Jump to content

Un vis implinit Passat CC


MacGyver

Postare recomandată

In sfarsit mi-am implinit visul, masina de care m-am indragostit, Passat CC.

post-21162-0-61228500-1400010093_thumb.jpost-21162-0-20149300-1400010102_thumb.j

post-21162-0-09307500-1400010114_thumb.jpost-21162-0-69979200-1400010122_thumb.j

post-21162-0-04758100-1400010135_thumb.j

Link către comentariu

Felicitari...dar incearca si o descriere a masinii si vezi ce iese. :icon_thumleft:

Link către comentariu

:) Corect!

Fabricatie 2011, 2.0 TDI, 170 CP, DSG, 4MOTION.

Tapiserie piele, scaune incalzite si ventilate, senzori de parcare, RNS510 versiune H, parcheaza singura.

Am schimbat volanul cu unul de R-line cu padele, i-am schimbat semnalizatoarele din fata cu unele LED cu DRL...

Link către comentariu

Felicitari, drumuri bune fara probleme sa ai ....  de unde ai luat semnalele cu led ?

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Multumesc!

De pe ebay. aproximativ 350 lei.

Modificat de MacGyver
Link către comentariu

Felicitari pentru masina, arata foarte bine.

De ce esti asa zgarcit cu pozele? :D Baga si cu interiorul!

Link către comentariu

Felicitari! Imi place si faptul ca e foarte dotata si mai ales faptul ca e 4motion. Cutia DSG de asemenea conteaza mult daca mergi in aglomeratie. Sunt de acord cu Sorin, ar merita inlocuit schimbatorul.

Nu imi dau seama, farurile sunt putin matuite? Daca da, ar fi ok sa le dai un polish si sa pui folie de protectie, pentru a avea luciul ala curat, de masina noua :)

In rest... să ai parte de ea!

Modificat de Golf TDI
Link către comentariu

Frumos cc-ul, felicitari!

Volanul vechi il mai ai?

Link către comentariu

Multumesc!

@Golf TDI: Am in plan si schimbatorul.

Farurile sunt perfecte, poate putin prafuite.

@cornel4575: Volanul e "arvunit" deja.

Link către comentariu

Schimbatorul e pe drum deja. :) :) :)

Link către comentariu

Daca tot esti asa rapid in a asimila sugestiile colegilor de forum am si eu una: schimba jantele :D .

Link către comentariu

@cristi511: le am deja, arata cam asa:

post-21162-0-49879000-1400089299_thumb.j

Cele de pe masina le voi pastra pentru iarna.

@IONUTBLV: Multumesc mult!

Link către comentariu

Eh, asa parca e altceva. Astea sunt pe 17 nu? Am vreo doi prieteni care poseda asa ceva pe CC si arata foarte bine. Sa le invarti cu placere si fara evenimente :icon_thumleft:

Link către comentariu

Ambele sunt pe 17.

Multumesc!

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos! E foarte frumoasa.

 

Multi km fara incidente!

Link către comentariu
hallucinogen

Salutare ! Bine ai venit in club ;)

Imi pare rău sa iti spun dar schimbatorul de facelift nu o sa se potrivească pe a ta.

Trebuia sa te informezi înainte :

tija de plastic pe care vine schimbatorul la facelift are gaura de prindere pe verticala

Butoanele de facelift au Iarăși alta prindere iar conexiunile sunt făcute acum la butoane doar printr o mufa.

Sper ca poți returna schimbatorul

Modificat de hallucinogen
Link către comentariu

Foarte frumos Passat... CC, DSG, 170cp si 4Motion suna tare bine.

 

Sa-l folosesti sanatos.

 

Si aici ai tutorialul necesar pana la rasucirea tijei. E pentru audi dar te poate ajuta.

Link către comentariu
hallucinogen

Daca se gaseste persoana sa stie sa faca deformare plastica la cald fara a rupe tija ma bag si eu !!!

 

am facut upgrade la interior de 2013 si mai am de pus consola + butoane si schimbator - atentie daca se rupe tija nu exista part number pentru ea. 

 

Bafta

Link către comentariu

Multumesc mult!

Sper sa o rezolv si cu maciulia... :)

Vedem.

Drive safe! :)

Link către comentariu

Super masina...frumoasa si dotata..chiar ca de vis..

Link către comentariu
F l o r i n

vedeti in topicul cu modificari Passat B6 - deja au schimbat maciulia la DSG - trebuie un feon industrial si un pic de rabdare.

Link către comentariu
  • Vizitator a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!