Jump to content

Un vis implinit Passat CC


MacGyver

Postare recomandată

Mai mult decat pertinente si constructive ultimele comentarii. Asa da. Multumesc!

Modificat de MacGyver
Link către comentariu

O sa vorbesc doar in numele meu, cu riscul de a te supara. 

 

Daca am fost mai acid, mai vehement sau mai "mistocar" am facut-o pentru ca e clar ca dispui de banii necesari pentru a face ceva frumos cu masina ta si ar fi pacat sa  ii irosesti pe toate tampeniile. Sincer iti spun, m-ar fi busit rasul daca vedeam masina pe strada/in trafic pentru ca pur si simplu anumite chestii ( stickere, prea mut crom samd) nu au ce cauta pe un CC.

 

Dupa cum vezi suntem mai multi aici care iti spunem in mare aceleasi chestii si crede-ma ca nu ne cunoastem. Asta ar trebui sa iti transmita un mesaj, nu sa te jigneasca. 

 

Daca nu ma insel eu ti-am vandut pontul cu eleronul si chiar vine foarte bine si ma bucur ca ai facut pasul respectiv.

Link către comentariu

Daca taceai ...

Ma referisem la ultimele posturi, inclusiv al tau.

Link către comentariu

Stiu. Nu e vb ca ramaneam filosof ca au fost altii mai destepti de-a lungul timpului. M-am gandit sa clarific lucrurile sa nu zici ca sunt al dracu din spatele tastaturii sau ceva de genul. 

 

Asa ca spor la cumparaturi in continuare ca ai de lucru, inca nu ai terminat treaba :))

 

+1 pentru Rotor. Era un set pe 19 de vanzare pe la noi dar sunt destul de scumpe, 1000+ euro. Daca reusesti sa-ti achizitionezi asa ceva...pfff..s-a terminat smecheria.  :D

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Multumesc!

Au venit si duzele tip perdea si incalzite:

post-21162-0-64898400-1408363708_thumb.j

post-21162-0-21593700-1408363753_thumb.j

post-21162-0-92676700-1408363785_thumb.j

Mult mai bine spala cu acestea.

Link către comentariu

In general nu prea imi permit sa dau sfaturi, mai ales in materie de modificari estetice ale unei masini, insa in cazul tau eu nu as lua in considerare ce s-a scris mai sus.

Daca tie iti plac stickerele, craniile, cromul, eleroanele si alte alea, nu da inapoi, indiferent cine iti spune ca nu se potrivesc pe CC. E "visul tau implinit" (dupa cum spui si in titlul topicului), asa ca nu lasa pe nimeni sa "viseze" in locul tau. Eu daca as avea CC i-as pune o coada de vulpe la oglinda si as vopsi-o verde fosforescent. Pentru ca asta imi place mie si m-ar durea la basca de ce zice lumea.

Chiar daca exista multi care vomita sange in spasme groaznice cand vad masina ta, treci peste. E important sa iti provoace tie un zambet. Daca toate craniile, cromul si ce mai e pe-acolo fac fix chestia asta, nu vad de ce ar trebui sa renunti la ele.

Link către comentariu

@starchaser

Ti-as da un mare "LIKE" dar nu am cum. Multumesc!

Si criticile sunt bune. De exemplu am scos capetele de mort dar cromul de la proiectoare si cu stickerul de pe spate vor ramane pana ma voi plictisi sau pana vor cadea singure.

Si da, de cate ori trec pe langa masina constat ca imi place si mai mult, constat ca "imi plac femeile, dar iubesc masina". :) :) :)

Link către comentariu

eu a-si merge pe lugano 19'' sau sagitta 19'' su pe chicago individual 18'' , atasez o poza cu un cc individual

post-74460-0-31234500-1408366455_thumb.j

Link către comentariu

19" e mult prea mare pt Romania in general , iar pt suspensia CC-ului sunt o marime imposibila.O sa strambi jantele si o sa auzi la greierasi de o sa treci pe 16" direct intr-o luna :)

 

Pe alb dau bine Rotoarele alea de la Audi , dar pe negru , nu cred ca s-ar pupa la fel de bine.

 

Sa ne anunti la ce model te hotarasti si OBLIGATORIU daca pot spune asa , sa fie OEM.Eu am luat un gropan acum cateva nopti spre un sat am zis ca am spart janta , cand colo , era doar murdara de la cum s-a frecat cauciucul in momentul impactului.Daca era o janta AM era pa.

Modificat de AndreiCC
Link către comentariu

Pune ceva cromat, sa fie bling-bling. Ar merge de minune cu linia pe care ai adoptat-o.

Link către comentariu
lambda_dryver

19" e mult prea mare pt Romania in general , iar pt suspensia CC-ului sunt o marime imposibila.O sa strambi jantele si o sa auzi la greierasi de o sa treci pe 16" direct intr-o luna :)

Pe alb dau bine Rotoarele alea de la Audi , dar pe negru , nu cred ca s-ar pupa la fel de bine.

Sa ne anunti la ce model te hotarasti si OBLIGATORIU daca pot spune asa , sa fie OEM.Eu am luat un gropan acum cateva nopti spre un sat am zis ca am spart janta , cand colo , era doar murdara de la cum s-a frecat cauciucul in momentul impactului.Daca era o janta AM era pa.

Am jante pe 19" OEM pe masina si, din experienta de peste 2 sezoane de mers cu ele vara, sunt mult mai rezistente decat te-ai astepta, in sensul ca nu am strambat/zgariat nicio janta si nici nu am ciupit/taiat vreun cauciuc. Totul tine de stilul de mers si de gradul de grija pe care-l ai/propui sa-l ai. Evident, trebuie renuntat la escaladatul bordurilor, scuarurilor, trecutul in viteza peste sinele de tramvai s.a.m.d.

P.S: Nu cred ca puneau cei de la VW jante pe 19" la CC, daca nu era gandita suspensia pentru asa ceva, iar greierasii apar, cu timpul, de la orice dimensiune mai mare de 17", avand in vedere ca suspensia este destul de rigida oricum...

Multumesc!

Au venit si duzele tip perdea si incalzite:

20140818_150537.jpg

20140818_150528.jpg

20140818_150138.jpg

Mult mai bine spala cu acestea.

Ma bucur ca mai este cineva care a facut pasul asta. Cum este? Acopera intreaga suprafata a parbrizului? Sunt greu de montat/demontat? Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu

Eu mi-am expus parerea.Nu as trece pe 19". VW a pus jante pe 19" pt orice alta tara civilizata , nicidecum cu gandul la Ro te asigur.Pt ro au pus pe 17 standard  Romania nu are locuri de parcare incat sa nu urci o bordura ,etc. Acum daca mergi doar la birou si acasa e adevarat , nu zgarii , nu strambi nu tai nici un cauciuc , dar daca mai faci drumuri in afara localitatii iti spun eu ca le "atingi" 

 

Fa-mi si mie de curiozitate o poza la rotile tale sa vad si eu cum arata niste jante pe 19 dupa 2 ani in Bucuresti.

Modificat de AndreiCC
Link către comentariu

@lambda_dryver

Acopera perfect parbrizul. Au venit in set si cu cablul pt. cei care nu le au incalzite.

Se schimba foarte usor, nu demontezi nimic.

Link către comentariu

Asa le am si eu.Nu stiam ca sunt incalzite.Mai trebuie sa le reglez ca cei de la Porsche cand le-au pus la loc , au vanat muste cu ele cred.

Modificat de AndreiCC
Link către comentariu
lambda_dryver

@lambda_dryver

Acopera perfect parbrizul. Au venit in set si cu cablul pt. cei care nu le au incalzite.

Se schimba foarte usor, nu demontezi nimic.

Merci! Abia astept sa scap si eu de dârele de pe parbriz, acolo unde nu uda cum trebuie...

Eu mi-am expus parerea.Nu as trece pe 19". VW a pus jante pe 19" pt orice alta tara civilizata , nicidecum cu gandul la Ro te asigur.Pt ro au pus pe 17 standard Romania nu are locuri de parcare incat sa nu urci o bordura ,etc. Acum daca mergi doar la birou si acasa e adevarat , nu zgarii , nu strambi nu tai nici un cauciuc , dar daca mai faci drumuri in afara localitatii iti spun eu ca le "atingi"

Fa-mi si mie de curiozitate o poza la rotile tale sa vad si eu cum arata niste jante pe 19 dupa 2 ani in Bucuresti.

Iti pun pozele pe topicul meu. Nu are sens sa-i poluam aiurea topicul lui MacGyver! Ai linkul in semnatura mea.
Link către comentariu
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Spune-mi te rog de unde ai luat duzele tip perdea? ale mele sunt infundate si sincer am avut tip perdea pe un citroen si nu se compara cu nimic in lume. in schimb, frumoasa masina  :icon_geek:

Link către comentariu
  • 7 months later...

Salutare, ceva nou pe la masina ? retrofituri etc? :D

 

Link către comentariu

Din pacate, Marian( MacGyver), nu iti mai poate raspunde. Cu o saptamana inainte de intalnirea aniversara 2016, Marian s-a mutat intr-o lume mai buna!

Ultimul retrofit pe care si l-a dorit a fost webasto si termocall la webasto, ma bucur ca le-am terminat la timp si le-a probat.

In mod sigur a fost  prezent la intalnirea aniversara 2016 de acolo de sus......

 

Modificat de Mecatronic
Link către comentariu
  • Vizitator a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!