Jump to content

Costuri Si Service-uri Revizie Passat B6


dintzauru
 Share

Postare recomandată

a schimbat cineva bucse bascula bielete flanse amortizoare pana acum si daca da unde se pot face si la un pret rezonabil?

 

 

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

as avea o intrebare....Se poate ca primul schimb de distributie sa se faca doar la 210 000 de km ?

motorul meu este 1.6 tdi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Varianta cu schimbul lichidului de racire la maxim 2 ani ramane valabila? La reprezentanta mi s-a spus ca doar se completeaza (dar la mine este peste nivel de cand mi-au completat acum 2 ani).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am schimbat lichidul de frana acum 1 luna si era negru. Mai multi mecanici si alti colegi au recomandat ca lichidul de frana sa fie schimbat o data la max 2 ani. nu costa mult.


si lichidul de raciere l.am schimbat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Varianta cu schimbul lichidului de racire la maxim 2 ani ramane valabila? La reprezentanta mi s-a spus ca doar se completeaza (dar la mine este peste nivel de cand mi-au completat acum 2 ani).

 

Lichidul de racire nu trebuie schimbat niciodata, cu exceptia cazurilor in care se repara ceva pe la sistemul de racire sau schimbi pompa. Asa a fost dintotdeauna de la Golf IV incoace

 

Lichidul de frana se schimba la 2 ani

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce an este ? ...... este PD sau CR ?

este din 2007 , cum adica CR ?:)) si are 109 mii acum, masina a fost luata noua de tata, deci greu de crezut ca , cand mi-a dato o dat kilometrajul inapoi:)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pompe dusse sau pompa-injector. :icon_thumleft:

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai normal ca nu e...... CR a aparut la sfarsitul lui 2008 (noiembrie parca).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

EU am luat CBAB in mai 2008, erau primele loturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut  ce imi puteti spune de Augsburg sia facut cineva masina la ei , eu am sunat azi sa vad cat ma costa o revizie si am ramas super surprins de un pret foarte bun ,

 

180 lei Filtrele 

240 lei Uleiul (castrol)

90 lei Manopera

 

Total 510 Lei 

 

Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

240/4=60 ron/litru de ulei .Ti se pare ieftin? 1 litru de edge e maxim 50 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

510ron la Augsburg, pare un pret decent in comparatie cu 952ron, suma totala ce apare pe devizul estimativ primit de mine, azi de la PBN.

EEXCALADE, ne recomanzi tu te rog ceva mai bun/ieftin in conditiile in care, la revanzarea masinii peste un an(sa spunem) dorim sa avem credibilitate in fata clientului comparativ cu un samsar si dovedind cu chitante/facturi, efectuarea reviziilor intr-un service cat de cat ok?

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.Ieftin si bun nu exista! 2.Credibilitatea unei masini servisate la timp o ofera doar istoricul de la reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma refeream la un raport calitate/pret bun, nu la ieftin si bun.

Nu vreau sa intru in niciun fel de polemica cu nimeni, dar pareai indignat de pretul celor de la Augsburg si eram curios, poate stii tu ceva mai avantajos.

 

Altfel, cu 340 ron, iti cumperi cele trebuincioase (ulei + filtre) si le schimbi singur. Corect?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea,daca nu faci schimbul la reprezentanta nu are rost sa arunci banii in alte parti.Iti procuri piesele necesare si le schimbi la un service rapid unde manopera te costa intre 35 si 60 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Parerea mea,daca nu faci schimbul la reprezentanta nu are rost sa arunci banii in alte parti.Iti procuri piesele necesare si le schimbi la un service rapid unde manopera te costa intre 35 si 60 ron.

revizie completa !!! masina din semnatura!!! toate filtrele originale + ulei Castrol longlife +diagnoza si toate verificarile vizuale si de lichide care se fac !! 747 RON!!! Reprezentanta VW Cybernet Bacau !! Sunt anumite pachete cu reducere in functie de vechimea masinii!! Am stat langa masina tot timpul!!

Modificat de andrei8030
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revizie la Compas Service Arad. Filtre+ulei  Mobil1 (luat de mine 42€) ; kit distributie + pompa apa in ambalajul original  cu manopera inclusa PRET: 1.600RON. Initial am vrut sa o duc la reprezentata la Quark Motors Arad insa pretul pentru cele de mai sus era de 2.400RON. A doua faza a fost sa incerc in Timisoara la Auto Club unde au venit cu o oferta soc de 3.600RON si nu au acceptat sa vin cu uleiul meu.

Deci de ce ai merge in reprezentanta unde e mult mai scump cand poti sa faci treaba la fel de bine in alt service. Asa pentru istoric ma duc pentru un schimbat stergator, reglat faruri, chestii de genul acesta. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andrei8030

Stiu bine preturile de la Cybernet .La masinile cu vechime mai mare de 5 ani ofera 20% reducere. Am intretinut masini la ei din anii "90.Dar din pacate nu toti isi permit revizii la reprezentanta.

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RadulescuRomulus

revizie completa !!! masina din semnatura!!! toate filtrele originale + ulei Castrol longlife +diagnoza si toate verificarile vizuale si de lichide care se fac !! 747 RON!!! Reprezentanta VW Cybernet Bacau !! Sunt anumite pachete cu reducere in functie de vechimea masinii!! Am stat langa masina tot timpul!!

 

atata rau daca postarea de mai sus nu suna a reclama de genul soc-soc-soc si groaza. :tuktuk:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimb ulei + filtru ulei+ filtru motorina + filtru aer+ filtru polen la service autorizat in ploiesti cost 415 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimb ulei + filtru ulei+ filtru motorina + filtru aer+ filtru polen la service autorizat in ploiesti cost 415 lei.

Este ok 400 vin si eu la Ploiești :p

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te astept. Doi dintre prietenii mei cu masini VAG(1 seat altea 4 freetrack si 2 vw passat 2007) vin si fac reviziile la ploiesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze dar ma poate lamuri si pemine daca a meritat investitia.am luat recent un passat 2.0tdi dpf cr de la welt auto dealer cu 109k la bord si motor inlocuit la 106k inclusiv turbo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!