Jump to content

Fum dupa DPF-off si revo stage 2


hallucinogen
 Share

Postare recomandată

JohnnyCiorobea

Incerca sa ii maresti aerul si vei scapa de probleme! Fumul negru nu il ai de la turbina in niciun caz!

Si eu am dpf off la PD si nu da fum.Nu neg ca ar fi o eroare la soft...Mai intai fa-le o vizita la REVO sa iti mai verifice o data amestecul de aer ,combustibil.

LA DPF OFF trebuie sa ai fumul pe 0 din cate stiu.Tipul care mi-a facut dpf off asa mi-a explicat.

 

drumuri bune!

Modificat de JohnnyCiorobea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare si la multi ani!! ( primu meu post pe 2016).  Ma tot bate gandul sa trec si eu la pasul urmator, de la 140 sa mergem putin mai sus, am tot cautat pe net , ECU upgrade, REVO, APR,MTM, am vazut ca revo sustine ca poate scoate cel mai mult 185 respectiv 393Nm,restul ofera 175-180  respectiv 389 Nm, OK, am inteles vrei atat mergi la astia, dar daca vrei mai mult, un turbo upgrade? cred ca cel mai ok ar fi ceva plug&play, intrebarea mea e urmatoare: poti face turbo upgrade la un plug&play + soft, FARA DPF OFF si modificari ale evacuarii?  nu a-s vrea sa merg si dupa mine inca un 1km coada neagra..., se poate? ce efecte are, sau nu are nici un efect? 

Astept opiniile voastre. Merci! 

BTW: Nice update la site! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti sa pui un catalizator sport cu celule mai putine dar DPF trebuie sa plece 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!