Jump to content

stergator luneta


Iulain
 Share

Postare recomandată

Nu-mi functioneza stergatorul pe lunata,asa am cumparat masina,cand actionez manata spre inainte(cred ca fac bine :) )stropeste cu lichid si atat.Pot incerca cu o lampa daca ajunge curent la motoras?daca nu, ce trebuie sa verific?pot incerca motorasul pe direct de la baterie?Cred ca am fost suficient de clar,am masina doar de o luna de zile si vreau s-o pun putin la punct.Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

La fel am patit si eu.

Solutie posibila: incearca motorasul direct de la baterie. Daca functioneaza ai scapat.

Daca nu, verifica intai sigurantele (nu mai stiu exact care este dar ai pe capac explicatii).

Daca si siguranta e OK, poti incerca sa tragi un fir suplimentar de la blocul de sig. pana la motor(eu asa am facut si acum am stergator functional): nu te speria, nu este greu dar trebuie scoase praguri de plastic fata,spate si ...

Daca ai nevoie de vreun fel de ajutor mai intreaba

Spor la treaba si da de stire cand ai terminat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

am rezolvat problema, motorasul a fost ars, l-am schimbat (1mil.)SH cu tot cu angrenaj si merge perfect.Va multumesc ptr. ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

cu toate ca este un post f vechi, am scris si eu aici, poate reinvie. am urmatoarea problema: nu imi mai functioneaza stergatorul lunetei, ci doar stropitorul. am alimentat direct motorasul si functioneaza. sigurantele par ok, ar mai putea fi ceva gen releu? imi poate spune si mie cineva care este siguranta sau sigurantele care trebuie verificate, inclusiv relee? multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica firele dintre hayon si caroserie. Posibil sa fie intrerupt unul din ele.

Discutiile vor continua in topicul Probleme stergator luneta

Modificat de taz21
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!