Jump to content

Passat variant


DragosR

Postare recomandată

Cum am mai zis, am vazut la asta pe care mi-am facut mina la demontat ca mai are si niste senzori prin tubulatura.

Deci si mai complicat cu insirat de fire, dat gauri si cine stie ce alte minuni sint pe acolo.

Cum am trecut pe acolo din nou, am recoltat:

post-1792-0-56737700-1414836433_thumb.jp

De ce or fi pus 4 fire si in mufa intra doar 3 nu am idee :)

Link către comentariu

Ce cod motor are masina? Care este motivul update-ului de soft? Exista o versiune noua de soft pentru motorul dunneaviastra? Cum ati aflat de ea?

Link către comentariu

BMP este motorul meu iar de soft am aflat de la colegul EEXCALADE in postul de aici: http://vwforum.ro/topic/110026-probleme-specifice-motor-bmp/?p=2422683

La reprezentanta a verificat daca masina a beneficiat de ceva update in timp iar eu am fost sigur dupa ce am vb cu fostul proprietar ca nu i-a facut nimeni interventii neautorizate la softul masinii.

Link către comentariu

Astept un feedback din partea dumneavoastra daca se poate, legat de operatiune! Ceva probleme la pompa de ulei?

Link către comentariu

Momentan nu, ca fostul proprietar a schimbat axul, preventiv.

Dar tot preventiv o sa imi cumpar si eu una de 1,9 cu pinioane si lant iar la schimbul de distributie elimin bomba cu ceas.

Link către comentariu

Pus ultima varianta de soft pe motor, parca schimba mai repede vitezele, iar consumul la relanti a picat in baie de la 0,8 la 0,6-0,5.

Consumul in oras e irelevant ca am venit la pravalie in mod alert.

M-am intilnit cu fostul proprietar, ce a stat cu ochii pe ea cit timp consilierul ii verifica masina lui :)

post-1792-0-09447600-1416306785_thumb.jp

Link către comentariu
  • 5 weeks later...

Baia de ulei are cojoc :))

Din cauza ca am constatat ca temperatura apei nu crestea peste 83 grade in vcds nici dupa forja (120-130), am schimbat termostatul astazi.

Ramine sa vad ce se petrece cu consumul si cu temperatura pt. ca fac un drum ceva mai lung si are timp sa se incinga tot lichidul :))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Băut 3/4 de rezervor în 800km + 4 ore de mers în gol. Am dus-o în munți unde GY Ultragrip8 și-au făcut datoria cu vîrf și îndesat pînă cînd înainte de plecare am reușit să o pun cu burta pe zăpadă. Noroc cu drumarii și șufa din dotare :).

post-1792-14199592962163_thumb.jpg

post-1792-14199593000538_thumb.jpg

post-1792-14199593073653_thumb.jpg

post-1792-14199593118906_thumb.jpg

Link către comentariu

Merge la fel, ca de vazut valori pe vcds cine sa faca pe frigul asta???

Important e ca s-a dezghetat parbrizolul si am reusit sa il amestec cu alcool.

Modificat de DragosR
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Nu stiu ce facu maiastrul care a schimbat furtunele de apa de la racitorul de ulei al cutiei ca am constatat ca supureaza ulei pe la oringuri asa ca am comandat odata cu ele si furtunul pacii de la turbo despre care am citit ca face buba in mod uzual:

post-1792-0-95697500-1421752686_thumb.jp

Link către comentariu

Prima etapa, proba dupa ce am discutat cu AlBundy despre o codare ce nu vrea sa o ia, poate din cauza de interfata "veche". Urmeaza calibrarea senzorului si ambalarea definitiva.

post-1792-14227094791972_thumb.jpg

Link către comentariu

merg toate, mai putin ala cu tilifon.

RNS, niet. E de ajuns magazia cu 6cd/mp3.

acu daca o fi la urmatoarea din echipare, aia e :)

cu tot cu volan cu padele ;)

Modificat de DragosR
Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!