Jump to content

Canyon Red MKIV


guppster

Postare recomandată

Detalii,adica dimensiuni,durata reparatie,unde ×÷₩@€ ai lovit janta in halul ala.etc (context) :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Arata bine,eu nu am gasit postul unde ai dat specificatii dar arata ok,personal imi placeau mai multe celelalte.

Cum stai cu interiorul?

Link către comentariu

Eu schimbam de mult lămpile alea cu galben...la spate ma refer 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Publicat (modificat)

@cxr2test  7,5j et 35... nu se înțelege restul?

nu știu cu cât e mai jos față de stock... e reglabilă am coborât-o ochiometric și după cum să pot să trec peste hop-urile din urbe.

Florine... mie îmi plac stopurile ei... piticii...

și am mai făcut o mică aroganță...

20180512_125314.thumb.jpg.8dd51b4b57888539d47aa7dc1c0a199a.jpg

Modificat de guppster
Link către comentariu

Probabil "nu vorbeam" in perioada cand ai detaliat jantele :P ,plus ca eram proaspat iesit de la servici cand am scris si eram obosit/adormit.

Intr-un mod ciudat mie,combinatia asta ce ai facut tu da bine,lipseste cu desavarsire pragurile pe acel gri-sobolan,cred ca s-ar completa unul pe altul.

Grilele de bora ai luat altele?

La stopuri/triple ce poti face: fie folie pe semnalizare si marsarier sa iasa un fel de "US style" - nu chiar negre ca in spoiler mai jos ci mai deschise, fie folie rosie sa fie "Porsche style",cele albe in cazul tau nu cred ca ar da bine ca nu are cu ce sa faca contrast restul masinii,singura varianta OEM ar fi cele ca a mele,fumurii.

PS: casa de piatra! :)

Spoiler

DSC01102.jpg

 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am pus folie pe lunetă, nu mai aveam după înlocuire și abia ieri am apucat.

Am eliminat și dunga portocalie de pe triple cu ajutorul foliei.20180521_122904.jpg.57f51c1a2d85f0fe88fc65a038abe3e9.jpg20180521_132223.jpg.bc3340380ceff7b7afd11fd5c1f0ad2c.jpg20180520_203600.jpg.0eed5f51ecfe6be7cdec6852ded9caa8.jpg

Link către comentariu
  • 2 years later...

După 11 ani și câteva sute de mii km... MS79BBP a fost răpus de o tamponare relativ ușoară (a fost prins la mijloc, lovit în spate și aruncat în față)

Din păcate în urma impactului, a fost avariată caroseria și puntea spate nu mai este paralelă cu puntea față. Nici logic, nici economic reparația nu mai este fezabilă.

Nu am stat pe gânduri și am găsit următorul Canyon red MKIV, gti exclusive cod motor AUM.

Cu golfuța (pentru că există mai nou și golfuța) o să continui când îmi permite timpul

20201210_141300.jpg

20201210_141717.jpg

20201210_152054.jpg

NEW.jpeg

Modificat de guppster
Link către comentariu

Offf...ma asteptam sa vad altceva dupa atata timp...

Noul golf sa il stapaniti sanatosi si cati mai multi km fara probleme.:icon_thumright:

Link către comentariu
39 minutes ago, ~LauR~ said:

Offf...ma asteptam sa vad altceva dupa atata timp...

Noul golf sa il stapaniti sanatosi si cati mai multi km fara probleme.:icon_thumright:

noile :)

Mulțumim!

ea este golfuța, gti tdi exclusive, ajm

20201202_155342.jpg

20201202_164716.jpg

20201204_203225.jpg

Modificat de guppster
Link către comentariu

Imi pare rau de golfuletul rosu, insa ma bucur ca ramai in familie - si nu cu orice exemplar - din ce vad este o echipare tare faina!

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
  • Rave a deschis acest topic

Până la buget să devină Canyon Red, am început să mut una alta de pe cel vechi, și să-l personalizez.
Încă e tot bucăți... săracu a avut cândva volan dreapta și e varză la electric, încet și cu voie bună corectăm și devine ce trebuie.

20201213_093843.jpg

20201213_181338.jpg

20201213_181352.jpg

20201213_181548.jpg

20201213_181620.jpg

urmează bord, volan, fuste față/spate de mutat, nu neapărat în ordinea precizată dar până la crăciun sper să fie măcar la nivelul la care era bbp optic

Modificat de guppster
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Dupa enspee mii de ani in care nu raspunzi la esemess si topic :P vad si eu postarea si in loc de update vad masina lovita :(

 

Ai tu piticii tai si in scurt timp o faci duplicat, is convins.

Sincer, ma aflu si eu in treaba de a cauta o masinuta SH si m-ar bate gandul de un proiect Mk4 din nou dar parca mi-e leneeee :D

 

PS: tu parca aveai cutia schimbata cu 6 trepte,nu?Asta e in 5?

 

 

 

Link către comentariu
  • 3 years later...

Dupa 3 ani de reply fara raspuns, avem ceva update sau te-ai lasat de VAG? :D

Link către comentariu

De ceva clar s'a lasat: 

LAST VISITED - February 20, 2022

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!