Jump to content

Passat variant


DragosR

Postare recomandată

Sa fii pieton 2 zile jumatate e destul de greu, asa ca in urma unor informatii am luat-o din zbor.

Pozele de mai jos sint pozele facute pt site-ul unde a stat la vinzare:

post-1792-0-72632100-1410902797_thumb.jppost-1792-0-94794300-1410902798_thumb.jppost-1792-0-65684500-1410902799_thumb.jp

post-1792-0-30221600-1410902804_thumb.jppost-1792-0-59571000-1410902800_thumb.jppost-1792-0-11173300-1410902801_thumb.jp

post-1792-0-94777500-1410902801_thumb.jppost-1792-0-83181600-1410902802_thumb.jppost-1792-0-70522300-1410902803_thumb.jp

 

Din poze se vede ca are DSG :D, senzori parcare fata/spate, faruri cu lupe- fara xenon, tempomat, incalzire in scaune, reglaje electrice ale acestora, lumini ambientale, oglinda electrocromatica, leji gen plafoniera W8, plasa despartitoare compartiment bagaje, senzor ploaie si mai sint ele dar nu imi vin acum in cap.

Link către comentariu

Cornering lights probabil, oglinzi rabatabile, auto hold.

Ce e mai important, anul si cati bani ai dat pe ea. Dupa model si cum arata arunc asa un 2008 - maxim 2009 (din 2009 s-au pus pe Passat-uri ceasurile noi de Passat adica astea:

cp0233-2009-a-m3-660x420-60960.jpg

 

Strada seamana cu a lui dilaru :D. Oricum din Gradiste ai luat-o :D.

 

Planuri? As pune ceasuri din astea noi (modelul din poza e cu afisaj color, nu cred ca in 2009 era color).

Volan modelul nou, nu cred ca e o problema avand in vedere ca se fac in zona industriala :P

2009-vw-passat-cc-4.jpg

In rest.. bafta cu ea, sa o conduci sanatos.

Modificat de Aerofan
Link către comentariu

sa o stapanesti sanatos ! Arata foarte bine. 

 

are destule dotari, dar la modelul asta mai e loc de multe modificari...... 

 

sigur nu este 2009, dupa HU. 

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Aero, nu e din Gradiste ci din partea ailalta a orasului spre piata de vechituri.

Anul e 2007, luata de fostul proprietar SH din Germania la 20 km. SH la km aia ca au mutat-o din Italia in Germania.

Pe carticica scrie ca e highline dar cred ca e un highline mai de saraci :lol:

Volan am gasit, cu padele si butoane multe. Mai ieftin ca la Skoda, ca de aia asta e masina poporului :lol:

Sa nu mai zic ca merge airbagul actual fara sa fiu nevoit sa il cumpar si pe ala.

Eventual alt radio, daca exista unul sa imi arate masina si distanta pina la impact.

Alte modificari nu cred ca am de facut...

Link către comentariu

Eram sigur ca faci vreo d-asta :) si ca nu rabzi tu cu mozviciu. :)

 

Hai sa te bucuri de ea, cel putin cat te-ai bucurat de octavia!

Link către comentariu

Este Highline - fara bi-xenon. Highline are masca fata cu grile cromate, bare alu plafon, piele/alcantara, ornamente aluminiu interior.....

 

radio cu distanta pana la impact....nu exista..... :sly:

Link către comentariu

Dragos cred ca se refera la RCD-ul cu ecran lat si butoanele de memorii insirate sub ecran - care se conecteaza cu senzorii de parcare. Am vazut asa ceva pe un Touran.

Link către comentariu

exact.

cum are skoda

 

daca e sa fie un impact de care crezi tu, nu ma mai uit in display :lol:

Modificat de DragosR
Link către comentariu

Am inteles acum.... RCD/RNS 510.... daca vrei afisarea senzorilor pe unitate, trebuie sa inlocuiesti modulul de parktronic, unitatea  - asa cum ai zis... si can gateway - mai mult ca sigur, al tau nu suporta.... asta se verifica, cu o scanare - vezi ce PN are unitatea.

 

pana una - alta.... sa te bucuri de ea, km fara probleme, ca asta e cel mai important.

Link către comentariu

Excelent! Bravo! Foarte buna alegere. Presupun ca e 140 CP, nu? 

Singurul lucru pe care l-as mai schimba eu ar fi presurile. Dar asta e o chestie subiectiva. :)

Arata bine masina si pun pariu ca si merge la fel. La asta chiar m-as inscrie la un test drive pentru si eu caut la fel. Macar sa stiu ce vreau sa iau. :)

 

 

Multi km fara probleme! 

Link către comentariu

pai astea sint de toamna iarna dar sint si de primavara vara de plus

trebuie sa le iau impreuna cu rotile de iarna si barele pt schiuri . 


Florin, atunci o las asa....

Rudi, eu te las, dar te pricepi la d-astea cu doua pedale ?!?!? :lol:

Modificat de DragosR
Link către comentariu

Ma pricep eu si la doua si la trei. :D Dar prefer alea cu doua. 

Oricum, si eu caut tot asta de 140 CP cu DSG. Cu 1.9 manual am condus Passat mii de km dar la combinatia asta inca nu am avut acces. :)

Link către comentariu

Mdea, or sa stea pe masina pina se duc anvelopele si apoi o safac un ban cinstit.

Nu sint amator de leji, asa ca ramine asa cum este.

Am vb cu el pt orice eventualitate de un csenon; mai apoi trebuie sa vad cum arata oem capacele de la spalatoare (macar de impresie sa le pun pe bara cu glue :D )

Trebuie sa bricolez contactul de la centura pt ca nu piuie si nici nu functioneaza autoholdul.

De piuit mi-a spus fostul proprietar, dar cum functioneaza senzorii fata nu stia, deci aia sint ca noi :lol:

Rotitele de iarna sint pe 16 si au carnita suficienta fiind luate in 2012.

La radio musai trebuie sa fac upgrade, ca asta nu e cu m/3.

 

Daca distractia cu antena CB e ca si rezolvata, cea cu amplasarea statiei, inca nu :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ieri am dat o mina de ajutor la dezmembrarea unuia similar, o data ca sa imi fac mina la demontat, si a doua oara ca sa scot cu atentie maruntisurile de care am nevoie eu si un cunoscut de-al meu.

Acum stau si ma uit la volanul cu butoane si dau marunt din buze ca asta are airbagul cu o capsa iar al meu cu doua, deci nema potrivire de cablaj.

Ieri ma uitam cu jind la oglinzile pliabile electric si astazi cind ma uit la a mea ce sa vezi: are si asta asa ceva.

Link către comentariu

Volan, airbagul pleznit, calc coloana si blocul de manete complet. Daca nu fac nimic cu ele, le fac vint pt el.

Trebuie sa aflu daca e compatibil si cu padele calculatorul, apoi trebuie sa caut un cablu pt airbagul meu, ca volanul cu padele gasit in alta parte nu le mai are.

Link către comentariu

 

Acum stau si ma uit la volanul cu butoane si dau marunt din buze ca asta are airbagul cu o capsa iar al meu cu doua, deci nema potrivire de cablaj.

Ieri ma uitam cu jind la oglinzile pliabile electric si astazi cind ma uit la a mea ce sa vezi: are si asta asa ceva.

 

trebuie pusa o rezistenta pe al doilea circuit - ca sa nu ai eroare de airbag, in bord - in rest, merge

 

 

Volan, airbagul pleznit, calc coloana si blocul de manete complet. Daca nu fac nimic cu ele, le fac vint pt el.

Trebuie sa aflu daca e compatibil si cu padele calculatorul, apoi trebuie sa caut un cablu pt airbagul meu, ca volanul cu padele gasit in alta parte nu le mai are.

 

se pot monta la tine - acum, depinde ce an era masina donatoare....

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!