Jump to content

Passat variant


DragosR

Postare recomandată

  • 3 weeks later...

Dupa asta a mai primit inca vreo 3000 de km ...pe unde s-a putut in concediul asta:

post-1792-0-49865500-1440366187_thumb.jppost-1792-0-13355200-1440366192_thumb.jp

Ba chiar a luat si bacu', prima:

post-1792-0-23475400-1440366374_thumb.jp

Mai sint ceva poze cu naspeta dar trebuie descarcate din alt divais.

 

E naspeta ca se uita un alt pasager la jante, la interior, la cine mai stie ce  :vwrullz:  si cind i-am zis ca i-o dau pe loc daca ii trebuie si scoate 8000 a zis ca el are alta mai jmiechera si a taiat-o la masina lui :))))

Posibil ca nu se astepta ca sa fiu in zona, pe puntea superioara si sa aud ce discuta cu colegul lui :)

 

 

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Am pus doo bece care au cu 50% mai multă lumină,, având ceva csenon în ele.

Abia aștept să văd care e treaba cu ele la întuneric.

Link către comentariu

Cu lupe si cu lumina originala nu se prinde lumea ca are csenon. Merge si fara spalator, eu n-am avut asa pe Golf? :D. Pana la Tüv in Germania nu m-a intrebat nimeni de sanatate 2 ani.

Link către comentariu

VW Beetle are xenon de fabrica fara spalatoare, asa ca nu mai sunt asa obligatorii. Farurile cu LED nici nu mai necesita spalatoare.

Mai important mi se pare autoleveling decat spalatoarele care doar consuma apa mai repede. Oricum daca nu sunt faruri dedicate pt xenon nu merge autoleveling.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Teoretic, legialatia pune trei condiții la farurile cu xenon: lupa, spălătoare si autoleveling. Ca facem noi asa, sa fie bine e altceva. :) Ideea e ca dacă se uita cineva care nu e profesionist poate fi păcălit ca sunt de fabrica dacă vede spălătoarele.

Link către comentariu

Frina ca ne prăpădim! Sunt doar niște becuri ordinare. Csenon nu pun de frică ca se prăjesc alte cele....

Link către comentariu

La ce te refer prin "frica ca se prajesc alte cele..." ? Eu am pus xenon de cateva saptamani si ma cam sperie ce zici tu :) 

Link către comentariu

Pe topicul cu modificări la B6 scriu băieții ca apar niște perturbari care afectează centrala electrică, nu se mai aprind alte becuri... E cu dus si întors după calitatea produsului așa ca mai bine nu mă risc.

Link către comentariu
  • 2 months later...

Treaba cu becurile e mai buna mai ales dupa ce i-am facut la perete reglajul farurilor (pe zero bateau prea jos)

 

Am constatat ca s-a defectat iremediabil un bec de la numar. Inca e asa ca nu am chef sa prestez...

Link către comentariu
  • 1 month later...

Treaba cu becurile e mai buna mai ales dupa ce i-am facut la perete reglajul farurilor (pe zero bateau prea jos)

La Atrium la etajul 2 unde am lasat eu semnele? :))

Iar te pregatesti de ski?

Link către comentariu
  • 4 months later...

Cu jucarie noua am facut Passat CB Line:

 

IMG_20160507_3159.jpg

IMG_20160507_51692.jpg

IMG_20160507_1615.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Uitasem cum arata daca nu am mai spalat-o la profesionisti de mai bine de un an :)

IMG_20160520_941.jpg

Link către comentariu

Nu imi vine sa cred ca ai avut timp sa o duci la  " SPA " :o .Avand in vedere cum arata masina credeam ca e abandonata :biggrin:

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

ODO: 213000 km

ulei, filtre, miroase usor a concediu

 

Link către comentariu

Pai poate sa vina de la motor mirosul, banui ca si pe la teava de esapament scapa putin miros, sincer cred ca cel mai tare se simte in masina :))

Link către comentariu

Da, din mașină vine, mai ales cînd ma uit la data stelara din bord.

O să fie ceva mai scurt ca de obicei, dar intens.

Morala: jobul nu se schimbă înainte de perioada concediului de vara.

Link către comentariu
  • 1 month later...
  • 1 month later...

217000 km

Inlocuiesc bucse fata, burduf planetara. Placutele mai intirzie cu inlocuirea, au carne destula, avaria fiind mai grava decit credeam eu. Noroc ca exista dezmembrari si tuburi contractibile.

 

IMG_20160816_5380.jpg

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!