Jump to content

Baterie decuplata=consum mare!


dominx
 Share

Postare recomandată

Am dus fierul in service pentru o operatie destul de simpla, curgea un furtun pe la radiator... Nu asta mi.a creat probleme ci faptul ca au fost luate bornele de pe baterie iar ca rezultat, alarma moarta iar masina are consum de tractor! Ce mi.a dereglat dorel de a zapacit.o in halul asta?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi sa nu fie schimbat intre BC1 si BC2 - tripul scurt si cel pe temen lung.

 

alarma - daca vb de una aftermarket - trebuie sa vezi cu ii initializezi telecomanda - se tine apasat un buton mai mut timp, etc... de la marca la marca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum se pot schimba BC1cu BC2? Alarma o resetez scotand toate mufele din unitate , chiar daca stiu ca nu e firesc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

apesi scurt, pe butonul de reset - cel de sub maneta de stergatoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu alarma am rezolvat la modul brutal, adica demufat- remufat, nu reactiona nicicum la butonul telecomenzii ( este un viper ...nu stiu de care ..!?...)

cat despre consum, nu am calculator de bord sa.mi afiseze consumul, doar am vazut pe scala de combustibil cum a cazut o [cenzurat] doar cat am iesit din oras, mi se pare enorm!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, problema poate sa fie in alta parte.... daca nu ai BC, atunci nu are ce sa fie ... decat ca iti consuma foarte mult, probabil, daca ai facut vreo masuratoare in acest sens.

 

altfel - fa o diagnoza sa vezi de ce iti consuma mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

   Poate au avut nevoie mecanicii de ceva motorina sa spele vreo piesa  si au luat-o din rezervorul tau, si tu crezi ca consuma mult. Sau au smuls din greseala vreun furtun sau mufa din compartimentul motorului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!