-43557-14324111276936_thumb.jpgpost-43557-14324111799801_thumb.jpg

Nu pot sa ma satur de "curu" asta :D

post-43557-1432411254779_thumb.jpg

Modificat de hallucinogen
Link către comentariu

Arata foarte bine :D Asa arata cel mai bine CC-ul, fata veche si spatele nou! 

Link către comentariu
hallucinogen

Mersi bbbogdannn ! Si eu sunt de aceeași părere ;) kitul de r line si cred ca ma potolesc :))

Link către comentariu
hallucinogen

Nu n-am avut. Am cumparat'o cu jantele pe 17" Miami care sunt acum de iarna.

Link către comentariu

10+ pentru adaugarea kitului R-line, o va face mult mai agresiva si mai deosebita fata de restul CC-urilor. :)

Link către comentariu

Pot spune ca am vazut ceva cc-ri tunate prin uk, dar nu combinatia ta...foarte tare !!!!!!! [emoji106][emoji106][emoji106]

Link către comentariu
hallucinogen

Mersi alex_ak47 !!! Apreciez

Am făcut Detailing si la motor - mai urc o poza si pe lumina post-43557-14324916129076_thumb.jpg

Link către comentariu

Fain !!!! (Imbraca bateria in carcasa neagra originala cu capac, da super bine, compact...zic eu)

De unde vrei sa-ti cumperi kitul de r-line si la ce bani l-ai gasit ?

Link către comentariu

Tot nu vrei sa ne pui o lista de coduri pt taillights. Sa nu comand si eu aiurea

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!