Jump to content

BORA Variant TDI Automatic Rave Green


rudolf.s

Postare recomandată

nu se poate modifica din soft ca atunci cand masina sesizeaza un consum mai mic de curent si intra in avarie sa clipeasca la acelasi interval ca si cand ar semnaliza normal?

adica ce au facut baietii astia pe logan

astfel renunti la rezistente si ai becurile functionale

Link către comentariu
  • Replies 804
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rudolf.s

    300

  • Circoloco

    36

  • Muale

    34

  • JonDoe2

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Palpaitul rapid iese din calcul. Stiu topicul, l-am si urmărit. Asta era următorul pas. Din fericire chiar am acasa un releu de rezervă pe care să fac teste. Sper să rezolv așa.

Sent with Tapatalk 4 from my Xperia SP

Nu are legatura cu softul. E o chestie simpla descrisă in topicul din linkul de sus.

Sent with Tapatalk 4 from my Xperia SP

Link către comentariu
  • 1 month later...

Am platit ieri RCA-ul la Astra prin emag: 266 RON

Ai azi impozitul pe masina: 216 RON. :( 

Link către comentariu

Poze noi pentru anunt. Am pus azi masina si pe autovit. Sunt curios daca ma suna cineva. :)

post-2155-0-41679300-1390213455_thumb.jp

post-2155-0-52719500-1390213456_thumb.jp

post-2155-0-35804700-1390213457_thumb.jp

post-2155-0-36057500-1390213458_thumb.jp

post-2155-0-38590600-1390213459_thumb.jp

post-2155-0-36080100-1390213460_thumb.jp

post-2155-0-88188800-1390213460_thumb.jp

post-2155-0-43049200-1390213510_thumb.jp

Link către comentariu

Off topic: Vrei sa te sun eu? :D.

 

On topic: Bafta la vanzare. :icon_thumleft:

Modificat de grp
Link către comentariu

Numai dacă nu începi sa imi spui ca cer mult. :-)

Tapatalk 4 küldve LT30p-ről

Link către comentariu

in functie la ce pret ai pus-o asa o sa te sune

daca si tehnic masina se prezinta cum arata este foarte ok,acum depinde si de pret....daca si pretul este unul de ocazie,clar ca o sa ai ceva apeluri insa din pacate nu prea mergea piata de masini dar si in general piata asta de vanzare cumparare....dar na...tu stii,daca iti doresti sa o vinzi spor sa ai;)

 

as avea o intrebare...bara aia de rigidizare,vad ca si tu tot diesel ai si la tdi ii mai complicat cu sturt baruriile ca ii foarte aproape de capacul de motor si mai niste chestii pe acolo....ce model ii?si daca deranjeaza cu ceva(sa atinga in capota sau chestii de genul?)si o ultima intrebare daca se simte ceva cu si fara?

 

mersi

Link către comentariu

Nu stiu daca e treaba buna cu autovitul sau am avut eu noroc. Am avut un opel mai de mult si am vrut sa il vand. L-am pus pe diverse forumuri, chiar si siteuri. Nimic. M-am decis la un mom dat sa dau 3/5 euro sa pun anunt pe autovit..iar ziua imediat urmatoare nu se mai oprea telefonul din sunat. In max o saptamana am dat masina.

Link către comentariu

la cum arata e greu de minarit masina asta, asa ca vei scutit de telefoanele combinatorilor :D

Link către comentariu

Am cerut 5200 €. Am pus masina si pe autovit, si pe 4tuning bazar si pe toate forumurile. E pusa si in Ungaria, si pe mobile.de. Stiu ca pe multi o sa-i sperie nr de km (310.000) dar nu ii dau inapoi. Daca cineva e interesat mai discutam si la pret. Nu vreau sa o dau pe bani de o masina oarecare. 

Link către comentariu

Am cerut 5200 €. Am pus masina si pe autovit, si pe 4tuning bazar si pe toate forumurile. E pusa si in Ungaria, si pe mobile.de. Stiu ca pe multi o sa-i sperie nr de km (310.000) dar nu ii dau inapoi. Daca cineva e interesat mai discutam si la pret. Nu vreau sa o dau pe bani de o masina oarecare. 

pretul nu ii rau...desii multi o sa isi puna semnul intrabarii

dar problema cea mai mare,din cate stiu tu nu ai platit taxa ca ai luat masina inainte de taxa asta idioata,iar pentru asta pierzi cel putin 25% din valoarea masinii

si de asta stiu o gramada de masini bora,tdi(stock evident...dar cu ceva dotari)la nici 3000(inmatriculata)si asta pentru ca omul care o cumpara mai da vreo 1000 pentru taxa ca ii inmatriculata inainte de 2006..

Link către comentariu

Da, stiu. De asta am pus anunturi si in alte tari. Daca cineva e chiar interesat, putem ajunge la o intelegere. Evident, la 3000 € nu am cum sa o dau. As zice ca mai bine o dezemembrez, dar nu am unde si cum.

Link către comentariu

asta ii realitatea de pe "piata" noastra

cei care sunt in cauza asta pierd enorm ca doar asta ii legea pacii

iar ceilalti care aduc masini neinmatriculate,eterna problema,tot taxa dar tu sa fi ca si cumparator atunci mai bine aduci de dincolo si platesti taxa pentru aia daca tot trebuie sa platesti si la astea cu numere de Ro

poate reusesti undeva afara,sau sa o lasi pe numele tau dar nici asta nu ii cea mai buna varianta

 

 

in final,astept cateva pareri despre strut bar ce am intrebat

mersi

Link către comentariu

L-am primit de la un prieten la schimb și nu stiu ce model e. A picat eticheta.

Nu atinge in capota dar se baga greu capacul de la motor, si daca nu e băgat bine atinge bara si vibrează.

Dupa ce am montat bara am mers pe un drum pavat și am simtit ca e mai rigidă. În rest nu imi dau seama.

Sent with Tapatalk 4 from my Xperia SP

Link către comentariu

deci o alta rigiditate in plus pe langa suspensia sport si talonul mic de la cauciuc:))...mda aia mai lipseste la drumuriile noastre

eu ma gandeam o stabilitate mai buna,durata mai lunga pentru oalele de la telescoape(sa nu se lase...)si oarecum pentru aspect,imi place bara aia acolo la compartimentul motor:)

 

 

eu gasesc vreu fiind 85kw nu se potrivesc cele de 90cai...nu stiu care ii diferenta dar nu merge sigur

in fine

Link către comentariu

Eu am avut 2 incidente in care mi-am îndoit janta si amortizorul intr-o groapă pe șosea și atunci am zis ca încerc cu bara de rigidizare, poate mai ajuta. Și totuși, am facut 180.000 km cu masina, in mare parte in România cu jante pe 18 și 17 și suspensie sport.

Sent from... who cares?

Link către comentariu

O masina cum rar vezi pe drumurile noastre. Clientul potrivit va aparea garantat.

p.s. am dat share la anuntul de pe autovit :)

Link către comentariu

devine discutie despre vanzare in loc sa discutam despre masina :(

kelu, te-as contrazice dar nu vreau sa mai pun paie pe foc.

Link către comentariu

mai mult cu aparitia garantata a acestuia, cel putin in tara.

nu ma intelege gresit, imi place mult masina (la exterior). si la interior este ok, ce nu imi place este verdele pe scaune,lumini, bord (sunt subiectiv)  dar nu as da atatia bani.

ai scoate mai usor bani din ea dezmembrand-o. stiu ca ai investit si suflet pe langa bani dar daca te gandesti strict la bani, asta e calea de urmat.

daca nu este urgenta sa o vinzi poti astepta cu anunturile valabile peste tot si ...cine stie. dar in acelasi timp cu cat astepti mai mult cu atat scade pretul pe care (poate) il iei .

 

trebuie sa gandesti ca un client, care nu stie masina. se gandeste la km, la vechime, la pret. mai e si gandirea aia ca daca e modificata masina clar este si cocosata/alergata mult.

Link către comentariu

Stau la bloc deci dezmembrarea se exclude. Si oricum nu as dezmembra masina. Mai bine las din pret.

Am avut piele neagra pe interior si era prea anosta masina. Fiind verde masina am hotarat sa fie scaunele o combinatie de verde si negru. Automat urma sa fie iluminatul butoanelor tot verzi. Verdele nu este cel de pe Skoda sau modelele vechi de la VW, si este un verde pur, mai aproape de albastru decat de galben. Singurul loc unde nu am reusit inca sa schmb ledurile este la cutia de viteze. Noaptea e placuta lumina verde, mai placuta decat cea rosie din fabrica.

Evident, ai dreptul sa nu iti placa. :) Nu consider ca am exagerat. Chiar nu am vrut sa cad in extrema chiciului dar nu am vrut nici sa ramana stock. Fiecare are alta viziune asupra masinii si a frumosului.

 

Probabil voi mai sta mult si bine cu anunturile puse si in timp voi mai scadea din pret in functie de cati bani reusesc sa strang pentru urmatoarea masina.

Link către comentariu

Frumoasa masina , am descoperit si eu topicul de ceva vreme si l-am citit pas cu pas  :icon_thumleft: chiar dacă ai topicul de 8 ani  :D

Da, intr-adevar nu sunt multi care sa aprecieze o astfel de masina (ca a ta ) , ai investit ceva bani in ea , doar modificarile sa le pui cap la cap , ajungi la pretul actual al masinii . Păcat că e şi taxa aia abuzivă !

Multe persoane,potentiali cumparatori ,necunoscatori, vor o masina in care sa bage ei bani , nu au idee in cat timp se "construieste" o masina astfel . 

Păcat ca se vinde , nu vreau sa imi imaginez cum te-ai simti sa o vinzi  :icon_confused: dupa 8 ani , tot e ceva . 

Măcar să ajungă pe mâna cuiva care să o aprecieze. 

 

Si ce proiect ai vrea să începi ? 

Link către comentariu

Multumesc Cosmin. A durat ceva dar am facut masina pentru mine si am si savurat-o ani buni. Se si vede dupa km parcursi. :) Dar, inca merge foarte bine, motorul trage. Pe multi ii sperie ca sunt km multi dar nu vreau sa ii dau inapoi. Am toate facturile si reparatiile intr-un excell. Mi-ar parea rau sa ajunga la un cioban sa care oi cu ea. Nu as vinde masina daca nu as avea nevoie de o masina mai mare. Asa e cand ai familie.

Daca as reusi sa dau masina probabil as lua un Golf 6 Variant. Nu e cu mult mai mare dar interiorul e mai spatios ca un Golf 4/Bora. Nu cred ca o sa mai fac asa multe modificari la masina. Niste jante si o suspensie. Eventual in ccazul in care am niste bani in plus o bara de R cu praguri si fusta spate. Dar, mai intai sa vand masina si apoi mai vedem.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!