Jump to content

Jante / anvelope [Passat CC]


alaraw
 Share

Postare recomandată

Joaca-te aici cu dimensiunile pe care le doresti. Echivalent pe 17" ar fi marimea de fabrica:235/45/R17.

Modificat de Irinel Tincea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

va salut!! odata cu venirea ierni,m-am gandit sa mi caut niste jante mai mici pe 17,ce imi place si ce am vazut sunt 7-800 de euro..din pacate nu ma dau bani afara din casa,asa ca ma gandeam sa va intreb daca are ceva daca as trece iarna tot cu jantele mele care sunt pe 18....stiu ca nu prea e recomandat iarna,cu jantele asa mari...poate afecta cu ceva daca as trece iarna cu ele/?ce dezavantaje ar fi :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ! Am si eu o dilema...sa mi pun sa nu jante de 16 pe masina (cc 2012)..eu acm am de vara pe 18..si ma gandeam ca scap mai ieftin daca iau pe 16..ca si anvelopele s mai ieftine.intrebarea e daca si a pus cineva pana cum? Sunt probleme ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

problema maxima va fi in buzunar ca salvezi multi bani si la confort care il vei castiga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum s-a ma discutat aici, arata groaznic cu jante sub 17". Atunci cand cei de la vw au proiectat cc-ul, cu siguranta s-au gandit ca va fi condus si iarna cu jante pe 17", 18" etc. Cat despre economie la cauciucuri...unde ai platit un cc, nu cred ca ar fi o problema diferenta de pret dintre cauciucurile pe 16" fata de 17"sau 18"hai sa fim seriosi).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta suna deja a aroganta..si nu cred ca e cazul..arogante faci cu cine ti permite ! Si da..hai sa fim seriosi...cine nu alearga dupa economie? Cine nu ar vrea sa faca niste reduceri in buget unde si cand se poate? Poate tie iti cresc banii in copac dragul meu ..dar noua muritorilor de rand nu..nu avem un asa noroc...si poate pt masina asta unii fac econonmii pe perioade lungi...ca nu ne am nascut cu mir in frunte ca tine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ! Am si eu o dilema...sa mi pun sa nu jante de 16 pe masina (cc 2012)..eu acm am de vara pe 18..si ma gandeam ca scap mai ieftin daca iau pe 16..ca si anvelopele s mai ieftine.intrebarea e daca si a pus cineva pana cum? Sunt probleme ceva?

Poti pune pe 16" daca nu te intereseaza aspectul. N.o sa arate prea bine, dar daca pe tine te coafeaza, atunci asta e. Spor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este vb de aroganta, banii nu-mi cresc in copac si nu m-am nascut cu mir in frunte. Astea fiind spuse, nu este locul potrivit pt astfel de remarci ,,prietene" !!!(online este foarte usor sa fi zmeu). Stiu ce inseamna sa-mi castig banii muncind mai mult decat ai tu impresia !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar vizual <<look>> afecteaza masina.

Multi, unii din noi, nu tinem masina doar de show. Mergem cu ele. Si daca un talon/balon mic e aspectuos si deficitar la confort, nu acelasi lucru se intampla cu balon mare unde e nevoie iarna.

Eu am raspuns din experienta.

Am pe masina cea mai mica dimensiune posibila acceptata: 16" si de vara si de iarna.

Bafta in alegeri de a va etala sau simti bine/confortabil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici eu nu tin masina de ,,show", fac zilnic cel putin 240 mile naveta, plus multe drumuri prin europa. Deja cred ca suntem offtoppic ??!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ! Am si eu o dilema...sa mi pun sa nu jante de 16 pe masina (cc 2012)..eu acm am de vara pe 18..si ma gandeam ca scap mai ieftin daca iau pe 16..ca si anvelopele s mai ieftine.intrebarea e daca si a pus cineva pana cum? Sunt probleme ceva?

Poti pune pe 16" daca nu te intereseaza aspectul. N.o sa arate prea bine, dar daca pe tine te coafeaza, atunci asta e. Spor!

Doar vizual <<look>> afecteaza masina.

Multi, unii din noi, nu tinem masina doar de show. Mergem cu ele. Si daca un talon/balon mic e aspectuos si deficitar la confort, nu acelasi lucru se intampla cu balon mare unde e nevoie iarna.

Eu am raspuns din experienta.

Am pe masina cea mai mica dimensiune posibila acceptata: 16" si de vara si de iarna.

Bafta in alegeri de a va etala sau simti bine/confortabil.

Multumesc mult !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, mersi mult.

Aveti idee daca le vinde cineva in RO ?

Modificat de bubu182
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt pe olx, dar pe 17"..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt acelasi model, fix alea de pe olx le am eu pe masina, cele de mai sus postate sunt mult mai misto :D atat ca nu sunt OEM :( , cred ca le voi comanda in primavara :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La banii astia normal ca sunt facaturi, oem cu cauciucuri pleaca de la 1600 £ [emoji12]

Cauta pe ebay.uk si gasesti sh ( in stare perfecta) la bani buni oem.

post-159318-14493422216846_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Vreau sa pun jantele de mai jos pe masina cu 245/45/17. Ce parere aveti, o sa arate bine ? Multumesc post-159318-14497841854536_thumb.jpgpost-159318-14497841963484_thumb.jpgpost-159318-14497842065282_thumb.jpgpost-159318-14497842147923_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jantele acelea se potrivesc pe o masina "Race", nu stiu cat de bine vor arata pe CC. Este o parere personala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer, nici eu nu sunt prea convins ca o sa arate bine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar de astea ce ziceti ?lakeville 18 -  sunt f scumpe de noi dar am gasit ceva pe ebay la 1399 . Echipare de fabrica incepand cu 2013 .

post-53015-0-33534000-1449954472_thumb.j

post-53015-0-06265900-1449954802_thumb.j

Modificat de skodita100
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu arata rau. Sunt si mai ieftine pe ebay, sub 200€ bucatapost-159318-14499550424567_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut. Am cumparat cauciucurile acestea de iarna :http://www.123gomme.it/it/Products/TyreByKey/15173593?et_cid=1&et_lid=4913&gclid=CLbZ-Lj-l8oCFQbnwgodIT8N8w, dar acum cand am ajuns acasa de la montat pe o parte V merge in fata si pe partea dreapta a masini parca sunt montate inspre spate. Nu am vazut nici o sageata pe ele decat ca scrie outside pe partea din exterior. Sunt ok montate ? Multumesc.

Modificat de suciuvlad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to Jante / anvelope [Passat CC]

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!