Jump to content

Canyon Red MKIV


guppster

Postare recomandată

Doar water transfer se putea face cum spui, am încercat metoda scotch brite pe astea vopsite și le ia tot luciu, sunt foarte multe elemente... 

probabil pe viitor o să le colatez pentru că-mi place mult mai mult și gri-ul e mai ok... dar să găsesc o soluție mai permanentă fiincă autocolantul se cam dezlipește.

20140910_120250.jpg

Modificat de guppster
Link către comentariu

răsfoind pozele...

dreapta.jpgstanga.jpgvolan.jpgbord.jpgcentral.jpg

”carbonul” a fost prima modificare care am făcut-o la mașină... (după jante) dacă o putem numi modificare... eram super încântat de rezultat, feel și cum arată. Bine că mi-a trecut :D

Modificat de guppster
Link către comentariu

Cand mi-am facut si eu plasticele din interior cu carbon, am zis ca e o modificare super tare. Acum realizez ca arata cam nasol.

Link către comentariu

Ai idee cate golf-uri vad zilnic cu asa ceva? :)

Lasa sa iti para bine ca ti-ai revenit de la sine,ca mie te-ai urcat in cap pana am dat jos si eu tuning-ul initial ca mi si rusine sa caut pozele sa le postez :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

E mult , mult mai frumosa fara carbon ! :)

Dupa ce m-am uitat la pozele astea ... mi-a picat rau de tot pe volan !! Arata foarte bine !

 

 

Link către comentariu
  • 2 months later...

Doar pentru că... nu am postat de ceva vreme :)

20160331_213428.jpg20160525_101020.jpgimg-20160401-wa0002.jpg

Link către comentariu

ai facut rost si de grila sofer?dai culoare si la aia si cand faci pauza mai trage din segafredo ala pana nu se raceste ;)

te astept luna viitoare la switch-uri :D

 

Link către comentariu
  • 1 month later...

Cam așa îmi arată bordul... din acest moment mă apuc de exterior/tablă/rugină

stanga.jpg20160712_154803.jpg20160712_154659.jpg20160712_154636.jpg20160712_154719.jpg20160712_154745.jpg20160713_134701.jpg

Modificat de guppster
Link către comentariu

Frumos arata comenzile de pe volan iluminate.De unde ai facut rost de footrest?

Link către comentariu

Funcționale*

Pedala moartă e originală luată de nouă, scumpă, dar cea de TT mă enerva la maxim că nu era perfect...

Link către comentariu

Si la mine lipseste footrest-ul :(

Ceasurile alea fa ceva cu ele,schimba led-urile :D

Vad ca ai pus buton fals in loc de diy usb.Lasa ca asa am zis si eu,gata cu mecanica si interior,ma apuc de exterior.

Link către comentariu

arata fain.

Cumva-cumva nici volanul nu arata a nuca-n perete :)

Ceasurile sunt frustrante... am si eu pe golf tot d-astea "normale" si doar maxidotul nou schimbat ma tine sa nu le zic "pa" in favoarea unora de bora/pacific (sport sau cum se cheama)

Stiu insa ca la tine e problema de immoX, care complica lucrurile...

Link către comentariu

Stiam ca sunt si functionale.Am si eu in plan un volan ca al tau.Sigur in realitate arata si mai bine.La ceasuri trebuie doar sa le schimbi folia cu cea cu cadran alb, cea sport, niste inlele de passat si pui leduri albe cu acele rosii si o sa arate super.

Modificat de ionutMK4
Link către comentariu

Ceasurile nu sunt o prioritatea momentan... trebuie să rezolv pragurile, aripi, capotă, bară etc...

20160720_204803.jpg

20160720_204815.jpg

20160720_204952.jpg

20160720_205147.jpg

20160720_205223.jpg

20160720_205358.jpg

20160720_211837.jpg

Link către comentariu

Nu te stresa cu ceasurile atunci,daca ai drum la cj cand montez switch-urile la usi te rezolv cu niste albe :D

tot vroiam sa zic,nu pui niste capace prezoane la jantele alea?

Link către comentariu
  • 1 month later...

nu pea mai am vești...

am luat câteva chestii...

majoritatea din seria... "am terminat cu interiorul" :P

20160818_121752.jpg

20160911_131750.jpg

20160912_131246.jpg

Golf IV Meeting 000016.JPG

Link către comentariu

Nu te gandi ca s-a terminat cu interiorul, ca nu scapi asa usor.O sa mai apara destule.Interesant ce ai tu pe acolo, de pe ce model este schimbatorul si daca trebuie modificat? Interesanta fusta, dar daca era in culoarea masinii ar arata mai bine, stiu totusi ca e cam sensibila zona la zgarieturi, dar sufera baba.Bafta la schimbat si astept poze cu scaunele noi.

Link către comentariu

Spoilerul este de Bora GLI. Si am vazut poze si cu el vopsit. arata mai bine dar e decizia proprietarului ce face cu el :)

Link către comentariu

Are el ideile lui si viziunea lui,daca ati citit cateva posturi anterioare,stie omul ce face :P

Schimbatorul trebuie adaptat,nu e mare branza si se completeaza cu volanul oarecum.

Scaunele la cat tot ai mesterit la ele sper sa se merite sa le schimbi din nou.

PS: Ai PM-uri in caz ca ti-a murit postashu' da daca n-ai chef...:rolleyes:

Modificat de cxr2test
Link către comentariu

scaunele sunt electrice si cu memorie. Voi folosi scheletul electric si buretele/tapiteria actuala.

schimbatorul e golf 7 GTD

fusta e jetta GLI - like are prinderile pentru bara de golf, e din poliuretan ca si piesa originala. va fi vopsita dar nu in culoara masinii

Link către comentariu

Abia astept sa vad scaunele pe masina, pana la urma cu aceasta combinatie iasa ce ti-ai dorit. 

Schimbatorul merge foarte bine cu volanul tau, nu degeaba l-ai ales. 

Fusta de GLI - un mare like!  Sper totusi sa tina. Bravo!

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
On 15.09.2016 at 17:27, guppster a scris:

fusta e jetta GLI - like are prinderile pentru bara de golf, e din poliuretan ca si piesa originala. va fi vopsita dar nu in culoara masinii

Doar că asta era doar... de reclamă fiincă am fost nevoit să tai din bară deoarece clemele de prindere nu erau deloc la locul lor, fusta e mai lungă decât bara cu ~2 cm și nu se așează chiar bine... se va remedia în curând.

20160925_111031.jpg20160925_111047.jpg20160925_111104.jpg20160925_111124.jpg

 

mici detalii si la interior

20161005_110508.jpg20161005_111158.jpg20161005_110520.jpg

Link către comentariu
  • 2 months later...

La multi ani! :)

Faina optiunea cu memoriile - este legata sa schimbe si oglinzile laterale sau doar scaunele (parca asa ar fi trebuit OEM, sau era de la G5 in sus doar?)

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
  • Rave a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!