Jump to content

Jante / anvelope [Passat CC]


alaraw
 Share

Postare recomandată

Din ce stiu, la majoritatea "V" trebuie sa fie spre fata. Normal trebuie sa scrie pe ele "rotation" si sa arate directia. Cum arata in poza din link-ul pus de tine ar fi privite din spate.

Modificat de Clawoodyou
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca scrie outside pe exterior este bine,astea nu au sens de rotatie.Cele care au sens de rotatie au sageata de directionare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok. Multumesc. Inseamna ca le-au pus bine, doar ca mi se parea ciudat ca pe o parte parca sunt intr-un fel si pe cealalta in alt fel. Mai am o intrebare. La jantele mele interlagos au vre-un sens in care trebuie puse? Ca am vazut ca janta ce era pe dreapta fata acuma e pe stanga spate si ma gandesc sa nu se vada aiurea in mers.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Christian.B77

Are cineva experienta cu jantele rotiform? Ma intereseaza modelul blq, as vrea sa trec de la interlagos la acest model. 

image.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Christian.B77

De asemenea, este vreun coleg cu 225/40/18 cu Interlagos? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu tot 225/40/18 interlagos am

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor. Am o nelamurire,daca poate sa ma ajute cineva. Vreau sa-mi cumpar jante si anvelope pt vara,ceea ce ma intereseaza ,e sa aflu dimeniunile jantelor care s-ar putea potrivi (acum am 8x17 et41 cu anvelope 235-45-17). M-ar interesa si pe 17 si pe 18...Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Christian.B77
14 hours ago, puya_vali said:

Da, de ce?

Intrebam, sa vad daca pot pune dimensiunile astea pe interlagos. Tb sa schimb anvelopele. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu le am acum cu caucicuri de iarna. Merg super okay, fi linistit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine are jante pentru golf 4 de vanzare , 5 x 100 , 0765508131

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare,pe un passat b7 am interlagos 18" cu 235 40 18,pot pune cauciucuri 235 45 18 sau chiar 235 50 18 ? Ar afecta cu ceva ? As vrea sa am talonul mai inalt.Ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare cum ar da pe masina? Le-am gasit la pret f bun in stare f buna.  Dotz Hanzo 18 toli 8.5j ET35 prindere 5x112. Ce ziceti ? 

563_EN.png

Modificat de Wily91
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde la ce bani. Este un model de acum 5-6 ani daca nu ma insel. L-am vazut pus pe BMW uri mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea e ca jantele alea nu au nici o treaba cu CC-ul. 

Le vad zilnic pe un golf si sunt oribile parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Am o nelamurire : mi-am cumparat un set de jante aftermarket, le-am pus pe masina, s-a aprins senzorul de presiune, am setat noua presiune si totul e ok. Acum, vreau sa cumpar un alt set de jante, pe site vanzatorul imi ofera un set de 4 senzori de presiune la 180£, am nevoie de acesti senzori ? Jantele cumparate anterior nu aveau senzori, se poate ca cel care mi-a montat cauciucurile sa fi luat senzorii de pe jantele oem cu care a venit masina si sa nu-mi fi spus ?(sincer nu cunosc principiul de functionare a sistemului de monitorizare a presiunii de pe masina) Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si la jantele aftermarket, cum iti explici ca dupa ce ai resetat presiunea, nu mai ai eroare? Sau ai pus in acestea valve cu senzori ?

Cel mai probabil ti-a mutat si senzorii.

Sau, poate ai senzor de presiune pe rotatia rotii, desi nu cred.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu sa-mi fi mutat senzorii, cand a dejantat prima roata nu am vazut nimic pe janta in afara de obisnuita valva...habar nu am. Poate are si altcineva alta parere ? Multumesc bubu182

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate ai ca la mine, citirea presiunii scazute se face prin senzorii de ABS. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca asa este, o sa cumpar senzorii dupa aceea daca apar probleme. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
On 22 April 2016 at 10:18 AM, Clawoodyou said:

Poate ai ca la mine, citirea presiunii scazute se face prin senzorii de ABS. 

Asa este, am pus noile jante, cu valve normale, mi s-a aprins martorul in bord, am setat noua presiune ...si gata ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Știe cineva (daca a montat, eventual) daca pe jantele de 17" Phoenix pot fi montate anvelope si 245 45  17 sau eventual ceva cu talon mai mare, 50, de exemplu?

 

Multumesc si imi cer scuze daca s-a discutat pe undeva. 

Modificat de iustinn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, da fara probleme. Am avut pe vechiul cc 245/45/17 iar pe acesta de acum am cauciucurile de iarna 245/45/18. Nu atinge, nu freaca nici macar cu masina incarcata cu 4 adulti si portbagajul plin, plus ca arata si mai bine cu 245. Gasesti niste poze cu un cc alb cu 245/45/17 in postarea mea din ,,masina mea"

Modificat de cc2015
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
Christian.B77

A pus cineva Monte Carlo pe cc si are si poze? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to Jante / anvelope [Passat CC]

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!