Jump to content

BORA Variant TDI Automatic Rave Green


rudolf.s

Postare recomandată

te-am vazut in Arad acum vreo cateva zile (parca), pe A Vlaicu. Te salut aici !

Modificat de RedFighter
Link către comentariu
  • Replies 804
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rudolf.s

    300

  • Circoloco

    36

  • Muale

    34

  • JonDoe2

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

stai pe mihalache parca...akolo am vzt de cele mai multe ori masina...eu stau in agronomie poate ne vedem si mergem impreuna pe la intalniri din astea ca eu sunt nou si nu prea stiu ce si cum...si tu banuies ca stii ca stiu masina demult e parca la megaimage pe mihalache...astept o un pm ceva daca e adev sau ma insel

Link către comentariu

@RedFighter: Da, am fost acasa de sarbatori.

@ovidiua5: Da, stau la Mega Image. Din pacate nu prea am ajuns la intalniri in ultima vreme dar am putea merge. Nu e problema.

Link către comentariu

am vazut ca i ai pus evacuare "w"sport .de ce nu ai mers pe borla sau sebring?(pret calitate f bun in comparatie cu "w"

un exemplu ar fi ca la masina mea golf 6, vreau o evacuare gti cu dubla iesire stanga dreapta si la reprezentanta costa 1500ron iar la borla romania 7-9ooron.

ps fitza masina.partea si mai interesanta e ca nu am vazut sa mai fie una la fel.

Link către comentariu

Pai: evacuarea originala sport VW ESTE SEBRING. Borla varianta mai ieftina, dar daca iti pasa de turbina si vrei ceva calumea iti iei Sebring. Parerea mea. Daca o iei de la VW stii ca e calculata si facuta exact pt masina ta, si nu montata intr-un garaj undeva la marginea orasului. :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Niste poze mai recente:

dsc00121resize.jpg

dsc00124resize.jpg

dsc00115resize.jpg

dsc00154resize.jpg

dsc00162resize.jpg

dsc00159resize.jpg

Si led-uri schimbate si la woofer... Albastru nu avea ce cauta acol, deci verzi.

dsc00134resize.jpg

dsc00174resize.jpg

dsc00170resize.jpg

dsc00169resize.jpg

dsc00168resize.jpg

dsc00166resize.jpg

dsc00296x.jpg

dsc00295w.jpg

Link către comentariu

Foarte tare maşina! : Volanul de R32, scaunele recaro, coloarea...etc

De pe ce maşină provin scaunele? C

Link către comentariu

Ti s-a crapat prelungirea capotei? De ce ca doar este din tabla... Cum te multumesc farurile astea fata de anterioarele si ce xenon ai pus pe ele. Parca este mai alb decat pe farurile vechi. Cumva 4300k 35w?

Link către comentariu

@Predator

Scaunele sunt de pe un Golf IV Coupe din Constanta si au costat 1000 RON.

Airbag-ul este de pe un Seat Leon Cupra

Farurile sunt Depo cu instalatie Xenon Made in China (ca majoritatea) 6000 K 35 W. Au costat cam 160

Link către comentariu

S.P.E.C.T.A.C.O.L!

Impresionant numarul de modificari si facute cu gust, felicitari si multi km fara probleme.

Ce nu inteleg de ce producatorii aftermarket pun in sticlele de la faruri tot felul de inscriptii? ce rost au lea, numai uratesc?

Link către comentariu

super masinuta :blink: 2 chestii te intreb si eu, daca esti amabil:

1- a fost complicat sa pui noile scaune ? ma refer aici la legaturile airbag, incalzire, etc

2- am vazut ca donezi niste leduri de la angel-eyes;si eu am faruri relativ ca ale tale pe golfuri,dar angel-ul nu se vede ziua. ai schimbat cumva ledurile?

Mersi

Link către comentariu

marius1982.11: Multumesc. Te referi la acele inscriptii din paretea de jos a sticlei? Sunt codurile stas si de omologare. Si reclama la firma producatoare. :rolleyes:

hremus: Modelul nou de stopuri sunt SONAR. In loc de 12 LED-uri pe pozitie / frana au 15 si sunt dispuse pana mai pe lateral. In loc de LED-uri la ceata au bec, sticla e putin fumurie (care arata MULT mai bine decat sticla transparenta) si au o forma mai cuminte. Sau mai putin chicioasa. :)

82bog Nu e complicat sa montezi scaune de pe alta masina. Se poate intample totusi sa fie o diferenta de mufe la airbag, dar culoarea firelor fiind aceeasi, se poate taia mufa si se face un schimb intre mufe. Singurul lucru la care trebuie sa fii atent e sa fie firele cositorite, ca sa nu existe eventuale probleme de contact din cauza coroziunii. Altfel, ti se aprinde becul de airbag in bord pentru ca nu mai are rezistenta care trebuie sa fie. Mufa de la incalzire in scaune e la fel.

In faruri au fost initial becuri, pe care le-am schimbat cu led-uri. Arata mai bine asa. Si lumineaza mai bine, evident. Si nu se mai ard asa des, cum am auzit la altii ca se intampla.

La cererea publicului, un mic tutorial cu LED-urile de la Angel Eyes.

Se iau un led, o rezistenta si o placa pentru circuite.

img2315q.jpg

Nu cred ca e cazul sa dau prea multe explicatii, asadar las pozele sa vorbeasca de la sine:

img2325yz.jpg

img2316v.jpg

img2318b.jpg

img2319r.jpg

img2321.jpg

Produsul finit in soclu:

img2323d.jpg

img2324j.jpg

Pentru intrebari va stau la dispozitie.

Link către comentariu

...deci sa inteleg ca angel-eyes-urile de la DEPO au beculete normale(cate?) care imprastie lumina pe circumferinta cercurilor!?! e greu de ajuns la ele odata desfacut farul?scuze daca sunt pisalog dar nu am inteles exact cand ai scris "In faruri au fost initial becuri"(daca te refereai la becurile fazelor sau la acestea de care iti spun eu) mersi

Modificat de 82bog
Link către comentariu

Initial, semicercurile sunt iluminate de niste beculete, mai exact 2 la fiecare semicerc, adica in total 16 becuri. Nu e tocmai usor sa le scoti dar nici imposibil. O penseta te ajuta.

Becuri de acest gen:

dsc00945resize.jpg

Link către comentariu

am inteles. banuiesc ,ca acum se vad si ziua cerculetele,nu?ledurile noi de unde le-ai luat?sunt un model anume?

Link către comentariu

salut.avand in vedere ca azi ne-am vazut si cunoscut pt prima oara,m-am apucat si am citit tot topicul.ce sa mai spun...SUPERTARE...impresionant.mult succes in continuare in tot ce ti-ai propus si imi pare bine ca te-am cunoscut.brgds

Link către comentariu

rudolf.s,felicitari pentru ce ai adaugat acestei frumoase masini.Ti-am urmarit topicul de pe cand eram nou pe aici dar nu m-am bagat pe la comentarii,doar citeam si bagam la cap ce era de bagat :)E superba si in interior si in exterior.Iti doresc spor in continuare.Un singur lucru nu-mi prea place..acele dungi cromate.Si eu am avut pe masina mea,mai subtiri,la mine nu din fabrica,dar dupa ce le-am dat jos sa sti ca mi-a placut mai mult cum arata.Asta nu inseamna ca si a ta ar arata mai bine fara:),e doar o parere.Stiu ca au sarit toti atunci pe acel baiat cu bmw si i s-a dat si warm,pe nedrept parerea mea chiar daca a fost putin cam acid,dar am vazut ca ai fost corect.Mi-a placut mult cum ai raspuns ,ai dat doavada ca esti calculat si in alte privinte :rolleyes:.Te felicit si n-am sa ezit cand am drum prin Arad sa te caut sa o admir si pe viu.Km fara sfarsit :rolleyes:

Modificat de mabial
Link către comentariu

@82bog: Se vad dar nu e spactacol. Nu sunt DRL.

@vali_devill: Placerea a fost de partea mea. :icon_thumright:

@mabial: Multumesc pentru aprecieri. Desi am numerele de Arad, de 5 ani stau in Bucuresti. Dar din pacate (sau din fericire) peste o luna ma mut din Bucuresti.

Link către comentariu

Salutare... super masina, nu credeam ca din bora se poate face asa ceva. Fiind posesor de bora tiptronic, as dori sa te intreb daca e valabila chestia cu cutiile tiptronic, adica sunt considerate cutii fara intretinere.

Link către comentariu

@pamela200: Sincer, si eu am zis ca nu e nevoie de intretinere, pana a trebuit sa schimb blocul de valve. Mai bine schimbi uleiul din timp.

@Adrian_S: Multumesc. :))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salut. Imi poti da si mie un link de unde ti-ai luat navigatia si eventual cateva pareri despre ea.Cu ce soft de navi e compatibila, cum sunt reglajele de sunet?merci si multi km fara probleme!

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!