Jump to content

Jante / anvelope [Passat CC]


alaraw
 Share

Postare recomandată

Sincer nu am bagat de seama, se comporta de vis la gropi  :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e total aiurea pentru ca dimensiunile respective nu sunt compatibile 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

jantele sunt de Golf plus sportline am avut si eu -sunt ok jantele - binenteles ca la gropi e fff soft .Intrebarea mea e - nu atinge la viraje sau la momentul amortizarii prin gropi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-75094-14453394337937_thumb.jpg

Asa e pe 17, nu e mare diferenta. Sunt superbe cele r line!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

n-a zis nimeni de jante , ci de cauciucuri 

dimensiunile 225/60/R16 nu sunt nici pe departe compatibile cu ce recomanda producatorul pentru passat cc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Christian.B77 sincer se putea mai bine, imbinarea aia. de ce nu ai vopsit in acelasi timp, bara fata + prelungirea si sa bage kit intre.. sa iasa o treaba buna ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Christian.B77 sincer se putea mai bine, imbinarea aia. de ce nu ai vopsit in acelasi timp, bara fata + prelungirea si sa bage kit intre.. sa iasa o treaba buna ?

Nu te supara, dar mie imi place cum a iesit; la masina ta poti face cum doresti, si chiar iti doresc sa iasa mai bine ca la mine.

Intr.adevar ar fi iesit si mai bine kituita acolo, si cred ca asa am sa fac in momentul in care voi vopsi si bara. Dar pentru moment o las asa, multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Alizandru  - nu stiu ce J si ET au jantele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, am gasit niste jante de Scirocco pe 17 cu 7j si 33ET iar intrebarea e daca a mai montat cineva pe CC asa ceva. Am dubii referitoare la ET-ul cam mic si cred ca ar iesi prea in exterior, desi cred ca se mai compenseaza cu J-ul care este 7... fata de 8 cat este la Interlagos R18.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da e ok , eu am in fisa din fabrica a masini(a nu se confunda cu cartea de la RAR) trecut 7j x17 et 33 anvelope 205/50/17.Daca is originale de sciroco vin la fix pe CC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, aveti idee daca 205 / 60 / r16 sunt ok pe CC ? eu asa am cumparat masina cu acestea de iarna puse pe niste jante Borbet.

Cauciucurile sunt niste Conti Winter Contact, foarte bune din ce am auzit :D

 

Mersi frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 VALY7777  merci de pont..ideea e ca eu as fi vrut sa pun cauciucuri 235/45  pe ele pentru ca decat dimensiunea asta o am in carte pentru 17. Din cate stiu eu latimea maxima care se poate pune pe 7J este 225...asa ca ma mai gandesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da in cartea de la RAR asa e , dar in fisa masinii arata toate variantele .Eu am luat jante spa 8j x17 si chiar nu am ce face trebuie sa pun 235/45/17 ,oricum e o dimensiune tare dificila se gaseste fff greu la mana a doua iar ca sa iei anvelope noi, cat de cat bune e de la 500 lei in sus .Et ul ala de 33 face toata treaba , scoate janta in exterior ca sa arate bine si sa compenseze cu faptul ca anvelopa e mai ingusta - dealtfel un lucru bun pt zapada ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am edificat cu asta, dar oare 225/45 or fi prea late pentru ET 33...adica sa nu atinga undeva in aripa. Vad ca cei care mai au J7 cu ET33 au pus 205 iar mie mi se par prea inguste ca sa fiu sincer..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca pentru tine conteaza mai mult ce crezi tu decat ce recomanda vw de ce nu faci cum crezi tu si mai intrebi pe forum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie imi convenea sa pun 225 ca se gasesc mai usor dar daca NEAMTUL a zis dimensiunile alea ,probabil a ajuns in urma unor teste riguroase ...dar e masina ta faci cum vrei tu pina la urma

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma gandesc sa imi iau jante noi, am gasit modelul asta pare interesant, vreau sa imi spuneti ce parere aveti ? pretul 2600 ron noi . 18 inch . Et45 - cred ca am sa pun si distantiere sa stea putin mai in exterior. 

 

de asemenea ma gandesc sa le vand pe ale mele stock .  in poza sunt f murdare am facut un drum de 1000km,

 

http://i59.tinypic.com/2mpd9u0.jpg

 

http://i59.tinypic.com/2j2gm10.jpg

 

 

http://i58.tinypic.com/2wgu8sx.jpg

 

vreau sa imi spuneti sincer cum se vad pe masina, daca va plac sau nu dau asa bine ..

Modificat de alexandruu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreau sa te supar (oricum gusturile nu se discuta )dar jantele acelea turbina daca nu ma insel sunt mult superioare celor cu 5spite negre.Ca estetic le bate de departe pe cele negre .Mai bine ai investi in reconditionarea/vopsirea lor decat sa le iei pe cele negre ...parerea mea. Plus ca is originale ceea ce nu compari cu celelalte ...inca o data e doar parerea mea -nu te supara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici o suparare , faza este ca m am cam plictisit de lookul classic, si vreau o schimbare, si ma gandesc la jange mai sport, si sa foliez cupola negru lucios,  + praguri + prelungire bara..

 

in realitate arata ceva mai bine, decat in poze, nu stiu cat as putea cere pe a mele stock.. am vazut ca pe olx un set are fi de 26 mil, si arata ca noi.. eu poate iau 15 mil ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici o suparare , faza este ca m am cam plictisit de lookul classic, si vreau o schimbare, si ma gandesc la jange mai sport, si sa foliez cupola negru lucios, + praguri + prelungire bara..

in realitate arata ceva mai bine, decat in poze, nu stiu cat as putea cere pe a mele stock.. am vazut ca pe olx un set are fi de 26 mil, si arata ca noi.. eu poate iau 15 mil ?

Setul fara anvelope de interlagos pleaca de la 600 euro. Asa am dat eu pe ale mele, cu cauciucuri chinezesti de umplutura. Au fost bune doar ca si protectie in timpul transportului, in rest praf. Daca mai ai si cauciucuri pe ele, si in stare buna, poti cere 800-850 euro. Asta as cere pe ale mele care tb revopsite, au urme de uzura. Daca sunt in stare f buna, ai putea cere chiar si 1000 euro. Astea sunt preturile pe ebay, olx. Modificat de Christian.B77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum a venit sezonul rece , am nevoie de jante de iarna pentru CC , acuma am jante pe 18 , 235/40/18 toate 4 , as vrea ceva pe 17 ca am inteles ca 16 nu merg. Ce dimensiune sa aiba anvelopele ? Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai fi citit 2-3 pagini in urma ai fi descoperit ca se pot monta pe cc si jante de 16

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to Jante / anvelope [Passat CC]

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!