Jump to content

Passat CC


hallucinogen

Postare recomandată

Am reușit sa activez DRL'urile !!! Mulțumesc F l o r i n !!!

post-43557-1422106871422_thumb.jpg

Modificat de hallucinogen
Link către comentariu

Perfect!! Arata foarte bine. Acum hai sa gasim becoleduri P21W fara eroare sau anulatori! :))

Link către comentariu

Tu ti ai pus bec drl, ca la farul cu xenon oem? Imi poti explica si mie, ca m as baga si eu. Am niste leduri mititele si tare bine arata cu becul drl :)!

Si mai ales, daca nu ai eroare.

Link către comentariu

@Christian.B77 am făcut retrofit la xenon cu ajutorul lui Al Bundy numai cu piese OEM farurile originale au din fabrica DRL cu becuri P21W - lambda_dryver a căutat pana acum unele pe LED care sa nu dea eroare de bec ars dar fără succes. Mai căutăm

Link către comentariu

Ai link mai sus, insa iti recomand sa comanzi de pe .de Putin mai scumpe, dar ajung mult mai repede. Becurile le-am pus pe masina mea, Jetta din 2012. Vezi ca exista si in varianta "amber", tot Cree 30W.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Update !!!

• Grup dsg schimbat cu unul de Skoda superb 30k

- tampon schimbat + ulei + filtre + adaptări ( deja avea prea multe zgomote dubioase de la rulmenți )

• Plăcute fata + spate OEM

• schimbat tamponul de balans

• Bucși pline s3/rs3

post-43557-142534073065_thumb.jpg

OEMpost-43557-14253407421734_thumb.jpg

- Daca vreți sa faceți upgrade'ul asta aveți mai jos codurile de piesa.

!!! Atenție cel puțin pentru Passat cc !!!

Găurile bucsilor de s3/rs3 nu se potrivesc la găurile de prindere cu ale noastre așadar va trebuii sa folosiți o presa pentru a face transplantul

1k0 199 231 N stânga

1k0 199 232 N dreapta

8j0 407 183 DE Bucșa de cauciuc interior ( eu unul nu am reușit sa o găsesc separat si am fost nevoit sa le cumpăr cu totul vreo 210 RON / bucata )

Dupa cum vedeți in poza a fost sters codul de piesa

• upgrade trim'uri Passat cc 2013 brushed dark aluminium cu ajutorul lui F l o r i n - om de nota 10 ( am stat pana la 22:00 sa terminam retrofitul )

post-43557-14253408111213_thumb.jpgpost-43557-14253408578396_thumb.jpgpost-43557-1425340871652_thumb.jpg

- am reușit sa facem si ceasul analog sa arate ora

Poate reușim ceva si cu lumina

- schimbat consola centrală cu cea de facelift ( a venit odată cu interiorul de piele )

Aici am mutat si butonul EPB de lângă switch'ul de lumini

- schimbat maneta dsg facelift + butoanele stânga dreapta

Update Soft pentru turbina mea care e dusă 1,8bari - diferența de la cer la pământ Mulțumesc REVO !!!

Urmează si altele :))

Link către comentariu

Aolo...1.8 bari? valeeeeuuuuuuuuu....Spor la pedale.  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Poate ne incanti privirile cu un video :d

Bine ca s a rezolvat pana la urma si esti multumit.

Link către comentariu

Ce bine arata cu jantele alea pe 19 Si restu retrofiturilor. Daca va fi sa tin masina si nu ma razgandesc si eu vreau sa ii iau jante pe 19 si un rns 510. Imi poti spune te rog unde gasesc jante pe 19 deoarece la noi pe site-uri sunt majoritatea copii. Miltumesc si multi km fara incidente.

Link către comentariu

cristi511

 

Da 1.8 bari :)) Mersi ! chiar este alta masina acum - cand terminam de testat si am versiunea finala facem un dyno la Oradea

 

~LauR~

 

Mai are mici chichite tehnice dar le rezolv cat de curand. 

 

Cum se face frumos afara si trec pe jantele pe 19" o tragem si pe sticla :)

 

Poate pana atunci facem si un retrofit de efect major la exterior :D

 

suciuvlad

 

Multumesc ! Masina nu cred ca va pleca cat de curand mai ales cati bani au intrat in ea. 

 

Jante poti gasi pe ebay germania 

Link către comentariu

Am schimbat si bucsele de la punte post-43557-14254549873659_thumb.jpgpost-43557-14254549965074_thumb.jpg

Bara vopsita pe Casco anul trecut prin Mai la PBN !!!

Rușine !!!

post-43557-1425455117037_thumb.jpg

Modificat de hallucinogen
Link către comentariu

Unde ai schimbat bucsele de la punte si cat a costat cu manopera? Ms

Link către comentariu

La un service in Băneasa - pe lângă ambasador 400 RON

Link către comentariu

@Christian.B77 uite poze cu poziția aprinsa post-43557-14255415569818_thumb.jpgpost-43557-142554156428_thumb.jpg

Link către comentariu

@Christian.B77 nu au nici o eroare - sunt cele care vin din fabrica ;)

Astăzi am scris versiunea 3 de Soft Revo - feedback foarte bun. O mai alergam un pic sa vedem cum se comporta. post-43557-14259368944553_thumb.jpgpost-43557-14259369041651_thumb.jpg

Link către comentariu
Christian.B77

Am inteles,dar s.ar potrivi oare si la mine, eu nu am faruri cu xenon din fabrica, doar sa le pun pe post de pozitii.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

post-43557-14267979082994_thumb.jpg

Am reușit sa rezolv si lumina ceasului cu ajutorul lui F l o r i n - mulțumesc băiat de nota 11

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

 Interiorul a fost plug and play? Totul functioneaza corect la scaune?

Si eu caut un interior cu ventilatie si masaj dar nu gasesc. :(

Tu unde l-ai gasit?

Link către comentariu
lambda_dryver

Colegul Hallucinogen este indisponibil momentan, asa ca iti raspund eu si, eventual, revine el cu detalii suplimentare ulterior.

Scaunele fata sunt plug&play pentru masinile care vin cu reglaj full-electric pe fata si memorie. La el erau scaune simple pe fata si a necesitat sa tragă 2 fire suplimentare pana la centrala electrica.

In plus, daca n-ai incalzire in scaune, fie fata sau spate, iti trebuie module suplimentare pentru incalzire si panou de climatronic + butoane incalzire bancheta spate.

El a gasit interiorul complet si o parte din ce piese mai avea nevoie la un parc de dezmembrari. Se gasesc foarte greu, deci mai cauta. Bafta!

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Salutare,

Frumoasa evolutia masinii! Felicitari!

Imi poti da mai multe detalii (piese/montare/preturi etc) despre schimbarea de mai jos?

...

 
1. Bi-Xenon OEM AFS si autoleveling 
...

Have fun and enjoy your car!

Ciao!

Modificat de C3Z@R CJ
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!