Jump to content

Coca-Cola Red GTI


HoriaRAV

Postare recomandată

I-am facut astazi o vizita la service, e inca dezasamblata, baietii faceau reparatii la caroserie, imperfectiuni, mici indoituri, mai ales pe laterale de la cei care nu stiu ca e o idee super buna sa te uiti cand deschizi portiera.

A fost inlocuit carenajul fata - in sfarsitu nu o sa se mai auda :rolleyes: - repozitionat geamul de la sofer, iesise un pic din prinderi si vibra cand il ridicam.

Nu a venit inca pragul, kit-ul de reparatie, nu am comandat pragul complet cu tot cu cadru de usa si podea, este 1700RON, mi se pare foarte mult tinand cont ca problema este minora, inca il caut deoarece il vreau pe original.

Cat am stat la reprezentanta m-am uitat la un Golf 7 GTI si am observat aripioarele de pe luneta, cele care vin in prelungirea eleronului, chiar sunt curios daca pot fi modificate si adaptate pentru MK5, din ce am vazut curbura geamului este aceeasi, o sa ma interesez sa vad daca le pot comanda separat

download.jpg

Link către comentariu

Cel mai greu va fi la potrivirea cu eleronul si adaptarea acolo e dificila, iar daca nu iese bine dupa parerea mea mai mult strica.
Mai e o varianta care se potriveste pe Golf hatch simplu, fara eleron, posibil sa nu aiba acea prelungire de sus asa proeminenta si sa fie mai usor de modificat.

L.E.: E un thread aici cu mai multe detalii si poze pt retrofit http://www.golfvigti.com/topic.php?t=16996&page=1 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
catalinmiti

Chiar te rog sa ne tii la curent cu adaptarea asta, daca te apuci de ea. Probabil ca sunt multi interesati de asa ceva.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Stiu ca problema o sa fie de adaptare in parte de sus la imbinarea cu eleronul si daca nu iese ceva care sa para facut din fabrica nu o sa fie pe masina :)

Din ce am vazut unghiul pe care il formeaza eleronul cu geanul este cam de 90 atat la MK5 cat si la MK7, problema e ca eleronul de MK5 este mult mai rotunjit deci piesa respectiva trebuie modelata pe eleron.
 

Are cineva un cod de piesa pentru componenta respectiva? Sau macar, cum se numeste?

 

L.E. - se numesc rear spoler flaps, codurile sunt 5G6805945D si 5G6805946C sa vedem acum si cat costa :) 

Modificat de HoriaRAV
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!