Jump to content

Un vis implinit Passat CC


MacGyver

Postare recomandată

lambda_dryver

Arata bine de tot cu tipsurile astea! Cat te-a dus toata treaba?

Link către comentariu

Depinde de gusturi, eu zic ca sunt iesite fix cat trebuie. In poza nu se vede exact.

Sudura a fost 170 RON la Pilot Power Tuning.

Despre tipsuri... a fost oferta de la Mecatronic. Multumesc si pe aceasta cale.

Link către comentariu
lambda_dryver

Poti sa-mi spui si ce diametru au tipsurile intrare-iesire? Nu ai dat finalele jos, nu? Doar sudat tipsurile pe teava existenta?

Link către comentariu

Teava de pe masina are 56mm exterior si intra la fix in teava de la tips.

Daca te intereseaza si diametrul exterior al tipsului 89mm:

post-21162-0-71589300-1407947824_thumb.j

 


Nu am dat jos nimic.

Link către comentariu

In sfarsit, am pus si eleronul:

post-21162-0-73631100-1408186772_thumb.j

si pleoapele:

post-21162-0-43582600-1408186897_thumb.j

I-am gasit loc si la dvd:

post-21162-0-46831100-1408186998_thumb.j

asta ca sa nu il pun in locul magaziei de cd, ca nu voiam sa o scot.

Link către comentariu

Tziganie mai mare pe un CC nu am vazut. Pleoape, crom la proiectoare, multitudinea de stickere este foarte kitsch. Tipsurile de la evacuare ar fi mult mai frumoase daca nu ar fi atat de iesite in afara. Strici frumusete de masina

Link către comentariu

Nu esti si singurul care i a spus treburile alea: stickere, drl-uri AM, grile cromate la proiectoare, ploapele....

Tipsurile daca ar fi fost puse cum trebuie dadeau chiar foarte bine, eleronul este ft ok, niste jante pe 18 ca doar e cc....

Fiecare e sef pe banii lui nu?

Link către comentariu

Da, fara capetele de mort insa au venit ploapele pe fata :)).

 

Un Passat CC nu se infrumuseteaza cu pleoape, crom la proiectoare si acel drl/semnalizare care desi pare bine integrat se vede ca e aftermarket. Plus ca daca era dintr-o bucata dadea mai bine.

Link către comentariu
lambda_dryver

Semnalizatoarele sunt din doua bucati la CC, din fabrica...

Eleronul chiar se vede interesant! Este cel de aici de pe forum?

P.S: Intr-adevar, ar da bine niste jante pe 18" :D .

Link către comentariu

Mai , fiecare cu gusturile lui.Nu mai fiti asa acizi , ca nu le-a cumparat pe banii vostri  :ceuameni:  

 

Adevarul e ca mortii aia nu au ce cauta pe masina , pleaoapele nu sunt pe gustul meu , si parca tipsurile alea ar trebui mai in interior.

 

DRL-urile arata interesant , atat ca sunt putin descentrate , nu le poti alinia cu restul acela de ornament (cel oem) ?

 

Sunt cele inteligente care scad intensitatea cand aprinzi /pozitie/faza , iar cand semnalizezi se sting si semnalizeaza ? 

 

Jantele da , sunt cam plicticoase , eu am daytona pe 18" si ii schimba mult linia.

 

P.S. Nici "croamele" nu se prea pupa cu linia masinii.Are deja destul din fabrica (parerea mea)

Modificat de AndreiCC
Link către comentariu

frumos eleronu,,,,restul de acord cu ce au spus colegi mai sus..ploape,stickere..etc,,.nu merg pe CC

Nici tipsurile nu cred ca se potrivesc pe CC plus ca sunt iesite prea inafara(ma rog daca tie iti plac no comment)

Modificat de GP-05-GB
Link către comentariu

Multumesc!

Numai pe la nemti merg pleoape pe CC, dar ... asta e, la noi e taranism.

DRL-urile se sting cand semnalizezi. Se sting si cand aprind pozitii, faza scurta...

Modificat de MacGyver
Link către comentariu

Cat despre jante, m-am gandit si ma mai gandesc.

post-21162-0-49261200-1408303093_thumb.j

In ordinea preferintelor, de la stanga la dreapta.

Link către comentariu

Eu as merge pe Daytona, daca nu aveam jantele actuale, pe alea le luam.

Link către comentariu
lambda_dryver

Daca nu te tenteaza ceva de la VW, recomand modelul Rotor pe 19" de la Audi. Dau genial pe CC :D !

Link către comentariu

Daca te referi la astea:

post-21162-0-92508800-1408312542_thumb.j

sunt, intr-adevar, superbe.

Duzele incalzite (tip perdea) ti-au venit?

Link către comentariu

Hehe, tare asta cu 19. El are jante pe 17 acum si tu ii spui sa sara la 19. Si Rotor...( acelea gri sunt Rotor)

Jantele din poza de mai sus( cea cu cc-ul) sunt niste replici dupa jantele Amg.

@macgyver: de ce ai impresia ca nemtii sunt mai destepti decat romanii? Ploapele chiar nu au ce cauta pe o masina, indiferent de model.

Si de ce nu vrei tu sa mergi pe jante Oem? Nu de alta, dar daca tot dai niste bani sa ii dai pe ceva de calitate, atribut care lipseste majoritatii jantelor AM.

Modificat de cristi511
Link către comentariu
lambda_dryver

Daca te referi la astea:

attachicon.gifROTOR5.jpg

sunt, intr-adevar, superbe.

Duzele incalzite (tip perdea) ti-au venit?

Da, alea sunt. Uite sa vezi cum dau pe CC, si lasat cu niste arcuri. Orga** curat, zic! :))

post-106153-0-05222800-1408323008_thumb.

Duzele inca n-au venit... Le astept. Sper sa nu o iau in barba, dar le gasisem la un pret prea bun ca sa refuz oferta!

Legat de pleaope: Conteaza mult linia masinii. NU sunt fan asa ceva, dar la unele masini dau bine. La CC, avand linia capotei dreapta deasupra farurilor, arata ca ceva care nu este la locul lui (in ton cu linia caroseriei). Personal, sunt adeptul OEM Tuning-ului, cu cateva exceptii, dar pana la urma, nu este vorba de gusturile mele aici, ci de ale tale, deci daca tie iti place, GO FOR IT!

P.S:

Si de ce nu vrei tu sa mergi pe jante Oem? Nu de alta, dar daca tot dai niste bani sa ii dai pe ceva de calitate, atribut care lipseste majoritatii jantelor AM.

+1 aici! Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu

Sal.,

Frumos eleronul (dar pune mai multe poze) .

Tipsurile arata bine si dupa parerea mea (NU SUNT IESITE DELOC INAFARA) .

De actibilduri sunt de acord cu colegii .

Jante daca vrei ceva frumos pui INTERLEGOS pe 18" alea cromate OEM + kit de R-LINE sau LUGANO pe 19" alea negre sau cromate + kit de R-LINE .

Uite cam cum ar arata :

http://www.socaleuro.com/forum/showthread.php/35275-Surfside-Detailing-Passat-CC-Gold-Coast-Edition-at-Pebble-Beach-Concours-d-Elegance

Bine la ei in SUA se chema GOLD COAST dar e aceeasi treaba cu R-LINE din Europa .

Sau astea ca sunt tot pe 18" si sunt si mai belea :

post-20331-0-44954800-1408353252_thumb.j

Ornamentele alea de la proiectoare chiar nu arata bine .

O zi buna .

Link către comentariu
  • Vizitator a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!