Jump to content

Passat variant


DragosR

Postare recomandată

Dupa o noapte ploioasa,

post-1792-0-15888100-1412523573_thumb.jp

m-am apucat de transplant, din pacate nereusit.

Ba din contra, am ramas fara submeniuri in CB.

De suparare, am pedepsit-o pe niste drumeaguri ca sa cascam gura intr-o zi cu soare:

post-1792-0-31765800-1412523855_thumb.jppost-1792-0-82568800-1412523865_thumb.jp

 

Link către comentariu

Acum ca devii expert in Passat te intreb: pe la ce pret ajunge un interior sport (eventual chiar piele)? Ma gandesc daca reusesc sa iau un Passat si vreau sa fac un schimb de interior... AC manual se poate schimba in Climatronic? Bina, ma gandesc ca se poate, dar merita? Ai idee? :)

Link către comentariu

pina devin expert mai e cale lunga...si poate ma las de el :D

simbata am mai demontat diverse de la interiorul raposatului ca sa imi fac mina si am vazut ca dupa grilele din bord, exista niste senzori.

nu stiu daca alea sint prezente si la variantele mai ieftine, dupa cum citeam pe forum ca au tot felul de variante si la panoul de comanda (incercau sa faca diverse transplanturi golf/octavia) a.i. dupa mine zic ca nu mai merita bataia de cap. 

Voila de vezi distractia mea cu volanul cu comenzi si calculatorul de coloana doar din cauza de airbag.

Cu interiorul iar e distractie, cred pentru ca la sofer am un colac de sirme ce intra si ies din scaun pe cind cel din dreapta e mai sarac (asta daca e sa faci transplant de la una cu volan pe partea gresita), idem cu panoul de la usa.

 

De meritat zic ca nu merita decit daca le prinzi la preturi decente, ca de montaj se va ocupa Luci :lol:

Acum daca vrei sa faci si cu urmatoarea masina ca si cu Bora....eu zic sa renunti sau sa cauti aleasa.

 

Eu m-am jurat ca nu mai fac cu alte masini ce am facut cu Golful :D

Inclusiv jurnal de cheltuieli :D

Modificat de DragosR
Link către comentariu

Nu mai fac chiar asa. Caut una sa fie cat mai dotata de la inceput si maxim o suspensie sport si niste jante mai pun. Eventual led-urile tip Skyline pe spate. :) Folie, led-uri si gata. :D

Link către comentariu

ieri s-a imbolnavit vasul de expansiune la imbinare; extras glicolul si pus unul luat de pe un G5 de 1,4 conform inscrisurilor (desi nu e nici o diferenta intre ele)

Traiasca globalizarea :)

Link către comentariu

Inainte de a pleca de la job, am rezolvat si problema cu contactul de la centura, asa ca o sa ma bucur si de autohold.

Contactul l-am luat de pe un scaun jerpelit tot de golf, dar cu proxima ocazie iau o legatura completa (cam rare astea cu cablu otelit) daca gasesc.

Link către comentariu

nu e cazul de sirme sau curele pt ca o sa folosesc banda TESA, ca altfel nu am cum sa scot sau sa trag firele prin varnisul ala (si asa pe cele vechi le-am taiat la intrare si iesire)

 

asta daca nu fac conversia de la prinderile flexibile actuale la cele fixe din platbanda.

Link către comentariu

Dupa cca o saptamina de ascultat "sound of silence", am putut sa ii dau cu :

post-1792-0-27165300-1414487857_thumb.jp

pe drum spre job

 


m-am simtit ca

post-1792-0-13644600-1414488109_thumb.jp


cu toate ca ai mei ma asteptau cu bratele deschise:

post-1792-0-44811000-1414488222_thumb.jp


Pentru circotasi: nu l-am montat definitiv ( se vede la rama/cd) pentru ca mai exista cablul pentru AUX si inca un divais pentru blustut (pentru care nu m-am negociat destul)

Link către comentariu

Salut!

e carcasa cheii nr. 2 a unei masini din dezmembrari

pretul nu il stiu exact - oricum derizoriu- ca am luat mai multe "la pachet" :)

Link către comentariu

are in el 6 cd cu mp3

acum o sa vad care e schema cu aux ala, ca in cotiera avea un jack mama.

poate exista ceva interfata gen xcar link

 

ai tot venit sa te dai cu ea :)

Link către comentariu

nu am de unde sa am, dar raposatul are si am uitat sa o iau cind am demontat eu parte din elementele de la interior.

oricum, nu o sa o montez asa la cit chin este ci mai repede in torpedo, ca e si mai aproape si nici nu am sanse sa stric prea multe :D

Link către comentariu

daca e cotiera goala o fi practic.

dar cum eu am in cotiera destule altele ce acopera mufa nu prea mai e practic.

Link către comentariu

Chiar și așa e practic. Pui un cablu jack-jack cu o mufa la 90 de grade și nu se agata nimic, iar cablul nu atârnă în toată mașina ci din cotiera în suportul de pahare un poți tine telefonul sau mp3 playerul.

Link către comentariu

Acum ca devii expert in Passat te intreb: pe la ce pret ajunge un interior sport (eventual chiar piele)? Ma gandesc daca reusesc sa iau un Passat si vreau sa fac un schimb de interior... AC manual se poate schimba in Climatronic? Bina, ma gandesc ca se poate, dar merita? Ai idee? :)

Hai ca-ti raspund eu .

1. Interior piele cred ca gasesti cu 800 - 1000 Euro (depinde de starea in care se afla si daca are scaune cu memorii sau nu) .

2. AC din MANUAL in CLIMATRONIC se poat dar ai nevoie si de AEROTERMA nu numai de PANOU (sar putea sa mai ai nevoie de ceva MOTORASE pentru sistemul bi-zonal) .

Eu te sfatuiesc ca sa iei masina cu CLIMATRONIC .

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!